Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie sugerowałem się maszynami pokroju Metabo

Metabo

Wygląda bardzo podobnie. Ale nie wiem czy są o niej jakieś opinie, właśnie w szczególności jak się nią pracuje. Ta maszyna kojarzy mi się z maszynami DA. No ale faktycznie może być problem z trzymaniem. Może sprzedawca dośle mi jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_rosen, IMO sam wygląd Sparky odstrasza :thumbdown: Miałem Lare 21, która budową przypomina Sparky. W sensie włacznik S na górze, L z boku, regulacja obrotów w obu z tyłu. Lare fajnie pracowało mi się ale przeszkadzał mi włącznik i właśnie ta regulacja obrotów. Więc ze względu na budowę maszyny zastanów się dwa razy. Mała maszynka jest fajna ale to raczej wg. mnie jako dodatkowa sztuka do małych powierzchni. Przerobiłem już: silverstorma (miło wspominam mimo, że ciężka franca), posiadam DAS 6 (bardzo miło się nią pracuje), Lare 21 (mała, kompaktowa ale właśnie za mała, nie wygodna reg. obrotów), Lare 11 bardzo fajny sprzęt jak za ca. 600zł 8-)

Co do małych polerek to oczywiście to też kwestia indywidualna nie tylko potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.. Mam pewien problem. :) Dostałem w prezencie maszyne polerską:

 

http://www.toya24.pl/polerka-120w-240mm.html

 

Już gdzieś czytałem że nawet ta polerka nie nadaje się do polerowania butów :D

 

Czy to prawda? :) Nic nie da się z niej wyżeźbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzzy, wszystko zależy co chcesz osiągnąć - zniszczyć lakier, pomiziać go (pod warunkiem że użyjesz odpowiedniego pada) to ok

 

W każdym innym wypadku to maszyna do wyrzucenia. Zwróć uwagę na moc tej maszyny i jakiejkolwiek innej polecanej dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą polerkę dla amatora byście polecili K2 PRO, Graphite 59G242, czy DA VANDER VCP708. Jeśli padło już takie pytanie to z góry przepraszam gdyż mogłem przeoczyć w tym wątku.

 

 

Zależy czy chcesz DA czy rotacje ;) I co chcesz tym polerować, i czy tylko sobie czy na trochę wiekszą skale? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem że to nie te obroty to pozostaje mi Krauss P7, LARE EPL-11 albo dołożyć do 9227cb i tu jest dylemat ... dzięki za odpowiedz

 

Wg. mnie dwie pierwsze różnią się nalepką trzecia klasa sama w sobie :) po zakupie jakiegoś badziewia na allegro skończyło sie sprzedażą i zakupem własnie EPL 11. W stosunku do Makity- jest lżejsza, ma dłuższy kabel, jakaś taka bardziej kompaktowa lepiej się ją trzyma.

Pracuję nią jakieś 2,5 roku zrobiła kilkaset h w garażu jedyna awaria łożysko śruby M14 cena naprawy 60zl i nic więcej dalej lata jak nowa :) POLECAM !!!

 

BTW w garażu leża trzy maszyny Makita, Flex i Lare.... mi lare najlepiej leży, przydał by się taki uchwyt jak we flex-ie lub Rupesie na głowicy poza tym super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.