Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego kompletu to jedna gabka sie nadaje

 

Która?(biała czy pomarańczowa) bo w tym tygodniu ją wezmę i może się dogadam co by mi dali dwie te lepsze. :)

A i tak trzeba będzie zmienić BP na 125mm

 

 

Twarda biala

W zestawie byly 2 biale i czarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś argumenty za dlaczego polecacie skilla?

 

Bo:

- to nie firma "krzak" ;),

- bo jest cicha,

- bo jest całkiem lekka jak na rotację,

- bo w zestawie jest też torba,

- bo jest porządnie wykonana,

- itp :)

 

 

Ale ona chyba ma za duże obroty minimalne... 1500rpm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sorki. to co bedzie lepsze? Skill czy krauss p7 ?

 

Lare11/KrausP7 na pewno bardziej sprawdzone. W Skillu jest metalowa obudowa głowicy, którą raczej nie fajnie się trzyma jak się nagrzeje. :dontknow: Chyba, że ktoś lubi uchwyt D.

 

Ja bym brał Lare/Krauss bo wolę prowadzić polerkę za głowę - co polecam bo moim zdaniem jest lepsza kontrola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sorki. to co bedzie lepsze? Skill czy krauss p7 ?

 

Lare11/KrausP7 na pewno bardziej sprawdzone. W Skillu jest metalowa obudowa głowicy, którą raczej nie fajnie się trzyma jak się nagrzeje. :dontknow: Chyba, że ktoś lubi uchwyt D.

 

Ja bym brał Lare/Krauss bo wolę prowadzić polerkę za głowę - co polecam bo moim zdaniem jest lepsza kontrola ;)

 

dzięki śliczne :) Czyli biore kraussa p7 :ad::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś z forum miał może do czynienia z DeWaltem DWP849X ?

Sporo jest maszyn z dobrymi parametrami i w USA popularnych jak ten DeWalt jak AEg, Milwaukee a jednak u nas w ogóle nie poruszane, zbliżone cenowo do sprawdzonej makity więc pewnie dlatego każdy kto ma +- 1000zł na maszyne wybiera makitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vander wydaje się super alternatywną dla maszyn za prawie 600 zł. Dzięki za informacje, nie spodziewałem sie ze da się kupić tak tanią maszynę DA

 

Bardzo proszę o wrzucanie nowych opinii na jej temat, jak się sprawuje, co jeszcze do niej dokupić etc.

 

Biorę ją pod uwagę, maszyna jest mi potrzebna właściwie do 1 auta z miękkim lakierem (alfa 159). Będzie to moja pierwsza polerka , potrzebuje raz zrobić korektę a później tylko dbać regularnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze DA mam już od kilku lat powoli przymierzam sie do dokupienia rotacji.

Wiadomo, czasem trzeba odświeżyć bardziej sciurany lakier i wtedy zwykły DAS6 nawet z mocną pastą i futrem zaczyna nie wystarczać.

 

Maszyna byłaby wykorzystywana bardzo okazjonalnie, tylko i wyłacznie do mocniejszego cięcia. Resztę prac planuje robić po staremu DASem. Dlatego zastanawiam się nad opcją mocno budżetową - do 300 PLN z dostawą.

 

I w tej grupie cenowej widzę 3 polerki, nad którymi się zastanawiam:

Skil 1144AA, Graphite 59G242 i K2pro L5315. Dla siebie i dla potomnych zrobiłem takie oto porównanie podstawowych parametrów.

 

Może na wstępie się przedstawię, żeby nie było wątpliwości. Mam na imię Tomek i jestem przedstawicielem Grupy Topex – właściciela marki GRAPHITE, o której mowa w tym poście. Nie mam zamiaru nic reklamować, ani odnosić się do produktów i działań konkurencji, bo nie ma tu na to miejsca. Chciałem jednak podziękować, że zastanawiacie się nad zakupem naszych narzędzi.

Jedna rzecz wyjaśniająca. Co do blokady włącznika, to faktycznie nasza polerka Graphite 59G242 nie jest wyposażona w taki mechanizm. Wydaje mi się jednak, że do zastosowań o jakich pisze Xeper –okazjonalnych, funkcja ta nie będzie niezbędna, zwłaszcza, że urządzenie jest relatywnie lekkie, poręczne i charakteryzuje się doskonałą ergonomią.

Oczywiście najpierw polecam jednak wizytę w sklepie i sprawdzenie, jak leży w dłoni. Bo co do innych zalet myślę, że 2 letnia gwarancja – i to niezależnie czy na fakturę czy paragon – jest najlepszą rekomendacją :).

Jeśli ktoś, z Was chciałby dopytać o konkretne produkty. Zapraszam do pisania na mojego maila – expert@grupatopex.com. Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości.

Tomek

Grupa Topex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum miał może do czynienia z DeWaltem DWP849X ?

 

Miałem taką maszynę , ale sprzedałem ze względu na brak miękkiego startu , jeżeli ktoś jest w stanie zaakceptować taką "wadę" , to maszyna jest godna polecenia , stabilizacja działa idealnie, posiada blokadę włącznika , z tego co pamiętam to waży około 3 kg , bardzo solidnie wykonane narzędzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kilkugodzinna praca z palcem na włączniku ......

 

PS. Tomek uruchamiaj grupę rabatową dla KA

 

jbiz, chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Xeper napisał „Maszyna byłaby wykorzystywana bardzo okazjonalnie”, stąd wnioskuję, że brak blokady włącznika, w tym konkretnym przypadku, nie jest aż takim wyzwaniem. Szczególnie przy niedużej, dobrze rozłożonej masie. Zresztą, najlepiej jest wziąć w ręce i sprawdzić.

 

P.S. Grupa rabatowa? Nie jestem sprzedawcą – ja się zajmuję narzędziami. W wątku pojawił się nasz produkt, stąd moja reakcja. Jeśli ty również masz jakieś pytania, strzelaj. Postaram się pomóc.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Topex, w przypadku użytkowników tego forum słowo "okazjonalnie" musisz rozumieć jako "raz na miesiąc, ale cały dzień", a nie tak jak pewnie myślisz "5 x na rok, za każdym razem godzinę czasu" :)

 

Odnośnie blokady włącznika - w 59G242 włącznik jest tak duży, że ciężko jest "nie-trzymać" na nim ręki podczas pracy (pisałem już o tym podczas mojego testu tej polerki).

 

Natomiast jeśli byłaby blokada to byłoby jeszcze lepiej - po przesiadce na inną maszynę odczuwam różnicę w komforcie na duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta polerka firmy skill jest odpowiednia ?

Ma funkcje łagodnego startu oraz podtrzymania obrotów.

Martwi mnie to ze regulacja obrotów jest od 1000 obr/min

Czy taka ilośc nie jest za duża ?

http://m.allegro.pl/przedmiot,polerka-1 ... 24716.html

Szczególnie zainteresowałem się niska cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Topex, w przypadku użytkowników tego forum słowo "okazjonalnie" musisz rozumieć jako "raz na miesiąc, ale cały dzień", a nie tak jak pewnie myślisz "5 x na rok, za każdym razem godzinę czasu" :)

 

Odnośnie blokady włącznika - w 59G242 włącznik jest tak duży, że ciężko jest "nie-trzymać" na nim ręki podczas pracy (pisałem już o tym podczas mojego testu tej polerki).

 

Natomiast jeśli byłaby blokada to byłoby jeszcze lepiej - po przesiadce na inną maszynę odczuwam różnicę w komforcie na duży +

 

coobah, wiem, że na tym forum „laika” ze świecą szukać :). Ale do rzeczy – blokady włącznika w naszym produkcie nie ma. Na szczęście nie dla wszystkich musi to być problem – choć uwaga ważna i na pewno będziemy mieli w pamięci przy tworzeniu kolejnych modeli. Natomiast żeby mieć pewność, żeby nikt z Was nie będzie zawiedziony produktem zaproponowałem wizytę w sklepie. Tak jest po prostu najlepiej. Szczególnie, jeśli masz zamiar pracować wiele godzin – wyjścia nie ma, musisz sprawdzić „jak w ręce leży”.

Nasze elektronarzędzie na pewno jest poręczne, a duży przycisk ułatwia włączenie i poniekąd niweluje brak blokady. Spokojnie wytrzyma też więcej niż „raz na miesiąc, ale cały dzień":).

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak blokady włącznika dyskwalifikuje dla mnie maszynę od razu. pierwsza moja maszyne miałem właśnie bez blokady. Po paru godzinach pracy nie czułem prawej dłoni nie z powodu wibracji, wagi urządzenia ale z tego ze musiałem kurczowo trzymać ten włącznik ;) chodź problem ten można szybko i dość w prosty sposób rozwiązać wystarczy zwykła plastikowa opaska zaciskowa ('klips' 'strytytka') spięta wokół maszyny na przycisku z delikatnym luzem żeby można było ja sunąć. Prosty patent a łatwo się przyzwyczaić do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Graphite sprawdzony w miarę na forum a tutaj o tym słabszym skillu mało opiniii

 

Masz rację...

Ja zaryzykowałem i poszedłem w Skila 9955MA, a też nie było o nim nic na forum.

Aktualnie wiem o kilku osobach, które także kupiły tą maszynę i są z niej zadowoleni.

Dlatego namawiam do kupna tego Skila! Trzeba próbować różnych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.