Skocz do zawartości

Problem z Paint Detectivem.


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj dałem miernik koledze żeby sobie auto sprawdził ale okazało się że urządzenie z jednym przyciskiem go przeroslo i coś poprzestawiał. Miernik zamiast pokazywać np. 120um pokkazue wartości np. 4,5 lub 7,8um. Ktoś się spotkał z czymś takim?? Dodam że jestem na wyjeździe i nie mam pytek do kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a moim zdaniem to Ci kolega tylko jednostkę zmienił z "Microns" na "Mils" i miernik wszystko pokazuje jak należy. Pewnie w dolnym prawym rogu zamiast "um", masz: "mil". Żeby powrócić do mikronów: Włącz miernik, potem przytrzymaj przycisk aż poprzez OFF dojdziesz do pierwszej opcji "UNIT", puść przycisk...i już ;).

 

BTW. 1 mil to 1/1000 cala, więc 120 um to ok. 4,7 mil, 200 um to ok. 8 mil itd. itd., więc pomiary są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucre, też tak miałem ;) pożyczyłem koledze do oględzin auta i otrzymałem rozkalibrowany ;) podejrzewam w moim przypadku jak i Twoim, koledzy mierząc lakier przytrzymali za długo przycisk i zrobili kalibracje miernika na lakierze :P u mnie akurat pokazywał 60/70 um na moim lakierze gdzie powinno być 130/140 um ;) miernik pokazywał tylko błędnie Fe, nFe było w normie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucre, a ha. Wartości były bardzo zbliżone, więc pomyślałem, że nie przypatrzyłeś się dokładnie jaką masz aktualną jednostkę (będąc pewnym, że masz um), a wskazywane wartości były bardzo podobne do tego co się dzieje przy przypadkowej zmianie ;).

 

Jak Ci się spieszy to możesz zrobić "druciarską" kalibrację na miejscu. Jak? Wykorzystaj jakąś nieutlenioną powierzchnię stalową, jako zamiennik płytki, np. zimną tarczę hamulcową (błąd będzie bardzo mały), a w domu poprawisz na płytkach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.