Skocz do zawartości

Shiny Garage Across the Board Interior Detailer


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie co jest z waszymi oczami :D

Nie jest to idealnie równy pasek ale widać odcięcie na "zakręcie"

Myślałem, ze to jakieś przebarwienie :shock: Ja nie widzę zatem żadnej różnicy po oby stronach "taśmy" :dontknow:

 

Chyba, że coś z moim monitorem coś nie tak :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co te płatki takie usyfione ... żadne oczyszczenie APC nie było wcześniej grane ???

 

To raczej niezbyt zgodne z ideą detailingu zabezpieczać brudne plastiki dresingiem ... :thumbdown:

APC już mam ale nie było zrobione APC bo temperatura trochę nie sprzyjająca a nie chciało mi się zapalić w piecyku w garażu. Dlatego własnie tylko taki test. Wiem że należało użyć APC. Dopiero zaczynam zabawę z detailingiem. Część rzeczy już mam a jutro powinna przyjść większa paczuszka rzeczy do wozu :D ogarniam wszystko do wiosny i na wiosnę już na poważnie zaczynam zabawę :) nie wiem czy mogę liczyć na trochę wyrozumiałości :) ale dzień w dzień też czytam forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Ja nie widzę zatem żadnej różnicy po oby stronach "taśmy"

czyli dobrze widzisz bo napisałem przecież że jest remis jeśli chodzi o wygląd, SG natomiast dodatkowo zebrał jeszcze trochę brudu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Ciebie, aplikując bezpośrednio na deskę możesz pobrudzić szyby czy inne elementy ponieważ atomizer rozpyla w ten sposób produkt, ale nie ma żadnych przeciwwskazań przed aplikacją bezpośrednio na plastik poza tą jedną kwestią. Across można również stosować do skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShinyGarage, proszę popraw mnie jeśli źle rozumiem. Czy SG ABID można stosować kiedy chce się na szybko przelecieć przykurzone plastiki lub pomiędzy gruntownym czyszczeniem jakimś APC gdzie później nakłada się jakiś dressing? Nie zawsze przecież jest czas bądź potrzeba gruntownego czyszczenia plastików APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, SGABID został stworzony właśnie w celu szybkiego odświeżenie wnętrza, to takie AIO do wnętrza, ze względu na swoje właściwości czyszczące może być stosowany tak jak napisałeś, nie ma konieczności gruntownego czyszczenia plastików, choć jak dobrze wiemy nie jest to zgodne ze "sztuką" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały update z mojej strony po 6 dniach od aplikacji.

 

Dla przypomnienia jak to wyglądało:

j4o3.jpg

 

A jak wygląda teraz (sorry za jakość, zdjęcie robione kostką brukową :D ):

v952.jpg

 

Widać, ze SG mocno zmatowiał, w zasadzie już po 2 dniach było tak jak powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja pokażę swój test :P

Na początku plastiki przemyte APC 1:15, po wyschnięciu nałożone SG oraz C6

Od góry C6

jdy2.jpg

v1hs.jpg

oulk.jpg

I jeszcze na progu

43sz.jpg

4o32.jpg

 

Praca z SG to przyjemność, świetnie się rozprowadza (jak C6),o zapachu nie wspominając. Jak dla mnie lepiej to wygląda niż C6 (przynajmniej widać że coś leży na plastikach :kox: ) Na pewno produkt godny uwagi. Zobaczymy co będzie dalej czy SG zmatowieje jak C6, jak to miało u kolegi g.pajak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem kiedy zrobić testu ze względu na ograniczony ostatnio dostęp do garażu, a na zewnątrz nie chciałem, bo temperatury nie sprzyjały. Dzisiaj w końcu zacząłem.

 

Zapach: interesujący, przyjemny, dosyć trudny do określenia. Mi najbardziej kojarzy się z (kwiatowym?) płynem do płukania ubrań, troszkę taki cukierkowy. Podczas nakładania wyczuwalny, ale nie tak mocny jak PB NL.

 

Konsystencja: dużo rzadsza niż PB NL, według mnie zdecydowanie lepiej się przez to rozprowadza na powierzchni. Mniej tłusty niż NL.

 

Na początek deska (a konkretnie tylko zaślepka poduszki) umyta APC (Nielsena) 1:10. Dla pewności, że zejdzie cały dressing dolałem jeszcze kilka kropelek Tenzi Trucka.

 

rVvhonG.jpg

 

g9TpDZH.jpg

 

Podzielone na trzy i zawodnicy na miejscach:

 

Ym5rSMp.jpg

 

zIky5Fu.jpg

 

I świeżo po nałożeniu (używałem słoneczek Megsa i jednego no-name cieńszy niż Megs), starałem się zastosować podobne ilości produktu (PB i SG):

 

VaoMJKT.jpg

 

Chwilę po nałożeniu:

 

EmdeIFo.jpg

 

LL8SLeh.jpg

 

I jakieś 10min po nałożeniu:

 

E1Pk5sf.jpg

 

uNDxHvH.jpg

 

Jako, że producent pisze, że może być stosowany też do skóry to postanowiłem środek wypróbować na podłokietniku obszytym niecały rok temu w skórę Bentleya. Skóra sama w sobie jest mocno matowa. Czyszczony dość dawno zestawem Colourlock, ale nie widać by był brudny dlatego bezpośrednio na niego poszedł środek SG:

 

YCLuprr.jpg

 

WiHS6tw.jpg

 

0dbCwor.jpg

 

Tutaj środek będzie miał na pewno dużo niższą żywotność, ciągle się szura rękawem, ale jak testować to na każdym elemencie.

 

Jutro zrobię update jak produkty na spokojnie doschną i jeszcze dorzucę porównanie na boczku i progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

 

oT4i7MT.jpg

 

3yb2N9h.jpg

 

I na podłokciu:

 

8bnLUG6.jpg

 

VOCZAnR.jpg

 

Później przetarłem mikrofibrą Natural Looka, bo jednak nie wysechł (latem zawsze wysychał ładnie hmm) chyba tak jak powinien, ale to tylko zebrałem nadmiar. Jak będę w aucie to cyknę jeszcze lepszym sprzętem, bo teraz tylko telefonem z lampą.

 

Wrażenia po pierwszych dniach - produktu SG gdy słońce przyświeci mocniej praktycznie nie widać, dopiero w cieniu widać, że się odznacza.

Aktualnie mam mieszane uczucia, na pewno sprawdziłby się (SG) jako qd do wnętrza, ale jako typowy dressing to jeszcze nie wiem. Na skórę też bałbym się dawać (fotele) chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nadrobic zaleglosci :D Pogoda piekna oby zima nie wracala

 

Shiny Garage Across the Board Interior Detailer

 

Probke sprawdzilem na 3 pojazdach o roznych plastikach.

 

Do walki stanely zawsze w kolejnosci od lewej do prawej :)

 

Plastiki oczyszczone APC i wysuszone, aplikacja kazdego srodka oddzielna mikrofibra

 

303 / Natural Look / Shiny Garage/ Zymol Vinyl (zolty)

 

HONDA - ma paskudne plastiki bo ciezko osiagnac efekt matu, wszystko sie swieci

 

P1140963.JPG

0MPwwTKrQ_HPjklthYi_B87ZkbSBgQj28QwCF038MSA=w702-h527-no

P1140967.JPG

P1140968.JPG

P1140972.JPG

P1140973.JPG

 

 

SHINY GARAGE VS ZYMOL VINYL

 

P1140969.JPG

 

SKODA FABIA

 

303 / Natural Look / Shiny Garage/ Zymol Vinyl (zolty)

 

P1140982.JPG

 

NATURAL LOOK VS SHINY GARAGE

 

P1140977.JPG

 

SHINY GARAGE VS ZYMOL VINYL

 

P1140978.JPG

 

P1140981.JPG

 

303 VS NATURAL LOOK VS SHINY GARAGE

 

P1140979.JPG

 

 

OPEL COMBO

 

303 / Natural Look / Shiny Garage/ Zymol Vinyl (zolty)

 

P1140989.JPG

 

SHINY GARAGE VS ZYMOL

 

P1140988.JPG

 

NATURAL LOOK VS SHINY GARAGE

 

P1140987.JPG

 

 

Co moge dodac od siebie:

- zapach okej, jednak natural look i zymol wygrywaja

- konsystencja troche za zadki jak dla mnie, za szybko wsiaka w aplikator z mikrofiry, dawkowawac trzeba delikatnie zeby nie za duzo nalac

- wykonczenie.... to juz jak widzicie zalezy od jakosci plastikow.

HONDA wszystko sie swieci, dopiero po jakims czasie i wielokrotnym przepolerowaniu wpada mat

SKODA tu kazdy srodek daje dobry efekt, nic sie specjalnie nie swiecilo. Przepolerowanie napewno powoduje mat. Produkt Shiny Garage ladnie odswieza, jednak w Skodzie efekt jest malo widoczny. Spytany przypadkowo brat nie zauwazyl szybko roznicy miedzy drzwiami bez odzywki, a z odzywka.

OPEL tutaj efekt odzywek ogolnie nie robil szalu z racji paskudnego plastiku. Wiecej prezentowaly zdjecia

 

Paski pojezdza napewno do czasu wiosny :D bo wczesniej nie zbiore sie pewnie do ich usuniecia :D

 

 

SHINY GARAGE dziekuje za próbke :) Test piany nadrabiam po niedzieli, jak dojedzie PA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z tych produktów (Shiny Garage Across the Board Interior Detailer, Gtechniq G6 -nie mogę znaleźć w żadnym sklepie, 303 Aerospace Protectant) - najlepiej cechuje matowy efekt, lekko ożywiający kolor i równocześnie zabezpieczający plastiki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.