Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

ja dopiero co zamówiłem silverline wyszło jakieś ~200 (dokładnie będę wiedział jak zaksięgują mi przelew na koncie). jeśli możesz sobie pozwolić na wydatek tych ~100 dodatkowo to bym brał sima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym zagłębieniu się w temat okazuje się, że obie polerki są identyczne, jedyna różnica to blokada przycisku w sim180, którego nie trzeba trzymać by maszyna pracowała oraz cichsza praca, która w silverline pojawia się tuż po nasmarowaniu.

 

Zastanawiające tylko skąd taka cena. Regularna cena dla kestrel jest blisko 100% wyższa od silverline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przebrnąłem przez lekturę 79 stron mającą mi przybliżyć wybór polerki. Wcześniej przeczytałem podstawowe informacje o samym polerowaniu a takze róznicach pomiędzy polerkami rotacyjnymi a oscylacyjnymi. Od razu zastrzegam, że nigdy z żadną z nich nie miałem do czynienia. Na podstawie wcześniejszych postów zdecydowałem sie na polerkę rotacyjną. Mam na czym się uczyć, przed domem stoi 22 letni golf II. Moim dylematem jest wybór polerki w przedziale 1000-1500zł. Nie chodzi mi o dane techniczne bo te mogę wyczytać samemu ale o odczucia osób pracujących na takim sprzęcie. Zastanawiam sie nad Makitą 9227CB. Trochę mnie jednak zniechęca jej waga. Czy ktoś ma jakieś opinie o innym sprzęcie w tym zakresie cenowym i może cos zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie, rozglądam się za polerką. Głównie zależy mi na niedużej cenie, tak do 200zł? Znajdźie się coś sensownego czy już lepiej polerować ręcznie? :D

 

do poczytania http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4093

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Otóż stoję przed wyborem kupna polerki. Czy ktoś używał polerkę firmy Sico ? Jak się sprawuje? Czy będzie dobra dla początkujacego ?

 

Dane techniczne:

Masa: 3.3 kg

Gwint mocowania M 14

Obroty no: 0 -3000 rpm

Napięcie(V): 230 V

Moc (W): 1400 W

Poziom ciśnienia akustycznego LWA: 98db (A)

Tarcza: 150 mm

 

Z góry dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź. Lecz znalazłem 2 polerki z tej firmy i teraz nie wiem którą wybrać. Pierwsza: http://www.elakiery.pl/prod/174,1622,26 ... cna-1400-w

druga: http://www.elakiery.pl/prod/174,1596,26 ... zna-1200-w

 

Którą byś bardziej polecił? Będzie używana maksymalnie 2 razy do roku.

 

Albo jakąś inną w tym przedziale pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga jest praktycznie identyczna z Einhellem:

 

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU

 

W podobnych pieniądzach masz polecaną tutaj Silverline'a:

 

http://temachem.sklep.pl/opis/2317540/s ... isher.html

 

Ewentualnie z 2-letnią gwarancją rozkminiany Graphite:

 

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU

 

Wybór należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem post ale nie doczekałem sie odpowiedzi. Dlatego go ponawiam. Moim dylematem jest wybór polerki w przedziale 1000-1500zł. Nie chodzi mi o dane techniczne bo te mogę wyczytać samemu ale o odczucia osób pracujących na takim sprzęcie. Zastanawiam sie nad Makitą 9227CB. Trochę mnie jednak zniechęca jej waga. Czy ktoś ma jakieś opinie o innym sprzęcie w tym zakresie cenowym i może cos zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yachtclub, dołóż i kup Flex'a albo Festool'a. Ja poszukiwania rozpoczynałem od Lare, przez Makite a zakończyło się na Flex'ie. Głównie rozeszło się o masę, potem poręczność, już nie wspomnę o lobbingu na rzecz Flex'a przez Panów z WWL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem post ale nie doczekałem sie odpowiedzi. Dlatego go ponawiam. Moim dylematem jest wybór polerki w przedziale 1000-1500zł. Nie chodzi mi o dane techniczne bo te mogę wyczytać samemu ale o odczucia osób pracujących na takim sprzęcie. Zastanawiam sie nad Makitą 9227CB. Trochę mnie jednak zniechęca jej waga. Czy ktoś ma jakieś opinie o innym sprzęcie w tym zakresie cenowym i może cos zaproponować?
za 816 zł można mieć hitachi sp18va, niecałe 0,2 kg lżejsza od makity dopiero zakupiłem, jak przetestuję dam znać pierwsze wrażenie bardzo pozytywne poza małym szczegółem,który opisałem w Co mnie dziś wkurzyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yachtclub, dołóż i kup Flex'a albo Festool'a. Ja poszukiwania rozpoczynałem od Lare, przez Makite a zakończyło się na Flex'ie. Głównie rozeszło się o masę, potem poręczność, już nie wspomnę o lobbingu na rzecz Flex'a przez Panów z WWL :P

 

Miałem identyczny problem z wyborem ale u mnie padło na Festool'a w dobrej cenie (podobno jakaś poprawiona wersja) i jestem prawie zadowolony*

 

Wychodze z założenia że czasami warto słuchać ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*niestety sama tego :ad: nie robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.