Skocz do zawartości

Rysy na skórze


adamo666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam u siebie w Maździe problem na skórze są takie jakby kreski a w niektórych miejscach wygląda jak by na tych kreskach traciła trochę kolor, same kreski nie są wyczuwalne przy dotyku dłonią(chyba nie jest to pęknięcie) używałem tanich kosmetyków shella oraz turtle wax ale to nie przyniosło efektu.Nie wiem czy da się z tym coś zrobić, może to naturalny objaw starzenia się skóry, może wystarczy porządnie wyczyścić i zakonserwować a może dofarbować. Ratunku :wallbash:

http://https://imagizer.imageshack.us/v2/525x394q90/196/jve4.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/525x394q90/812/u4av.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/525x394q90/819/qax4.jpg

Skóra posiada również dwa zagniecenia:zagniecenie

Może wystarczy podgrzać czytałem o tym wcześniej na forum.

Problemem też jest plama z tyłu siedzenia pasażera jak po gumie do żucia czy czymś takim w każdym razie zdrapać tego nie idzie, macie może jakiś pomysł:

plama

Proszę o pomoc i przepraszam za jakość zdjęć robionych komórką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Jeśli chodzi o te zmarszczki należy je zafarbować. Prawdopodobnie w środku już nie masz farby.

 

Zagniecenie jest dziwne. Ma dość regularny kształt i wygląda jak by skóra była w tym miejscu napięta. Sprawdź czasem czy nie masz problemu z elementem konstrukcyjnym fotela. Sposób z podgrzaniem zawsze możesz wypróbować.

 

Jeśli chodzi o plamę spróbuj ustalić po czym jest. Prawdopodobnie z tyłu masz eko-skórę możesz więc ostrożnie spróbować mocniejszej chemii. (benzyna, ipa)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak trzeba farbować.

Czy można jakoś ocenić czy sam zestaw tonujący wystarczy czy trzeba wcześniej odtłuścić tym rozpuszczalnikiem gld (czy jakoś tak).

Kiedy ostatnio czyściłeś skórę? :song:

Tydzień temu środkiem do pielęgnacji skór firmy shell.Dopiero na forum dowiedziałem się o lepszych produktach, w okolicznych sklepach tylko shell albo turtle wax.

 

Muzycom dlaczego myślisz że z tyłu fotela jest ekoskóra? W maździe tak jest, czy po zdjęciach widać różnice? Zastanawiała mnie różnica w fakturze (dotyku) ale że eko nie pomyślałem.

 

 

Pod tą fałdą nie ma nic twardego w dotyku, też miałem skojarzenie że to tak jakby od sprężyny w materace(wiem że głupie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyczyścić skórkę czymś lepszym - ja używałem AutoGlym Leather Cleaner na skórach w domu. Skóry duuuużo starsze niż Twoja Mazda i domniemam, że NIGDY ( :evil: ) nie czyszczone. Wyglądały naprawdę fatalnie - stwierdziłem, że gorzej już być nie może i kupiłem własnie ten cleaner i mleczko nawilżające (też od AutoGlym).

 

Za jakość zdjęć z góry przepraszam - Xperia szalała z ostrością i wyszły jakie wyszły...

 

Skóra przed zabiegiem wyglądała mniej więcej tak jak na fotelu po lewej stronie (prawy już wyczyszczony):

hosting_zdjec_1390839029__dsc_1131.jpg

 

hosting_zdjec_1390839036__dsc_1132.jpg

 

hosting_zdjec_1390839045__dsc_1133.jpg

 

Tutaj chyba najważniejsze jak to wyglądało podczas pracy: 50/50:

 

hosting_zdjec_1390839001__dsc_1127.jpg

 

hosting_zdjec_1390839012__dsc_1128.jpg

 

Struktura materiału po wyczyszczeniu i nawilżeniu:

 

hosting_zdjec_1390839053__dsc_1134.jpg

 

I jak? Gdzie się podziały te ryski? :-]

 

Myślę, że wg tych zdjęć co przesłałeś fotele są możliwe do odratowania bez farbowania :good: - w coś do skórki i tak musisz zainwestować więc kupuj albo AutoGlyma (widzisz jak działa) albo idź w ColourLocka albo Gliptone. Jeśli by się okazało, że musisz farbować - no cóż - przed farbowaniem i tak musiałbyś je wyczyścić... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.