Jump to content

awaria odkurzacza pioracego


Recommended Posts

spotkał się ktoś z Was z takim objawem- Karcher SE4001, odkurzałem było ok, ale podczas prania zaczeły leciec iskry w obudowie, śmierdzi spalenizną i się zacząłem zastanawiać- czy silnik pada, czy woda się dostała do silnika( ale jakim cudem) odkurzacz dużo się nie napracował w sumie.

Jutro zawiozę do serwisu bo jest jeszcze na gwarancji ale znając życie odrzucą reklamacje...

Link to comment
Share on other sites

Uznają, pod warunkiem, że udowodnisz, że woda nie dostała się do turbiny. ( po prostu zaprzeczaj, że takie coś miało miejsce) W Puzzi 8/1C uwzględnili mi reklamację, ale jasne jest, że winą było "przelewanie" zbiornika z brudną wodą. Od momentu zalania turbiny odkurzacz zaczął się robić uciążliwie głośny.

W SE4001 miałem tą samą historie, ale z racji, że jest po gwarancji, nie używam go i jest rezerwą rezerwy to olałem temat.

Link to comment
Share on other sites

szymekk, Wystarczy że masz trochę ponad połowę zbiornika z brudną wodą, to przesuwając odkurzacz może się trochę wylać i silnik to zaciągnie, ja silniki w odkurzaczach zmieniam średnio co rok, na allegro po ~150 zł.

Link to comment
Share on other sites

SzaKal, widziałem że są w serwisie karchera po okolo 200 zł. Właśnie najlepsze jest to że odkurzacz pociągnął dzis może 100ml i zaczął fisiować aż zobaczyłem iskry wydobywające się z obudowy. Zobacze jutro z rana bo samochód ma powyciągane fotele i wykładzine i stoi na stanowisku...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.