Skocz do zawartości

Test Liquid Elements Tex Foam


Fuzzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Dzisiaj mam do zaprezentowania skromny test produktu firmy Liquid Elements.

 

Jest to środek o nazwie "TexFoam" - stosuje się go do prania tapicerki auta, oraz również prania dywaników oraz tkanin.

 

Tak prezentuje się testerek:

file.html

 

Waga próbki z opakowaniem przed: 112gram

Zapach: Nie jestem w stanie określić zapachu, Jeśli komuś mówi coś środek do gojenia ran DentoSept - bardzo podobnie pachnie (Apteką)

Cena: 69zł - 500ml

Wydajność: I tu jeżeli chodzi o stosunek wydajność/cena to jak najbardziej na plus, lecz mogło by być lepiej.

Konsystencja:Wodnista

Waga próbki z opakowaniem po: 88gram

Skuteczność: Lepiej być nie mogło :roll:

 

 

Tutaj jest dywanik na którym testowałem produkt. Zdjecie przed odkurzeniem, wytrzepaniem, wymieniecniem paprochów:

 

file.html

 

Dywanik już wytrzepany, odkurzony, wyszczotkowany z wszelkich paprochów, piasku itp, oraz przygotowany obszar roboczy oraz testowy.

 

file.html

 

Tak wiec do roboty. Producent pisze:

"Po prostu spryskaj powierzchnie i użyj szczotki bądź mikrofibry do rozpoczęcia czyszczenia powierzchni."

 

Tak więc przygotowałem sobie mikrofibre, oraz czystą szczotke, spryskałem 1 powierzchnie wyszorowałem szczotką kolistymi ruchami, potem 2 powierzchnie wyszorowałem szczotką ruchami na krzyż, 3 powierzchnie ruchami pół kolistymi potraktowałem mikrofibra (Tutaj czy to ruchy koliste, czy metoda na krzyż wydawała mi się bez sensu.)

 

Tak to mniej wiecej się plasowało:

 

file.html

 

Obszar na środkowym dole (Tam gdzie szczotka) był szczotkowany ruchami kolistymi, natomiast obszar na dole z prawej był szczotkowany ruchami na krzyż.

Tam gdzie leży mikrofibra, był to obszar potraktowany mf.

Reszta to obszary testowe.

 

Czas szczotkowania każdego obszaru to około 2 min. To samo w przypadku mikrofibry.

 

Po odczekaniu około 30 minut na wyschniecie dywanika, sciągnąłem taśme i oczom ukazał się taki widok:

 

file.html

 

file.html

 

file.html

 

Jak widać dywanik dostał trochę "nowości".

 

Podsumowanie: Produkt jak najbardziej ok, początkowo zmartwiła mnie wydajność, lecz po przemyśleniu wydaje się być w porzadku.

 

Niezależnie czy szczotkujemy szczotką ruchami kolistymi, czy na krzyż, czy traktujemy powierzchnie mikrofibra - efekt jest taki sam - zadowalający.

Ja osobiscie wolę szczotke - mikrofibra po takim zabiegu nie nadaje się już do niczego.

Postaram się z biegiem czasu oraz możliwosci przetestować produkt na tapicerce, oraz innych materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.