Jump to content

Odprysk z farby olejnej na lakierze, usuwanie


asterbb

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

 

Mam następujący problem, kilka dni temu w wyniku własnej głupoty i pośpiechu zahaczyłem lekko o bramą swoim samochodem. Jest minimalne wgniecenie na nadkolu, ale nie to jest problemem. Przy nadkolu na karoserii pozostał odprysk z farby olejnej z bramy. Nie mogę go za bardzo zdrapać. Farba jest dość jaskrawa i ohydnie odznacza się na ciemnym lakierze. Jak mogę to usunąć z karoserii bez zniszczenia jej? Jakie środki polecacie? Chętnie z linkiem do sklepu na pw lub po prostu nazwę czegoś łatwo dostępnego. Rozumiem, że izopropanol odpada bo zniszczy lakier, a tylko to chyba w tej chwili w domu mam co mogłoby takie coś usunąć.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc,

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jesteś pewien, że Izopropanol nie zniszczy lakieru? Mogę bez problemu spróbować wytrzeć te miejsca i nie zostaną żadne plamy jak po rozpuszczalniku? To fabryczny lakier, stara toyota carina e z 96. Dlatego chciałbym, żeby to po prostu wyglądało. Po usunięciu farby zastanowię się jak zabezpieczyć blachę, gdzie będą rysy. Teraz Ciężko stwierdzić bo rysy są z tej farby. Wieczorem wrzucę zdjęcie, ale niestety mam tylko komórkę i pewnie słabo to wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Użyj rozp.nitro i zejdzie napewno;) lekko zwilz szmatkę przetrzyj,a jeśli zostaną mazy zwilz czysty kawałek szmatki i przetrzyj ;) Jeśli będziesz tylko przecierał lakieru nie uszkodzisz. Ja sam mylem cale Vito tym rozp jak sciaglem naklejki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.