Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wez te mocniejsza, bo 500W das6 byla wedlug mnie sporo gorsza niz 900W basspolska tzn. znacznie mocnuej mozna bylo docisnac i nie tracic ruchu obrotowego.

 

Za 130 funtow w PL kupisz taka Basspolska , BP 125 + 75 , gabki roznej twardosci w obu rozmiarach i komplet past np. Menzerna ...jak tylko ma Ci to ktos tu kupic i wyslac ;)

 

 

Jest jeszcze jedna opcja , tzn tu masz maszynki używane do zakupu w Irlandii i polecam Flex vrg viewtopic.php?f=23&t=24128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie na polerkę Eurotec 2450 1800mm?

jestem amatorem i po pierwszej przygodzie ze zwykla szlifierka katowa + jakies tam nakladki polerujace kupione w superhipermarkecie uszkodzilem sobie klape tylna - zbyt duzy docisk, nierowna praca polerki, zbyt wysokie obroty bo na nizszych zatrzymywala sie na lakierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Graphite szukam jej na allegro choc by nawet ale nic oprócz tego nie znalazłem

GRAPHITE

Ona nie jest rotacyjna wiec lipa troche

 

A że ja nie mam doswiadczenia w polerowaniu i do tego twardy lakier audi bał bym sie go przypalić itd wiec zwykła obrotowa raczej odpada ? A w Orbitalnych Ceny sie zaczynają dobrego sprzetu od 500 zł ? a ta Polerka ma mi słuzyc tylko do mojego auta, nie bede robił zadnych innych aut mam w domu Corse, Audi i Jeepa, najwiekszy nacisk klade na AUdi gdzie jest twardy lakier :D hmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, żeby przypalić lakier rotacją też się trzeba postarać albo być wyjątkowo zdolnym - jak ktoś nie ma gorącej głowy i nie chce objechać element w 5 minut na wysokich obrotach to nic nie popsuje, ważne by robić z głową i spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam czytam caly czas ;)) ja tam nawet juz szukajki nie uzywam tylko sobie lece strone po stronie temat hehe ;))

A no wiesz KHOT ja tam mam zerowe doswiadczenie wiec nie wiem, napewno bede to robił z głową i nie 2 czy 5 minut bo sie spieszy, po to sie czas znajduje na to zeby to zrobic powoli i dokladnie ;)

 

 

czyli rozumiem ze ta BassPolska

http://www.basspolska.com/polerka-rotac ... ierka.html

 

czy ta

 

http://www.basspolska.com/ru/polerka-sa ... ate-1.html

 

będzie dla mnie na początek w sam raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej pierwszej pracowałem długo, wypolerowałem dobrych kilka aut nie licząc masy lakierowanych przeze mnie elementów, pracowała ponad 3 lata i dalej pracuje, teraz przesiadłem się na coś lepszego ale jak na początek to myślę że wystarczy w nadmiarze. Mój egzemplarz trochę głośno chodził rzępolił można powiedzieć ale rozebrałem głowice smar był wszystkie zębatki ok więc najwidoczniej trafił mi się taki wyrób, po za tym żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w dobrym temacie.

Sprawa dotyczy K2 Pro Masnera. Zdarzyło się tak że przy mocowaniu nowego pada na gwint, bolec blokujący ruch tarczy nie odskoczył, a ja odpaliłem maszynę (na 1 biegu) i ów bolec wybiło/wykrzywiło jakoś w środku. Maszyna oczywiście na gwarancji po weekendzie chcę ją wysyłać do Melle, ale czy ktoś z Was miał do czynienia z tym gwarantem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam nadzieję że w dobrym temacie.

Sprawa dotyczy K2 Pro Masnera. Zdarzyło się tak że przy mocowaniu nowego pada na gwint, bolec blokujący ruch tarczy nie odskoczył, a ja odpaliłem maszynę (na 1 biegu) i ów bolec wybiło/wykrzywiło jakoś w środku. Maszyna oczywiście na gwarancji po weekendzie chcę ją wysyłać do Melle, ale czy ktoś z Was miał do czynienia z tym gwarantem ?

 

jak wiadomo w większości maszyn płynie z daleka :mrgreen: trochę tych maszyn już sprzedaliśmy i dopiero w zeszłym tygodniu mieliśmy pierwszą reklamację, gdzie klient w ogóle nie odpalił maszyny :o mocno się zdziwiliśmy bo zawsze przed spakowaniem maszyny sprawdzamy czy działa, być może u klienta było lekkie zwarcie i powstał bubel :thumbdown: Po rozmowie z przedstawicielem okazało się, że mieli już kiedyś taką sytuację, że w sklepie działała a u klienta już nie. Po odesłaniu przez klienta maszyny na gwarancję, w sklepie znów działała :D także różne są przypadki z maszynami za 280zł ;) Szymon, jak będziesz oddawał na gwarancję to dołącz pismo, że prosisz o nowy sprzęt :good: (Nie chcę usuwać treści posta dlatego napiszę sprostowanie: Właśnie otrzymaliśmy zwrot rzekomo zepsutej maszyny, po włączeniu jej do kontaktu wszystko działa, więc pamiętajcie aby sprawdzić w kilku gniazdkach. Tak więc jak do tej pory była jedna reklamacja, ale finalnie można napisać, że jej nie było ;) )

 

http://www.sklep-narzedzia.pl/k2-masner-polerka-elektryczna-z-regulacja-obrotow,3,89282,105292

 

Na pierwszą polerkę dla początkującego który wcześniej nie miał do czynienia z maszyną będzie ok? Coś innego dobrego do +/- 250 zł?

 

Temat poruszany wiele razy ;) na Twoim miejscu kupiłbym maszynę tam gdzie posiadają także akcesoria, bo na tarczy 180mm wiele nie zdziałasz jako początkujący detailer ;) Pamiętaj także żeby nie kupować tarczę na rzep z gwintem M14 za 19zł, bo tarcze w tym przedziale cenowym zazwyczaj mają złe prowadzenie, tj. lekka krzywizna i maszyna będzie latała jak szalona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma inny skok niż DAS6 PRO bo aż 21 mm czyli tak naprawdę to podróbka Rupesa

 

Czyli Lare z takim skokiem to też podróbka ? :o:-]

czy akurat Rupesa to nie wiem ale podróbka czegoś napewno, to że niby polska firma nie zmienia faktu że sprzęt klepany w Chinach "na podobieństwo" czegoś firmowego. Dodatkowo mam wrażenie że Lare jest zawsze krok za Kraussem z wypuszczanymi modelami (pomimo że obie firmy bardzo podobne do siebie). Cenowo też Lare wypada drożej niż Krauss.

 

PS.

Niejednokrotne 1,5 miesięczne przerwy w dostępności sprzętu to nie wynik skomplikowanego procesu produkcyjnego a czasu w jakim kontenerowiec ma przepłynąc z Chin do Niemiec + transport z Niemiec do Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam interesuje mnie polerka na początek.

czy wiecie coś na temat :

-LARE EPL-52 (jest na sklepie laro 400 zł) W zestawie: Flex Edge 125mm, uchwyt boczny, uchwyt typu "D", torba LARE car care

-kestrel sim 180 ( na jakies stronie 350zl)-Uchwyt typu D boczna rękojeść-zamienne szczotki silnika-klucz imbusowy-tarcza mocująca 180mm

-graphite 59G242 (jest na allegro 350zl) w zestawie * Papier ścierny 4 szt.* Tarcza mocująca 180 mm* Tarcza mocująca polerska * Walizka

-power up (jest na allegro i duzy plus to ma sporo dodatków)

-SKIL 1144 AA + WEŁNA + 2 GĄBKI (na allegro za 254 zł)

 

Chcę kupić coś jeszcze do końca tygodnia, w sumie im wczesniej cos kupie tym lepiej.

 

Czy jest ktoś w stanie poradzić/ powiedzieć co musiałbym jeszcze kupic i co po kolei używać do polerki auta ? ( na chwile obecną mam do polerki 3/4 auta, więc pomyślałem że mogę coś kupić, za pięniądze, które dałbym komuś aby spolerował mi auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.