Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy dla poczatkujacego w pracach z maszynami polerskimi takie cos sie nada?

 

a72f7a6dcaaea6135efa2e409ed6ca8f90x90.jpg

srednica tarczy 240mm

max liczba obrotow 3100

moc 120 W

kosztuje niecale 80 zl w Selgrosie.

 

Jezeli bredze to mnie uteperujcie :P ale z Szlifierki nie zrobie maszyny polerskiej ? czy po zakupie odpowiedniego taleza do polerowania uda mi sie to?

 

Taka dygresja na koniec. Jak ktos chce to w Selgrosie od 11.10 sa promocje na kosmetyki sonax, moje auto i Plak ;D i na Roznego rodzaju akcesoria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup aplikator reczny i skrzynke piwa

 

spons dołożyłeś do pieca :D:good:

 

Sam autor prosil:

 

Jezeli bredze to mnie uteperujcie :P

 

Ta polerka zrobi tyle samo co reka, a przy okazji browara siorbnie i jeszcze na czekoladki dla kobity wystarczy zeby nie darala za auto nie zrobione a on na bani :D

 

Szczera rada :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szlifierka też pewnie ładnie poleciałem ? :dontknow:

 

Do tego kup skrzynke wodki, najlepiej rasputina, ma 75 koni, utopi wiecej goryczy po efektach :D

 

Dzieki spons Jak pewne wywnioskowałeś zaczynam dopiero pytam i sie ucze :) a Widze oferte Selgrosa wiec pytam :P

 

Jasne, wszystko zartem. Na Twoje pytania sa juz odpowiedzi wiec smigamy do szukajki, 2-3 tygodnie i mozesz smigac z pytaniami, a na te dzisiejsze sam sobie odpowiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje zdanie do dyskusji. Jako początkujący, i zielony w pracy z maszyną polerską długo się zastanawiałem jaką maszynę kupić, czytałem, szukałem i w sklepach oglądałem. Wybór padł na gorąco polecanego na forum Silverline'a 129659 z Amazon. Mogę powiedzieć tylko, że jestem mega zadowolony. Cena bardzo przystępna bo wyszło mnie około 200 zł z przesyłką z Niemiec. Paczkę dostałem w ciągu 3 dni. Pierwsza wspólna praca, wyszła nieźle jak pierwsze polerowanie. Z drugiej już byłem zadowolony i to bardzo :)

 

Dlatego gorąco polecam Silverline'a każdemu rozpoczynającemu zabawę z detailingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, Arekkaz, żeby nie było... :kox:

poniżej kilka fotek pokazujących różnice elementów polerek:

 

1l.jpg

1p.jpg

3e.jpg

2e.jpg

4e.jpg

1ee.jpg

 

są też inne, ale to już nasza tajemnica - jak i to, które są które ;)

bo jest to przepis na dobrą polerkę...

 

Mam nadzieje że, to rozwieje wasze wątpliwości, podejrzenia i zamkniemy temat porównywania w 100% i próby udowodnienia nam pewnych spraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak to wyglada w Polsce ale ja doszedlem jakis czas temu do wniosku ze zamiast wydac pieniadze na cos do czego nie jestem przekonany lub na cos co i tak przyjdzie mi szybko zmienic po prostu ucze sie na markowym sprzecie z wyporzyczalni.

Nawet cenowo wychodzi to taniej a oszczedzic moze sporo rozczarowan.

Jesli jest taka mozliwosc to moim zdaniem najlepiej sie uczyc to na najlepszych maszynach :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem szczęścia u siebie w wypożyczalniach i takiego sprzętu niet :( Z drugiej strony uważam, że uczyć się jest najlepiej własnie na czymś z niższej półki, zaznajomić się z tematem i starać się czerpać przyjemność z pracy na danym sprzęcie, a przy ogarnięciu funduszy przesiąść się od razu na coś 'grubego' i poczuć się jak w niebie :ad::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik,

 

Ale jeśli ktoś ta maszynę dorwie w mojej okolicy, i okaże się, że to jest to to samo wszystko, to trochę będzie komuś głupio:)

 

Kuflik mysle ze za max 2 tygodnie powinienem miec u siebie EPL-11 ewentualnie EPL-21 wiec moze jakis maly test :ad: porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie wiedzac czemu u mnie nie wyswietlaja sie foty ktore zapodal Lare ale zaraz sprawdze na 3-im kompie :-]

U mnie tez się nie wyświetla można by edytować ten temat i podać linki do tych zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tej maszyny Kestrel Sim 180:

 

http://www.mrcleaner.pl/kestrel-sim-180 ... p1097.html

 

I porównać ją do Silverlin'a? Która maszyna będzie lepszym wyborem? Jakie są plusy i minusy?

 

Maszyna ma być dla ambitnego amatora, a nie Mastera z długoletnim doświadczeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okti, mama takową, zrobiła już 5 samochodów. Nie należy do lekkich, różnice co do Silverlina to niższe obroty początkowe, przycisk z blokadą (praca bez trzymania włącznika) i soft-start. A no i oczywiście polska gwarancja, co dla mnie było podstawą. :kox:

Jestem zadowolony, tylko trzeba mieć silne łapy bo jej waga po paru godzinach daje się we znaki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tej maszyny Kestrel Sim 180:

 

http://www.mrcleaner.pl/kestrel-sim-180 ... p1097.html

 

I porównać ją do Silverlin'a? Która maszyna będzie lepszym wyborem? Jakie są plusy i minusy?

 

Maszyna ma być dla ambitnego amatora, a nie Mastera z długoletnim doświadczeniem ;)

 

Jako, że działałem tymi polerkami i miałem porównanie jedna obok drugiej, to mogę co nieco napisać.

 

Praktycznie różnica jest w bocznym przycisku - w Simie służy do blokady, a w Silverline'ie do włączania razem z głównym przyciskiem.

 

A poza tym:

- tak samo głośna

- kabel takiej samej długości, co jak zarzucam na ramie, to dla mnie za krótki, bo ciągam za sobą przedłużacz

- tak samo nie do końca działa stabilizacja obrotów na niskich obrotach, na wyższych OK

- tak samo smrodek leci przy mocnym katowaniu na twardym padzie :)

 

The choice is yours :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.