Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanko co do das-6 pro mam zamiar kupić w UK ten sprzęt

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... at_81.html

 

w zestawie z manzerą, który zestaw polecicie?? Czy może nie kupować w zestawie Ostatnio też widziałem że chłopaki zakupili w/w sprzęt, może ktoś się wypowie jak się nim pracuje i czy też się zatrzymuje jak słabszy brat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko co do das-6 pro mam zamiar kupić w UK ten sprzęt

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... at_81.html

 

w zestawie z manzerą, który zestaw polecicie?? Czy może nie kupować w zestawie Ostatnio też widziałem że chłopaki zakupili w/w sprzęt, może ktoś się wypowie jak się nim pracuje i czy też się zatrzymuje jak słabszy brat.

 

Ja używam tej polerki od dłuższego czasu i jestem z niej zadowolony. Jak ja ją od nich kupowałem to była w sprzedaży zwykła DAS-6, ale własnie ze względu na moc wziąłem model PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam polerke rotacyjną z regulacją obrotów od 600rpm do 3000rpm.

chcę jechąc miekkim padem (farecli) z mleczkiem polerskim UC. Na jakich obrotach robić ?

 

To będzie moja pierwsza polerka maszyną więc będę sie uczył. (nie chcę 100% korekty na początku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy noszę sie z zamiarem kupna pierwszej polerki.

Nie mam dużego budżetu tzn moze i bym mial ale: po pierwsze małżonka by mnie zabila a po drugie jeśli zrobie 3-4 aut rocznie to max wiec po co wydawac multum kasy. Postanowilem kupić coś z klasy budżet i zastanawiam sie nad:

 

Polerka power UP

http://allegro.pl/polerka-power-up-1400 ... 11272.html

 

lub

 

Polerka

http://showcarshine.pl/448-powertec-pt8 ... fibry.html

 

 

Kurczze znajomy ma tego Power Up'a i sprawuje sie dobrze, pozatym choc to malo ważne ale fajnie że ma walizke bo potem sprzet wala sie po kątach.

Chcialem kupic ep800 ale po pierwsze kolega tmw sie nie odzywa a po drugie kosztuje 300 zł. I tu ból bo 100 zl za dużo, a tu mam polerki za 200 zl a i tak czeka mnie wydatek bo musze kupic jakis talerz oporowy 125mm czyli jakies 50-60zł dodatkowe.

 

Pomóżcie i doradzcie ale szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelo, dla mnie sprawa jest jasna:

- Eurotec i jemu podobni (jako wersja budżetowa)

- albo dokładasz troche i kupujesz coś ze stabilizacją.

 

Wg mnie wszystkie inne wynalazki typu PowerUp to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

_________________

 

ok eurotec to faktycznie najtansza alternatywa i pewnie za duzo sie nie rozni od tego power up'a, no moze wizualnie power up ładniej wygląda :)

a co ze stabilizacją, tzn co proponujesz i cena.

Myslałem jeszcze o silverstonie ale jego to idzie dostac tylko przez Amazone'a wiec odpuszczam chyba ze by była do kupienia gdzies normalnie ale w polsce.

 

[ Dodano: 14 Lipiec 2011, 20:27 ]

chłopaki to jak, doradzi ktoś konkretnie???

brac tego euroteca???, wiecej niz 200 zl raczej nie wydam na polerke wiec najlepiej tego euroteca tak??? Godzina zero czyli korekta autka itd sie zbliża wiec musze powoli zamawiac tą polerke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertnet, tak jak mipisali koledzy, jesli budzetowka to eurotec za 135zl z przesyłką z allegro albo potem ok 300 zl np ep800 od kolegi z forum tmw ktorego nie moge zlapac nawt przez @. Jest jeszcze silverline z Amazone.co.uk któreo mozna kupic w sklepie temachem za 235 zł. Ale co do tego silverline'a to nie wiem za duzo. jest o niej temat ale wprost nic nie pisze. Ja chyba zakupie naazie sobie euroteca bo mam do zobiena 2 auta tylko. chyba ze jacys znajomi sie zachwycą to kupi cos lepszego a tak 135 zl nie bedzie az tak szkoda. Dobrze pisze koledzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedzi :) , ale

w moim poście była mowa o zakresie obrotów od 0....

Gdybym chciał od 600 lub 900 to pytania mojego nie byłoby bo wybór duży.

jedyna, która znalazłem i się spełnia moje kryterium z wymienionych w tym temacie to power up,

czy znacie i polecacie jakąś inną (chodzi o sprzet dla poczatkującego),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Silverlina użytkuję na codzień i narazie się trzyma, używam go kilka razy w tygodniu po kilka godzin od początku roku i działa. Bez stabilizacji obrotów nie da się pracować, więc dla mnie wybór jest jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Silverlina użytkuję na codzień i narazie się trzyma, używam go kilka razy w tygodniu po kilka godzin od początku roku i działa. Bez stabilizacji obrotów nie da się pracować, więc dla mnie wybór jest jasny.
Sprawdzajcie dokładnie czy polerka działa w porządku, bo ja musiałem jedną im odsyłać, bo źle działała regulacja prędkości.

 

Mógłbyś opisać jakie objawy dokładnie występowały ?

Prędkość obrotów nie zmieniała się, czy może za wysokie/wolne obroty były na odpowiednich biegach ?

 

Na 1 biegu było już ponad 1500 obrotów i nie było płynnego przejścia obrotów.

 

A reklamacja jest bajecznie prosta o ile zmieścicie się w 30 dniach.

Cały koszt wysyłki do nich został mi zwrócony po pokazaniu faktury od kuriera.

Nowy sprzęt wysyłają od razu po zgłoszeniu, zanim stary do nich dojdzie.

 

[ Dodano: 25 Czerwiec 2011, 23:47 ]

Sorki za może prozaiczne pytanie ale w czym jest ona lepsza od popularnego power upa ?

 

Stabilizacja obrotów, bez której nie ma sensu się bawić.

 

OCB ??? Albo inaczej. Ma silverline stabilizację czy nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedzi :) , ale

w moim poście była mowa o zakresie obrotów od 0....

Gdybym chciał od 600 lub 900 to pytania mojego nie byłoby bo wybór duży.

jedyna, która znalazłem i się spełnia moje kryterium z wymienionych w tym temacie to power up,

czy znacie i polecacie jakąś inną (chodzi o sprzet dla poczatkującego),

 

Ja kupiłem EINHELL BT-PO 1100 E u TEGO Zrobiłem w tym tygodniu 2 auta i dało rade.

Jako amator jestem zadowolony :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ten einhell ma najniższe obroty 1000, a np taki eurotec ma 600 czyli łatwiej o wypracowanie pasty. I teraz mam dylemat bo wiem juz na 100% ze pierwsza polerka to bedzie budżetówka i chyba skłaniam się ku eurotec'owi, w sumie z przesyłką wyjdzie mnie 140 zł i rok gwarancji, a einhell ma tylko rozruchową i jest używany. Popracuje i poćwicze chyba na eurotecu a jak wpadne juz w trans to zakupie sobie silverstona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelo, jak masz zamiar teraz kupić coś budżetowego by później przejść na równie budżetowego Silverline to taka kolejność wg. mnie jest nieopłacalna. Na Twoim miejscu od razu wybrałbym Silverline

 

eeee zamiast silverstona miałem napisac ep 800/801

wiem ze to tez nizsza klasa ale mi by wystarczyła. Co do silverstona to miałem go na mysli bo miedzy nim a euroteciem sie wachałem ale szkoda mi teraz wydawac tyle kasy bo mam inne wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.