Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Koli_7, uprzedziłeś mnie :zly:

Donatel, Rotacja już jest u mnie i czeka na ładna pogodę :ad::D

 

Btw czytając poradnik polerowania nasunęło mi się pytanie. Jak będę przykręcał kluczem BP to jak zablokować ten trzpień obracający się :?: bo żadnej blokady nie zauważyłem(w Makicie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC + Tricolor.

 

Lepszy jest żółty urbana.

 

Taki?

http://detailercenter.pl/index.php?p=produkt&id=565

 

To subiektywne, czy potwierdzone? Muszę poszperać/poczytać. Cenowo praktycznie ta sama półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koli_7,

 

Miałem tego nie pisać ale "A nie mówiłem":

 

PS. Polerka ręczna super, ale w PSB dominuje pewien trend. Ludzie zaczynają, robią 2-3 panele - twardziele nawet 5 a potem wszyscy klikają na strona partnerów "Do koszyka" w działach Polerka i Menzerna

 

PS. Aha, pytanie do tych którzy mieli w rękach zarówno Graphite 59G242 i Lare EPL-11. Warto dopłacić 200 do Lare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
UC + Tricolor.

 

Lepszy jest żółty urbana.

 

Taki?

http://detailercenter.pl/index.php?p=produkt&id=565

 

To subiektywne, czy potwierdzone? Muszę poszperać/poczytać. Cenowo praktycznie ta sama półka.

 

To jest cały zestaw. Sam aplikator (ten żółty) kosztuje ok. 10 zł. Jest twardszy od Tri Colora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale zapytam jeszcze 1

Czytając poradnik polerowania nasunęło mi się pytanie. Jak będę przykręcał kluczem BP to jak zablokować ten trzpień obracający się :?: bo żadnej blokady nie zauważyłem w Lare EPL 11(w Makicie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie, moje pytanie brzmi jak nazwa tego tematu ;) tyle, że nie chce wydawać na początek aż kwoty rzędu 600-1000 zł. Szukam czegoś tylko nakładania cleanera lub AIO i do woskowania. Czy maszyny rzędy 150 zł nie spełnią się dobrze w tej roli? Jaka powinna być moc takiej maszyny, jaka optymalna ilość obrotów (wyczytałem tutaj, że ok 600), czy lepiej orbitalna, czy rotacyjna? Piszecie tu o obu, jednak nie bardzo znalazłem komu jaka jest polecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym was prosić o poradę, która polerka będzie lepsza na początek moich zmagań. Budżet mam ograniczony więc wybrałem dwa typy: polerka Graphite czy polerka K2. Dodam, że pisałem z gościem z k2 i uzyskałem taką informację na temat ich produktu: "Polerka K2 ma regulację obrotów w zakresie 600-3000 obr./min.

Można je regulować płynnie podczas pracy przy pomocy pokrętła.

Ponadto dodam, że polerka ma stałą prędkość obrotową pod naciskiem."

 

Na korzyść graphita przemawia waga, natomiast K2 regulacja obrotów w zakresie 600-3000 i niższa cena (ok 215 z wysyłką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież graphite też ma regulację obrotów :dontknow:

 

Tam chyba jest regulacja płynna, nie leci od razu z 900 na 1200 a to plus :good:

PS. Siwyjac, Jak twój się sprawuje ?? Dalej jesteś tak zadowolony jak na początku??

 

ja na razie tylko dwa razy bawiłem sie polerką, na spocie trochę pracy na masce auta i jestem mega zadowolony. jak na pierwszą polerkę w życiu jest idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym was prosić o poradę, która polerka będzie lepsza na początek moich zmagań. Budżet mam ograniczony więc wybrałem dwa typy: polerka Graphite czy polerka K2. Dodam, że pisałem z gościem z k2 i uzyskałem taką informację na temat ich produktu: "Polerka K2 ma regulację obrotów w zakresie 600-3000 obr./min.

Można je regulować płynnie podczas pracy przy pomocy pokrętła.

Ponadto dodam, że polerka ma stałą prędkość obrotową pod naciskiem."

 

Na korzyść graphita przemawia waga, natomiast K2 regulacja obrotów w zakresie 600-3000 i niższa cena (ok 215 z wysyłką).

 

panowie, tez biorę pod uwagę te dwa. Różnica w cenie nie wielka, ok 60-70 zł. tylko K2 ma obroty od 600, a Graphite od 1000... która wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
chyba nie była omawiana polerka firmy SICO co o niej myślicie?

 

http://www.sklepy.abc24.pl/default.asp? ... pro=608439

 

 

Wygląda zupełnie jak Power Up z allegro , którego kiedyś miałem, nie ma stabilizacji , Za power up'a wtedy płaciłem 170 zł z wysyłką obecna cena wydaje mi się mocno przesadzona, gdyż za trochę więcej można mieć coś ze stabilizacją obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.