Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego Festoola, ale używam go raczej do cleanerów. Pamiętaj że standardowo ma tarczę 150mm i trzeba stosować większe pady lub kupić tarczę polerska 135mm (taka z zielonym plastikiem) i można używać padów 125mm. Generalnie sprzęt nie do zajechania. Działa trochę inaczej niż typowe DA bo ma wymuszony ruch obrotowy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qF_I28GrOXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomekc001, to mi pomogło :)

Jedno pytanie - nie masz problemów z kupnem tarczy? Jeśli dobrze czytałam, tam jest zastosowany FastFix. Nie wiem czy tarczą 125mm uda się wypolerować mniejsze elementy. Bo chyba tarczy 80mm do niej nie znajdę. 125mm wystarczy czy z czasem będę musiała poszukać mniejszych tarcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam CMI Polerka samochodowa C-AMP-110 B 110 W. Jest to coś warte? Kiedyś próbowałem tym się bawić to po pół roku w moim seju zaczął klar z dachu schodzić. Nie wiem czy to z mojej winy czy przez złe malowanie samochodu? Nie chce drugi raz jakiej kolwiek krzywdy znowu zrobic

 

 

To dziwne :o , nie sądze, żeby z Twojej winy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku myślałem że przypalilem lakier polerka i klar przez to schodził. Ale samochód był malowany drugi raz, nie wiem przez kogo, więc i fuszerka mogła się do tego przyczynić.

Co myślisz o tej polerce co w poprzednim poście napisałem? Nada się do czegokolwiek? Mogę jej użyć do polerki np kloszy? Czy lepiej będzie kupić jakiś pad na wiertarke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomekc001, to mi pomogło :)

Jedno pytanie - nie masz problemów z kupnem tarczy? Jeśli dobrze czytałam, tam jest zastosowany FastFix. Nie wiem czy tarczą 125mm uda się wypolerować mniejsze elementy. Bo chyba tarczy 80mm do niej nie znajdę. 125mm wystarczy czy z czasem będę musiała poszukać mniejszych tarcz?

Z zakupem tarczy nie było problemu. Znalazłem na alledrogo i owszem jest to tarcza FastFix. Kiedyś płaciłem za nią w granicach 130zł. Do tej maszyny są przewidziane tylko tarcze 150mm o różnych twardościach (chyba 3) do szlifowania i właśnie ta polerska 135mm (zielona). Nie ma możliwości założenia niczego mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie ;) Szukam opcji na wet sanding z moim Rupesem Duetto, nie kupiłem w zestawie. Czy istnieją jakieś przekładki na BP do montażu krążków ściernych?

napisz do Nat polerskie.com chyba mają w swojej ofercie takie przekładki :good:

a co używasz jako zamiennik wet sandingu od Rupesa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie ;) Szukam opcji na wet sanding z moim Rupesem Duetto, nie kupiłem w zestawie. Czy istnieją jakieś przekładki na BP do montażu krążków ściernych?

napisz do Nat polerskie.com chyba mają w swojej ofercie takie przekładki :good:

a co używasz jako zamiennik wet sandingu od Rupesa :?:

 

Jedynym zamiennikiem obecnie jest ręka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad Graphite 59G242 już od dłuższego czasu. Widziałem na forum jak się sprawdza i ogólnie jest całkiem fajna na początek ;) Zacząłem na nowo kopać forum i wykopałem Bass BP-5119. Plus tej drugiej to oscylacja i cena. W sumie teraz mam już lekki mętlik co wybrać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

ZACZYNAM PRZYGODĘ Z DETALINGIEM I PROSZE O POMOC KTÓRĄ OPCJE WYBRAĆ

[mod=Piotrek]Ja proszę żebyś zapoznał się z regulaminem, nie piszemy dużymi literami, nie używamy linków do aukcji ;)[/mod]

CZY LARE EPL 21

DODAM ŻE NIGDY NIE POLEROWAŁEM AUTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

ZACZYNAM PRZYGODĘ Z DETALINGIEM I PROSZE O POMOC KTÓRĄ OPCJE WYBRAĆ

[mod=Piotrek]Ja proszę żebyś zapoznał się z regulaminem, nie piszemy dużymi literami, nie używamy linków do aukcji ;)[/mod]

CZY LARE EPL 21

DODAM ŻE NIGDY NIE POLEROWAŁEM AUTA

Ja zaczynałem od maszyny DA Krausa i jak najbardziej mogę polecić, jeśli oczywiście dysponujesz takim budżetem bo kosztuje ok 550 - 600 zł. Na początek spokojnie zaspokoi Twoje potrzeby i nic nie zepsujesz jeśli chodzi o lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od maszyny DA Krausa i jak najbardziej mogę polecić, jeśli oczywiście dysponujesz takim budżetem bo kosztuje ok 550 - 600 zł. Na początek spokojnie zaspokoi Twoje potrzeby i nic nie zepsujesz jeśli chodzi o lakier.

 

Czyżby do kolegi zawitał Mikołaj :?: Pochwal się nowym zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam jakiejś przyjemnej rotacji w okolicy 500 i dochodzę powoli do wniosku ze praktycznie wszystkie są niemal identyczne... Ktoś poleci coś ciekawego w tych okolicach, co będzie miało jakieś szczególne zalety? DA raczej nie chce, przyzwyczajony do rotacji jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od maszyny DA Krausa i jak najbardziej mogę polecić, jeśli oczywiście dysponujesz takim budżetem bo kosztuje ok 550 - 600 zł. Na początek spokojnie zaspokoi Twoje potrzeby i nic nie zepsujesz jeśli chodzi o lakier.

 

Czyżby do kolegi zawitał Mikołaj :?: Pochwal się nowym zakupem :)

Kurcze, masz u mnie wywiad czy co

Rzeczywiście zakupiłem Krausa P7 Superpolish orbitalna, ma dobrą opinię, a ogólnie jestem zadowolony z ich DA więc kupiłem od nich, a że trafiłem akurat w dobrą promocje mikolajkowa to tym bardziej zachęciło mnie to, do zakupu. Wiadomo, serce podpowiadało Flexa, ale portfel przemówił za Krausem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, mam pytanie bo nie moge sie dokopać, potrzebuje maszynę w sumie tylko do nakładania cleanera... Moze mi ktos podpowiedzieć która z tańszych bedzie najlepsza ?? Zastanawiam sie nad k2 to dobry wybór?

 

Jeżeli ma służyć tylko do nakładania cleanera, to ja bym wybrał DA, moim zdaniem do takich zastosowań klasyczne DA będzie służyć dużo lepiej niż rotacja. W cenie K2 możesz wybierać pomiędzy Bass Polska a Vanderem, o Vanderze masz na forum mój temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z mojej strony standardowe pytanie o maszynę. Maszyna do własnego użytku a w przyszłości planuję także zarobkowo. Więc zastanawiam się czy iść od razu w wysoką półkę typu Rupes LHR15 lub coś tańszego typu: Krauss Shinemaster S8 lub Krauss DB5800S 900W. Interesują mnie tylko DA z racji bezpieczeństwa pracy. Nie potrafię powiedzieć ile to będzie aut rocznie, zobaczę jak sytuacja się rozwinie. Jaki skok maszyny jak dla lajka rozpatrywać? Jak z padami do tych polerek, innych firm niż dedykowane podejdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante05 krauss czy lare na początek ok, coś z wyższej półki to raczej flex czy festool. Nie ma co się porywac z motyką na słońce bo nawet możesz mieć maszynę za 3 tyś a umiejętności zerowe także praktyka praktyka i dużo czasu na nauke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej już mi do Krauss Shinemaster S8 lub Krauss DB5800S obie mają 8mm. Tą drugą można zgarnąć w dobrej cenie z pastami Menzerny z padami od Flexi i przejsciem na talerz do padów 80mm. Nie mogę się dowiedzieć w czym tak naprawdę chodzi o tym skoku miedzy np. 21mm a 8mm :o Ta pierwsza droższa ale czemu i duża różnica między DB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.