Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytałem znowu te 63 strony i mam mętlik. :)

Nastawiony bylem na makitę jednak fundusze nie pozwoliły.

Zastanawiam się pomiędzy Kastel sim 180 & Sparky PMB 1200 CE a już w ostateczności Silverline Silverstorm 129659.

 

Kastel ma gorsze obroty od sparkyego i też jest odpowiednio tańszy. Możecie coś doradzić? ktoś miał styczność z tymi polerkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setop - miałem praktycznie takie same dylematy, dodatkowo bardzo mie kusiła Perles, Makita wydawała się byc najlepszym wyborem (szczególnie jak ma służyc dośc intensywnie), ale też trochę już kosztuje.

Ostatecznie zamówiłem Sparkiego PMB 1200CE, domówiłem sobie do niego uchyt "U". Silvestrom jakoś mnie zupełnie nie przekonał, dłużej myślałem nad SIM 180 - w obu trochę nie odpowiadał mi zakres min. obrotów, Makitę darowałem sobie ze względu na cenę - za różnicę do Sparkiego bedę miał zestaw 3M - pady, backing plate, zielony i żółty korek itp.

 

Makita wydawała mi się super maszynką, jednak stwierdziłe, że jak bedę przy kasie to zafunduję sobie prawdopodobnie FLEX - a PE-14-2 150.

 

Sparky - trochę obawiam się głośnej pracy, na + niska waga, zakres obrotów, można dokupic uchwyt "U", którego mi przy nim trochę brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi podesłać jakiegoś linka do tego uchwytu "U" :mrgreen:

 

Jak ocenisz Makita , Sparky . Makita jest 2x droższa. Czy różnica przekłada się na cenę Makity? Chciałbym docelowo zrobić więcej niż jedno auto. Znam też przysłowie chytry traci dwa razy :) więc pytanie - nie lepiej dołożyć i mieć Makitę czy różnica nie jest warta tych 500zł ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi podesłać jakiegoś linka do tego uchwytu "U" :mrgreen:

 

Jak ocenisz Makita , Sparky . Makita jest 2x droższa. Czy różnica przekłada się na cenę Makity? Chciałbym docelowo zrobić więcej niż jedno auto. Znam też przysłowie chytry traci dwa razy :) więc pytanie - nie lepiej dołożyć i mieć Makitę czy różnica nie jest warta tych 500zł ... ?

 

uchwyt zamówiłem bezpośrednio przez serwis Sparky, ma dzisiaj do mnie dojechac, co do Makity to jak bez uszczerbków w funduszach możesz sobie na nią pozwolic to myślę że warto (przysłowie jak najbardziej słuszne, ale mam jeszcze sporo innych zakupów), choc jak pisałem sam doszedłem do wniosku, ze jak szalec to na całego, dlatego kiedyś kupię wspomnianego Flex-a, który jak dla mnie ma lepszą ergonomię, poziom wykonania i jest sporo lżejszy od Makity, a Sparky zostanie jako maszyna rezerwowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas22, Marco - jak trzymają się Wasze Sparky ? Były jakieś awarie, nadal jesteście z nich zadowoleni ? Trochę boję się hałasu tego sprzętu, naprawdę to takie głośne (np. w porównaniu do Makity 9227cb) Jeśli uda nam się natomiast wygospodarować w tygodniu 2 godziny, to świetnie. Możemy np. 4 razy w tygodniu biegać w tempie konwersacyjnym przez 30 minut. Zdrowy styl życia – odżywianie Zdrowy tryb życia to oczywiście także odpowiednie odżywianie. Nie oznacza to jednak, że raz na jakiś czas nie możemy sobie pozwolić na pizzę, kebab czy tłuste mięso z grilla. Chodzi o to, by fast foody, potrawy przygotowywane na tłuszczu i wysoko przetworzone nie stanowiły podstawy naszej diety. Jeżeli prowadzimy klasyczny tryb życia, tj. wychodzimy do pracy rano na około 8-9 godzin, to dzień powinniśmy zaczynać porządnym śniadaniem. Wiadomo, rano czasu mało i wstawać się nie chce, ale śniadanie naprawdę jest bardzo ważne. Po prostu jeśli mamy w perspektywie pracę przez kilka godzin, to potrzebujemy sporo energii, a dodatkowo jest też największa szansa, że spalimy to co zdjeślimy. Ważne jest także to co jemy w pracy. Pisaliśmy o tym obszernie w poście Po powrocie do domu zjedzmy obiad, którego częścią nie zawsze musi być mięso. Od czasu do czasu spokojnie można się bez niego obyć. Warto także zastępować część „zapychaczy” tj. kartofli, makaronu, ryżu, kaszy większą porcją sałaty czy warzyw. Najedzeni będziemy tak samo, ale nasz posiłek będzie bogatszy w składniki odżywcze i nieco lżejszy. Na kolację powinniśmy jeść raczej rzeczy lekkie – nie potrzebujemy dostarczać organizmowi zbyt wiele energii do spania. Dobrym pomysłem będzie na przykład zjedzenie owoca – jabłka, pomarańczy, brzoskwini czy banana. Osoby, które mają znaczącą nadwagę powinny się jej pozbyć. Będzie to wymagało sporo wysiłku, ale jest to możliwe. Każdy ma chociaż jednego znajomego, który zrzucił kilka lub kilkanaście kilogramów. Najlepszym połączeniem będzie oczywiście wysiłek fizyczny. Przed rozpoczęciem każdej diety warto się skonsultować z lekarzem – źle dobrana do możliwości i potrzeb naszego organizmu kuracja odchudzająca może bowiem wywołać więcej szkód niż pożytku. Zdrowy styl życia – lekarze i higiena Przy okazji diet dotknęliśmy bardzo ważnego elementu zdrowego życia – wizyt u lekarza. Większość z nas idzie do niego dopiero kiedy problem jest poważny. ?

 

Mój sparky trzyma sie dzielnie, mimo tego , że pare razy był już w pożyczkach. A co do hałasu cóż zawsze mozna założyć stoperyu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Festoola Rotex 125 mm.

właśnie dzisiaj się dowiedziałem że ma być ta co ma 125mm

http://www.festool.pl/Produkty/Pages/Pr ... 5-FEQ-Plus

 

i jak to się spisuje?

będzie to lepsze od tych tanich polerek? i czym się różni od zwykłej?

Wiem że trzeba dokupić specjalną nakładkę do polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1.Jak się Wam spisuje poniższa "okazja"z allegro(poluję na kolejną)

DELTALYO SIM-180 ?

 

2.co przamawia za wersją obrotową ,a co za rotacyjną dla nowego forumowicza? lub raczej ,króra jest bardziej "niebezpieczna"

 

3.póki co szukam alternatywy dla polerki ręcznej główie po woskowaniu...(choć po ostatniej ręcznej robi się mała lista wśród znajomych :( )

 

p.s.forum czytam od rana a jednoznacznego porównania nie znalazlem tzn.wad i zalet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.co przamawia za wersją obrotową ,a co za rotacyjną dla nowego forumowicza? lub raczej ,króra jest bardziej "niebezpieczna"

 

wersją "orbitalną"...wypadałoby się trochę wysilić i poszukać na forum. wszystkie te pytania były poruszane setki razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.co przamawia za wersją obrotową ,a co za rotacyjną dla nowego forumowicza? lub raczej ,króra jest bardziej "niebezpieczna"

 

wersją "orbitalną"...wypadałoby się trochę wysilić i poszukać na forum. wszystkie te pytania były poruszane setki razy...

 

jedyne co zbliżone z szukajki wyszło:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 3&start=30

tak czy inaczej w innych jednoznacznej odpowiedzi nie utrafiłem,a raczej info -co można nabroić jednym i drugim typem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1.Jak się Wam spisuje poniższa "okazja"z allegro(poluję na kolejną)

DELTALYO SIM-180 ?

 

2.co przamawia za wersją obrotową ,a co za rotacyjną dla nowego forumowicza? lub raczej ,króra jest bardziej "niebezpieczna"

 

3.póki co szukam alternatywy dla polerki ręcznej główie po woskowaniu...(choć po ostatniej ręcznej robi się mała lista wśród znajomych :( )

 

p.s.forum czytam od rana a jednoznacznego porównania nie znalazlem tzn.wad i zalet...

 

Ad.1 Bardzo dobrze.

Ad.2 Było już milion razy. Jedna i druga ma swoje plusy i minusy, nikt Ci nie powie bierz taką czy taką. Sam musisz się zastanowić co i jak chcesz osiągnąć i do czego Ci to potrzebne.

Ad.3 Nie rozumiem pytania. Jaka polerka po woskowaniu? Coś trochę nie ta kolejność... I co ze znajomymi? Tak spaprałeś robotę, że już Cię nie chcą znać? :mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Myślę jaką kupić maszynę do polerki samochodowej (lakier metalic), czytałem pół topicu, i każdy poleca i taką i taką polerkę samochodową więc ja sam nie wiem, ale myślę nad Fobo 1200W, na Allegro przedmiot nr 1528079936, pisałem do jednego kupca, który to zamówił i odpisał mi

Polerka daje rade, pomimo że spolerowałem dopiero jeden samochód uważam że jest warta swej ceny (miałem wcześniej dwie orbitalne produkcji niemieckiej). Jedyny minus to niezadługi kabel ok  metra.

 

Wiem, że taka polerka Fobo nie ma stabilizacji obrotów, i nie jest to orbitalna, co o tej polerce myślicie? A może macie coś lepszego tak do 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taka polerka Fobo nie ma stabilizacji obrotów, i nie jest to orbitalna, co o tej polerce myślicie? A może macie coś lepszego tak do 200zł?

 

 

jak się wczytasz w forum to zobaczysz, że na tym poziomie cenowym najbardziej polecana jest Silverline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taka polerka Fobo nie ma stabilizacji obrotów, i nie jest to orbitalna, co o tej polerce myślicie? A może macie coś lepszego tak do 200zł?

 

 

jak się wczytasz w forum to zobaczysz, że na tym poziomie cenowym najbardziej polecana jest Silverline

 

Możesz mi podesłać linka gdzie można kupić Silverline?

 

A tak z ciekawości zapytam czy konieczna jest ta stabilizacja obrotów, co ona daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.