Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed wyborem polerki rotacyjnej, właściwie to byłem już zdecydowany na lare EPL 11 ale znalazłem bliźniaczą maszynę Krauss SuperPolish P7.

Rożnica w cenie to tylko 6zł i tu pytanie czy ktoś używał tego Kraussa, jak z serwisem bo Lare to maszyna sprawdzona a nie wiem jak ta druga.

Dziękuję za odpowiedzi. :ad:

 

 

Właśnie otrzymałem przesyłkę z tą maszynką , zbyt wiele jeszcze nie mogę o niej powiedzieć ,ale leży w dłoni jak ulał :) Po nietrafionym ostatnio zakupie Metabo mam wrażenie , że z Kraussem zaprzyjaźnie się na dłużej . Za pare dni pierwsze :ad: więc wtedy się wypowiem dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka,

panowie mały dylemat przy wyborze polerki.

zakupilem jakis czas temu silverline, ale lipa niemilosierna- musze teraz w cos lepszego zainwestowac, ale tez w miare przystepnie cenowo. mam dwie na oku, w przedziale do 800zł:

1. krauss p7

2. lare epl 11 +

3 moze cos lepszego w tej cenie?

dzieki za rozeznanie kwestii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam o sprzet dla poczatkujacego

wypatrzylem aukcje z rotacja nazywa sie LEX zekomo posiada stabilizacje obrotow pod obciazeniem tam wypisane w aukcji.

Czy mial ktos stycznosc z tym sprzetem czy faktycznie ta stabilizacja jest?

 

sam jestem ciekaw tej maszyny. Wlasnie przegladam allegro i rzucicla sie w oczy, cena dobra i niby stabilizacja jest ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lato się zbliża i słońce coraz to częściej wychodzi więc trzeba się brać za auto :mrgreen:

Ciężko jest cokolwiek wybrać, a tym bardziej że nic w sklepach nie ma.

Jeszcze do końca nie jestem przekonany w 100% czy brać DA czy rotacje. Jednak chyba lekko bardziej ciągnie do rotacji.. bo to taka trochę inwestycja na lata (następne auto to pewnie BMW lub AUDI) :)

Jak na razie to chcę pousuwać ryski z mojego auta, Volvo C70 II przelatane ma 45tys.

Jest kilka głębszych rysek przy bagażniku, a tak to ogólnie nie jest źle.

Opcja jest taka, chcę na to przeznaczyć około 650zł wraz z przesyłką do Szwecji. No chyba że można taką maszynę nabyć gdzieś w Krakowie.

W cenie 650zł dostanę tutaj Shine Mate EP801 z przesyłką... to jest chyba to samo co Lare EPL11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam o sprzet dla poczatkujacego

wypatrzylem aukcje z rotacja nazywa sie LEX zekomo posiada stabilizacje obrotow pod obciazeniem tam wypisane w aukcji.

Czy mial ktos stycznosc z tym sprzetem czy faktycznie ta stabilizacja jest?

 

sam jestem ciekaw tej maszyny. Wlasnie przegladam allegro i rzucicla sie w oczy, cena dobra i niby stabilizacja jest ciekawe

 

No własnie i ciekawi mnie to bardzo czy moze ktos juz na tym że tak powiem się uczył

bo jest jeszcze K2pro wypisuja że tez posiada stabilizacje ale wolałbym się upewnic bo pisłem do kolesia z allegro ale taki zorientowany w temacie że lepiej nie gadac i w dalszym ciągu nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zamawiał polerkę firmy LEX, podzielę się z wami opiniami na jej temat, jak przyjdzie do mnie, jak poprawi się pogoda będzie pierwsza polerka więc będę mógł powiedzieć coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką polerke elektryczną kupić w granicy 250 zł? na allegro widze takie jak bass polska , einhell bavaria , einhell blue royal , fobo , sico , k2 , powerup , profi , lund , meec

 

Dołóz 50zł i masz Graphita 59g242 , którego tutaj chłopaki chwalą , 2 lata gwarancji DOOR TO DOOR i praktyczna skrzynka a nie jak indziej karton :thumbdown: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jestem po zakupie pierwszej polerki haa nawet nie przez allegro nie wiedzialem ze u siebie w miescinie dostane mialem kupowac k2pro badz lex ale ze opinii o niej brak niby stabilizacja jest ale ...wiec wolalem sprawdzona maszyne za nizsze pieniazki niz przeplacic w sumie za to samo a jak na poczatek chlopaki pisali o euroteku tak tez zrobilem wchodze do sklepu patrze eurotek wzialem w lapki startuje lagodnie regulacja dziala blokada pracy ciaglej dziala nie wazylem jej ile sama maszyna wazy ale ze mam troche pary w lapkach wygaje mi sie lekka moze dlatego ze ciezko fizycznie pracuje na dniach testy pierwszej poleki na panelach testowych hee czytaj dalej samochod nazeczonej :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jestem po zakupie pierwszej polerki haa nawet nie przez allegro nie wiedzialem ze u siebie w miescinie dostane mialem kupowac k2pro badz lex ale ze opinii o niej brak niby stabilizacja jest ale ...wiec wolalem sprawdzona maszyne za nizsze pieniazki niz przeplacic w sumie za to samo a jak na poczatek chlopaki pisali o euroteku tak tez zrobilem wchodze do sklepu patrze eurotek wzialem w lapki startuje lagodnie regulacja dziala blokada pracy ciaglej dziala nie wazylem jej ile sama maszyna wazy ale ze mam troche pary w lapkach wygaje mi sie lekka moze dlatego ze ciezko fizycznie pracuje na dniach testy pierwszej poleki na panelach testowych hee czytaj dalej samochod nazeczonej :-))

 

takiego słowotoku dawno nie czytałem... i :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie ubaw,prawda???

Zastanawiam sie dlaczego moj post tlumaczacy to wszystko zostal usuniety??

Moze i byl to OT i z tego powodu,jednak dlaczego post wyzej z glupkowatym komentarzem zostawiony, takze zakrawa o OT ale chyba tylko po to zeby kogos powierzchownie ocenic i miec z niego ubaw.

Bardzo to mile nie ma co.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło pierwsze słońce, a ja już myślę o budżetowym "podciągnięciu" lakieru w moim Alfie ...

Znowu do głowy przyszedł mi Meg UC + TriColor i ... znowu na forum w wyszukiwarce wpisałem sobie "ręczna" do szukania w dziale PSB ... przeczytałem kilka tematów (jak w tamtym roku o tej porze) i znowu mi się odwidziało machanie ręką ...

Myślę zatem o maszynie, ale koszty mnie jednak trochę odstraszają ...

 

Załóżmy, że będzie to totalna amatorka - moje auto i auto narzeczonej (niedługo żony) - Yaris.

 

Wyszło mi, że taki zestaw to minimum minimum:

  • 59g242 ~290zł z wysyłką
  • Flexipads BP 75mm ~50zł
  • Flexipads 135mm biały, pomarańcz, żółty ~65zł
  • Manzerna 500, 3000 ~75zł

Razem jakieś ~500zł

 

Dla porównania Megs UC + TriColor = ~70zł ... i jakieś 30h z życia/auto

Z drugiej strony (500-70)/60 ~7zł/h życia ... no ... 10zł, bo przecież polerka też trochę "zje".

Maszyna pozwoli dodatkowo szybciej wpracować cleaner (kolejne godziny) ;)

 

Dobrze liczę/składam? O czymś zapomniałem?

 

Niby można zredukować koszty o jakieś 70zł zamawiając Silverstone'a z Amazon, ale czy warto?

 

Oczywiście wiem, że są polerki lepsze, ale do użycia 2-3 razy w roku chyba nie byłoby to uzasadnione ekonomicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można zredukować koszty o jakieś 70zł zamawiając Silverstone'a z Amazon, ale czy warto?

 

Moim zdaniem nie, ja też zastanawiam się nad 59g242 i ma jak dla mnie jeden potężny plus...waży ~2,3 kilograma, ważone zresztą w jednej z relacji PSB.

Silverline to już ~3kg. Dla komfortu taka różnica to dużo :good: Poza tym kwestia gwarancji...lepiej dać już te 50;-)

 

Co do zestawu, ja dobrałem jeszcze BP 75mm i mniejsze pady. Chyba będzie ciężko oblecieć wszystko na 135mm. Ale pewnie się da, więc to tylko sugestia.

 

Weź też jednego waflowanego pada Flexi czarnego 135. Żółte Flexi wydają się za twarde do cleanerów.

 

PS. Polerka ręczna super, ale w PSB dominuje pewien trend. Ludzie zaczynają, robią 2-3 panele - twardziele nawet 5 a potem wszyscy klikają na strona partnerów "Do koszyka" w działach Polerka i Menzerna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135mm montuje się na 125mm czy na 75mm?

Bo może się okazać, że w moich wyliczeniach trzeba uwzględnić BP 75mm i 125mm ...

No nic ... może do kwietnia będę polował na okazje ;)

W marcu na głowie mam rozrząd, przeguby, filtry i olej dla Alfa i do tego klima (ozonowanie i nabicie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozpisując sobie za i przeciw stwierdzam, że do wesela w lipcu "nie stać mnie" na maszynę i zapewne zanabędę UC + Tricolor. Pobawię się, zobaczę co to za katorga i będzie mi łatwiej podjąć decyzję o upgrade :)

 

Zresztą ...

300C ręcznie

To co ... ja nie dam rady? ;) Lakier Alfy chyba nie jest twardy (do tego kilka elementów robionych przez lakiernika na materiałach DuPont niecałe 2 lata temu)

Jak mi się uda to dołączę do "elitarnego grona" tych, co objechali auto ręcznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donatel, Przepraszam ja zrobiłem całe auto ręcznie :P

 

300C ręcznie :song: Wyszło tak dobrze że nie masz polerki w planach??

 

PS. Robiłeś Megsowym UC?

 

Witam

Potrzebuję porady doświadczonych kolegów :-]

Kilka dni temu zakupiłem rotację LARE EPL 11 do tego białe BP Flexi duzy i mały i po 3 duże pady (135mm)biały, pomarańczowy, i żółty i takie same małe (80mm) i jeszcze 2 futerka Flexi (duże i małe). Pasty Menzerna FG 400, 2500 i 4000.

Przymierzam się do swojej pierwszej korekty :ad: i tak czytając myślę, że tych padów to chyba warto dokupić w razie jakiejś awarii(odklejenie itp).

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.