Skocz do zawartości

4nano Glass & Metal Cleaner


manio49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to mój pierwszy test, a raczej jego zalążek to też proszę o wyrozumiałość ;) Z racji na to, że udało mi się zostać wylosowanym w konkursie 4nano i otrzymałem do testów preparat 4nano Glass & Metal Cleaner postaram się go przetestować na kilka sposobów ;)

 

Oto środek który otrzymałem:

062a7be1c99d379764a75456d3d85475141.101.88.17511.jpg

 

A oto próba ukazania jego koloru i konsystencji:

062a7be1c99d379764a75456d3d85475141.101.88.17522.jpg

 

Jak widać kolor kremowy, a jak nie widać :evil: konsystencja to taka aptekarska zawiesina, ogólnie przypomina mi cleaner dodawany do zestawu Gyeon View, z paroma różnicami, ale o tym później.

 

 

Jako że mamy okres ściśle przedświąteczny, to moja kochana dziewczyna zgodziła się, żebym to ja posprzątał łazienkę. Zbytek łaski :song::mrgreen:

 

Niewiele myśląc postanowiłem przy okazji zrobić test specyfiku od 4 nano ;)

Na pierwszy ogień poszedł korek od wanny, ogólnie usyfiony solidnie, o porysowaniu nie ma co pisać.

062a7be1c99d379764a75456d3d85475141.101.88.1751.jpg

Małe fifti fifti pokazuje jak elegancko działa Glass & Metal Cleaner na plastikowe metale :evil:062a7be1c99d379764a75456d3d85475141.101.88.1752.jpg

 

A tutaj już pełny "efekt". Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem efektów zastosowania tego Cleanera.062a7be1c99d379764a75456d3d85475141.101.88.1753.jpg

 

Następnie przyszła pora na "takie cuś z wanny co się kręci i się zamyka korek" :dontknow:

1545db7adce5b4e4992d400aa239c7e2141.101.88.1754.jpg

1545db7adce5b4e4992d400aa239c7e2141.101.88.1755.jpg

1545db7adce5b4e4992d400aa239c7e2141.101.88.1756.jpg

30b32393ca115675312f2158bef9170d141.101.88.1757.jpg

 

Wydaje się że w kancikach na ostatnim zdjęciu jest niedotarty środek jednak to po prostu wytarty a'la chrom.

 

Jeżeli chodzi o pracę środkiem to jest nadzwyczaj przyjemna, zgodnie z instrukcją nanosiłem 4nano na mikrofibrę i "polerowałem" powyższą armaturę :P Jeśli środek przysycha wystarczy go zwilżyć, ja to robiłem czystą IPĄ i żadnych niepożądanych skutków nie zauważyłem.

 

Próbowałem również porównać 4nano Glass&Metal Cleaner z AG CGP na lustrze ale tam mój telefon się poddał i stwierdził że nie da rady wyostrzyć gdzie ja chcę, a w aparacie padły mi baterie. To też musicie póki co uwierzyć na słowo, że 4nano nie odstaje bardzo od AG, jednak uważam, że są to środki innego zastosowania - 4nano do ultra szczurów zaś AG do codziennej pielęgnacji (ja bym tak sklasyfikował - kwestia mocno indywidualna).

 

Apropos podobieństwa do Cleanera od Gyeona View to 4nano ma tą przewagę że po przyschnięciu dużo łatwiej go wytrzeć.

 

Podsumowując pierwszą część testu tego środka stwierdzam że działa rewelacyjnie, a wydajność jest taka, że dopóki nie wezmę się za czyszczenie zbroi krzyżackiej, to środka starczy mi do końca życia moich wnuków.

W następnym tygodniu postaram się przetestować 4nano na szybie w aucie, też masakrycznie porysowanej, ale będę chciał sprawdzić jak usuwa niewidzialną wycieraczkę i zarazem jak przygotowuje pod nową NW ;) Ale do tego muszę skołować aparat gdyż jak widać telefon nie daje rady do końca...

 

Mam nadzieję, że nie wyszło dramatycznie :) Dzięki 4nano za możliwość przetestowania tak fajnego środka :good:

 

Wesołych Świąt!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety dostępu do niczego z polerowanego alu, sama bida armatura :kox:

Ale patrząc na to jak się zachowuje na pseudochromach (w aucie sprawdziłem ale aparat w telefonie nie uchwycił tego co chciałem) to jestem praktycznie pewien, że nie zrobi krzywdy alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokro. Recznie i maszynowo. Na gumach/uszczelkach w Hondzie Jazz wokol dachu panoramicznego musiałem użyć duże ilości IPA/Erasera/wody aby domyc (zajelo to z godzine) :(

Od tamtej pory obklejam albo omijam jeden centrymetr obok gum/uszczelek/plastikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kupię padzik filcowy

 

Wystarczy zwykła czarna gąbka wykańczająca :good:

 

malypb, dzięki za info. Nie miałem nigdy problemów z usuwaniem pozostałości środka z platiku czy gum, jedyny problem jaki mogę sobie uzmysłowić to uszczelka jakby materiałowa, często stosowana przy szyber-dachu, nie wiem jak się to fachowo nazywa :oops: Przy aplikacji maszynowej może to faktycznie wyglądać trochę gorzej ze względu na ciepło generowane przez pad, produkt poprostu mocniej się wgryzie.

 

Ogółem, na takie przypadki polecam Dirt Eliminator, troszkę wody i powinno wszytsko zejść bez wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny update, bezzdjęciowy ale pozytywny :)

Dziś czyściłem Glass&metal cleanerem przednią szybę w colcie znajomej, ogólnie szyba myta jest deszczem i wycieraczkami, porządnie myta była chyba pierwszy raz dziś :D

Po wstępnym umyciu szamponem etc etc wieczorem uznałem że położę jej jeszcze RainXa, a niech ma.

 

Szybę umyłem Megsem GCC, odczekałem z minutkę i ręcznie, słoneczkiem megsa użyłem 4nano. Rewelacja. Szyba piszczała jak miska z reklamy fairy! Co do docierania to mimo sporej wilgotności (odpalili mi jak codzień o 22 zraszacze na osiedlu :P) glass&metal cleaner wytarł się pięknie.

 

Aha - aplikacja słoneczkiem dużo wygodniejsza od aplikacji mikrofibrą.

 

Co do maszynowego ściągania NW to myślę że w niedzielę coś podziałam i zdam relację, tym razem mam nadzieję ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.