Skocz do zawartości

Marolex - zasilanie z kompresora/koła zapasowego


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ostatnio przerobiłem sobie jednego z moich Marolexów - pianownic, na zasilanie z zewnętrznego źródła powietrza. Całość przeróbek świetnie opisał kolega Faraon w swoim watku, także nie będę się rozwodził.

Powiem, że działa to świetnie, nie trzeba w ogóle pompować - po prosty wypas, szczególnie dla leniwców :mrgreen: Ja akurat zasilam to z kompresora, ale równie dobrze działa zasilanie z koła zapasowego. Mam złączki na oba warianty ;)

 

Praca z nim, wygląda mniej więcej tak:

 

 

Chciałbym się zapytać co zrobić, żeby co najmniej podwoić wydajność? Czy dysza z większym otworem załatwi w tym wypadku sprawę (mam niebieską)? Czy może jakiś inny ruch jest potrzebny?

Ilość (wydajność) powietrza nie jest w moim przypadku problemem 8-):evil:

 

Postanowiłem założyć nowy temat, bo ogólny temat o pianownicy z Marolexa jest tak obszerny, że temat zaraz by się stracił. W tym wątku chciałbym aby dyskusja toczyła się o tej konkretnej przeróbce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż szarą dyszę, ma większą wydajność. Odrazu będziesz musiał pokombinować z filcami. Dyszę obróć pionowo wylotem. Lepiej pianuje się poziomo bo i tak w poziomie obchodzi się auto. Robiąc to w pionie trochę to mało ergonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założysz dyszę o większej przepustowości np. szarą to żeby taką Insignie wypianować, będziesz potrzebował 2 litry roztworu. Większa wydajność dyszy = więcej piany na wylocie, sam taką preferuję, co za tym idzie musisz przygotować więcej roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, oczywiście masz rację. Ja z reguły lefe 1,5l roztworu. Z podłączonym powietrzem, magi 65ml, niebieska dysza, nie pamiętam ile filców ale to mój zestaw do SG fruit wypianowało wszystko do końca dość wolno ale za to bez plucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, grubość piany mi dopowiada i więcej nie trzeba, także nie sądzę, żeby potrzebne było mi więcej roztworu :o Chodzi mi o to, żebym mógł po prostu szybsze ruchy robić przy pianowaniu ;)

 

Rozumiem, że niebieska dysza ma otwór 0,8 i kąt 80 st - taki jest opis na stronie Marolexa? Choć na zdjęciach Faraona widziałem parametry 110/0.3 :dontknow: Jakie parametry ma dysza szara o której piszecie i która to jest? Niestety w sklepie internetowym kwazara już jej nie ma. Gdzie ewentualnie ją można kupić, najlepiej w normalnym sklepie?

 

I jeszcze jedno. W tabeli, która ktoś przytoczył w wątku o przeróbce Marolexa:

 

dyszeopis.gif

 

stoi, że niebieska ma 1,15l/min a czerwona (którą mam) 1,65l/min. Może ta czerwona by się nadała - w sumie ją mam.

 

Nie wiem czy coś się zmieniło w dyszach, bo wszyscy piszą, ze dysze mają 110 St. a z opisu na stronie marolexa piszą, że 80 St.

http://marolex.pl/sklep/product_info.ph ... zezQfl_uSo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1923082500713194m.jpg

 

Szarą dysze dostaniesz tu KLIK

 

W zestawie 3 dysz na stronie Marolex'a masz już inne dane, co nie zmienia faktu, że to te same dysze, chyba że faktycznie coś się zmieniło KLIK Jeżeli chcesz się upewnić, to po prostu zadzwoń, na ich infolinie.

 

Btw. jeżeli ilość i grubość piany Ci odpowiada, więc po co chęć kupna dyzy o większej wydajności ?

 

Co do samego ustawienia dyszy, to pionowo będzie badzie ergonomicznie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. jeżeli ilość i grubość piany Ci odpowiada, więc po co chęć kupna dyzy o większej wydajności ?

Aby ta sama ilość piany wypływała szybciej w czasie - o to mi chodzi.

 

Dzięki za resztę informacji :good: , przetestuję dyszę z Glorii zatem, zobaczymy jak będzie. A co z tą czerwoną z zestawu - testował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazna roznica w wydajnosci powstala po zmianie przekroju rurki.

 

Mam w garażu wszystkie rozmiary od OD 4mm do 16mm.

 

Jak te rurki większej średnicy montowałeś? Klej czy jeszcze inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się po tym temacie, że ktoś kto testuje takie rozwiązanie żuci konkretne dane np. jakiej wydajności kompresorek używa jaki poleca. A może jakieś cenne wskazówki czego unikać.

A ty znów rozpęta się dyskusja na 1XX stron na temat jak to maro przerabia się na pianownicę, ale gdzieś po dorodze zagubi się sens tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszwidz3, a jakich konkretow potrzebujesz ? To ma robic piane a nie zasilac pistolet lakierniczy.

Kazdy uzywa tego co ma. A jesli okaze sie za slabe mozna napompowac kolo i zasilic z kola.

A ty znów rozpęta się dyskusja na 1XX stron na temat jak to maro przerabia się na pianownicę, ale gdzieś po dorodze zagubi się sens tematu .

Wszystko co potrzebne nawet malo uzdolnionemu majsterkowiczowi, masz na pierwszej stronie tematu.

Reszta to zabawa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.