Jump to content

Test Liquid Elements Tex Foam

Fuzzy

Recommended Posts

Witam :)

Dzisiaj mam do zaprezentowania skromny test produktu firmy Liquid Elements.

Jest to środek o nazwie "TexFoam" - stosuje się go do prania tapicerki auta, oraz również prania dywaników oraz tkanin.

Tak prezentuje się testerek:

file.html

Waga próbki z opakowaniem przed: 112gram

Zapach: Nie jestem w stanie określić zapachu, Jeśli komuś mówi coś środek do gojenia ran DentoSept - bardzo podobnie pachnie (Apteką)

Cena: 69zł - 500ml

Wydajność: I tu jeżeli chodzi o stosunek wydajność/cena to jak najbardziej na plus, lecz mogło by być lepiej.

Konsystencja:Wodnista

Waga próbki z opakowaniem po: 88gram

Skuteczność: Lepiej być nie mogło :roll:

Tutaj jest dywanik na którym testowałem produkt. Zdjecie przed odkurzeniem, wytrzepaniem, wymieniecniem paprochów:

file.html

Dywanik już wytrzepany, odkurzony, wyszczotkowany z wszelkich paprochów, piasku itp, oraz przygotowany obszar roboczy oraz testowy.

file.html

Tak wiec do roboty. Producent pisze:

"Po prostu spryskaj powierzchnie i użyj szczotki bądź mikrofibry do rozpoczęcia czyszczenia powierzchni."

Tak więc przygotowałem sobie mikrofibre, oraz czystą szczotke, spryskałem 1 powierzchnie wyszorowałem szczotką kolistymi ruchami, potem 2 powierzchnie wyszorowałem szczotką ruchami na krzyż, 3 powierzchnie ruchami pół kolistymi potraktowałem mikrofibra (Tutaj czy to ruchy koliste, czy metoda na krzyż wydawała mi się bez sensu.)

Tak to mniej wiecej się plasowało:

file.html

Obszar na środkowym dole (Tam gdzie szczotka) był szczotkowany ruchami kolistymi, natomiast obszar na dole z prawej był szczotkowany ruchami na krzyż.

Tam gdzie leży mikrofibra, był to obszar potraktowany mf.

Reszta to obszary testowe.

Czas szczotkowania każdego obszaru to około 2 min. To samo w przypadku mikrofibry.

Po odczekaniu około 30 minut na wyschniecie dywanika, sciągnąłem taśme i oczom ukazał się taki widok:

file.html

file.html

file.html

Jak widać dywanik dostał trochę "nowości".

Podsumowanie: Produkt jak najbardziej ok, początkowo zmartwiła mnie wydajność, lecz po przemyśleniu wydaje się być w porzadku.

Niezależnie czy szczotkujemy szczotką ruchami kolistymi, czy na krzyż, czy traktujemy powierzchnie mikrofibra - efekt jest taki sam - zadowalający.

Ja osobiscie wolę szczotke - mikrofibra po takim zabiegu nie nadaje się już do niczego.

Postaram się z biegiem czasu oraz możliwosci przetestować produkt na tapicerce, oraz innych materiałach.