Jump to content

Wybór kompresora olejowego 50L

Recommended Posts

W ubiegłym roku miałem podobny dylemat.

Kupiłem kompresor Eurotec 50l. Na razie działa bez zarzutu.

Wszystko zależy do czego będzie ci potrzebny.

Uwagę należy zwrócić na wydajność i czy ma być jedno czy dwu tłokowy. Dowiedz się jeszcze o serwis pogwarancyjny i części zamienne.

pewnie kompresor do wydmuchiwania wody, czasem cos napompowac, umalowac :D przejrzyj temat o kompresorach ktory ma wiele stron. Ja mam od 2och lat i kilku jeszcze uzytkownikow kompresor z leroy merlin, cena jakosc rewelacja, tylko po kupnie pierwsze co bez odpalenia go wylewasz syf wlewasz swiezy olej, odpalasz bez srubki w zbiorniku na 15min spuszczasz olej, zalewasz swiezy i smiga, raz do roku zmieniam olej bo kosztuje 30zl wiec nie majatek. Do prac domowych sprawdza sie, do malowania pistoletem o niskim cisnieniu spokojnie umalowalem meble ogrodowe i wiele roznych rzeczy ktorych nie chcialo sie pedzlem :D

Faktycznie nie wspomniałem o zastosowaniu :/

Kompresor ma służyć do wydmuchania wody po umyciu auta, tylko tyle :)

do czegos takiego to ci spokojnie 24l wystarcza.

jak chcesz 50l to nie ma sensu bawic się w 1 tlok , bo znając detailerskie i mechaniczne zapedy , fajnie by było klucz pneumatyczny chociaż do odkręcania kol mieć.

wydajność , jak najwięcej litrow na min , i jak największe ciśnienie robocze.

50l jednotłokowa częściej dobija powietrze , 2 tloki maja mniej roboty przy tym. do malowania w 50l bym się nie pchal chyba ze 3 tloki i dobrej jakości pistolet.