Skocz do zawartości

Turtle Wax Color Magic + wosk Finish Kare 1000P Hi-Temp Past


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio od handlarza BMW e36 Compact '94 w kolorze Alaska Blau. W momencie kupna lakier dla mnie (czyli laika, z lupą nie chodziłem) wyglądał jak z salonu. Niestety stopniowo, z czasem zaczęły wychodzić różne zarysowania, odpryski, obdrapania i w ciągu miesiąca powyłaził wszystkie defekty karoserii.

 

Chciałbym uzyskać taki sam efekt jaki był z tymże chciałbym go również utrwalić.

 

Nie mam kasy na lakierowanie całego auta a z tego co widziałem efekty po turtle wax color magic są one bardzo zadowalające - pomijając trwałość. Woskowałem auto wczesniej woskiem z autolandu ale nie maskował zbyt dobrze uszkodzeń lakieru.

 

Czy po zrobieniu całej karoserii turtle waxem color magic i poprawieniu tego porządnym woskiem poprawi się trwałość/czas utrzymania się ?

 

Nie znalazłem żadnego innego produktu z górnej półki który poradziłby sobie z takimi uszkodzeniami dlatego pisze o TW color magic natomiast jestem otwarty na propozycje.

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia defektów lakieru, bedą one ponumerowane aby można było sie odnieść w dyskusji do konkretnego defektu.

 

1.

IMG_1588.jpg

IMG_1589.jpg

 

 

2.Tutaj widac nie tyle rysy co takie "wybrzuszenia"/"płynną" nierówność lakieru

IMG_1590.jpg

IMG_1591.jpg

 

 

3.

IMG_1592.jpg

 

 

4.

IMG_1593.jpg

 

 

5.

IMG_1596.jpg

IMG_1598.jpg

 

 

6.

IMG_1600.jpg

 

 

7.

IMG_1602.jpg

 

 

8.

IMG_1603.jpg

 

 

9.

IMG_1606.jpg

IMG_1608.jpg

 

 

10.

IMG_1609.jpg

IMG_1610.jpg

 

 

11.

IMG_1611.jpg

 

 

12.

IMG_1613.jpg

IMG_1614.jpg

 

 

13.

IMG_1616.jpg

 

 

14.

IMG_1619.jpg

 

 

15.

IMG_1621.jpg

IMG_1623.jpg

 

 

16.

IMG_1624.jpg

 

 

17.

IMG_1625.jpg

 

 

18.

IMG_1629.jpg

 

 

19.

IMG_1631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się bawić w zaprawki bo efekty takich operacji nie są zadowalające - wolę włożyc w to trochę swojej pracy i go woskowac nawet i 20 razy bo efekt będzie lepszy ;) .

 

Te odchodzące fragmentu klaru da sie jakoś spolerować jakąś pastę tak żeby nie było tego widać?

 

No i ponawiam pytanie czy TW Color Magic + jakiś lepszy wosk da bardziej trwały efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbi, ja wyskubiesz te placki klaru to bedziesz mial rzucajace sie w oczyc placki bazy. Tego nie ukryjesz pod woskiem. Odchodzacy klar to nie rysa na którą polozysz aio. Jal cos jest do lakierowania to nic z tym nie zrobisz. Owszem możesz na to polozyc ale efakt napewno nie będzie zadowalający. A zolwia to lepiej schowac do akwarium. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę włożyc w to trochę swojej pracy i go woskowac nawet i 20 razy bo efekt będzie lepszy

Nie wiedziałem że to tak działa! idę nawoskować samochód 100 razy i będzie jak nowy z salonu.

 

Głębokie przetarcia trzeba oczyścić, zrobić zaprawki i polerować. Miejscowe ubytku claru... cóż - ja tu nie widzę żadnego rozwiązania.

 

Generalnie pachnie mi to mocno spapraną robotą lakierniczą; być może na całym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znalazłem żadnego innego produktu z górnej półki który poradziłby sobie z takimi uszkodzeniami dlatego pisze o TW color magic ...

 

No tak, dlatego Turtle Wax Color Magic to najpopularniejszy i najczęściej stosowany środek u nas na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złe rzeczy tu czytam, mbi, to nie jest takie proste, jest możliwość miejscowego pomalowania klarem na jakichś ubytek, pózniej wyprowadzenie to na w miare ładny i nie widoczny sposób, ale musi to zrobić naprawdę lakiernik który ma zmysł i lubi to robić a nie uczony z broszurki... Tłumaczyć raczej się nie opłaca bo z tego co widzę nie zrozumiesz po za tym za długo by zeszło.

A tak color magic jest rzeczywiście magic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siemie na nadkolu iałem rdze. Dałem lakiernikowi do pomalowania ale po pół roku znów wyszła. Postanowiłem pobawić się sam. Kiedys miałem kupiony zestaw naprawczy do odprysków od kamieni :-] podklad baza i klar. To było w takich jakby markero-korektoro-lakierach do paznokci ;) mozna było miec pedzelek lub mazaj zależnie co sie otworzyło. Papierem zjechałem do podkladu obszar ok 3cm na 5cm. Cieniutko podklad i cieniutko kolor (czarny) za to grubiej bezbarwny. Potem bezbarwny zeszlifowałem papierkiem 2500 na równo z bezbarwnym na nadkolu i wszystko przeleciałem na polishu UC. Żałuję ze nie mam fotek bo różnicy z 1metra widać nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.