Skocz do zawartości

Szybki test: CG P40 Detailer vs Sonax BSD


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby sprawiedliwości stała się zadość to mogłeś machnąć jeszcze jedno pole Sonax/goła blacha, wtedy można by było zobaczyć od razu przyciemnienie lakieru.

Generalnie ostatnio stosowałem Wosk na mokro Sonaxa i powiem szczerze, że naprawdę samochód wyglądał "lepiej". Czerń była bardziej nasycona. Nie robiłem porównania 50/50 ale wydaję mi się, że nieźle przyciemnia. Fakt, że według mnie aplikacja jest dużo trudniejsza, a szczególnie dotarcie niż BSD, ale auto jakoś wygląda lepiej po nim. Chyba, że to moje odczucie. Ktoś ma podobne spostrzeżenia? Jeśli ktoś twierdzi, że BSD jako QD ciężko się aplikuje to niech spróbuje wosku na mokro. Przy niższych temperaturach ciężko go dotrzeć, mażę się. Nie jest to bezproblemowe QD :mrgreen: Za to BSD przy nim, bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawiedliwości stała się zadość to mogłeś machnąć jeszcze jedno pole Sonax/goła blacha, wtedy można by było zobaczyć od razu przyciemnienie lakieru.

 

Tak naprawdę to było pole BSD - Goła blacha. Pod taśmą obok BSD jest goła blacha i nie widać jaką grubość miała taśma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil dwa dni temu "przeleciałem" nim (Sonax wosk na mokro) swoje Punto.

 

Niestety zrobiłem to "na mokro" :)

 

Masakra, mazanie koszmarne ... produkt przeczy zupełnie swojej nazwie.

Kropelki na następny dzień śliczne, przyciemnienie lakieru też fajne.

 

Ale zdecydowanie na lato ... i na sucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlej to, to wodą:)

 

Mówisz i masz :-] (byłem na to przygotowany 8-) )

 

Konkurs z na poziomie "audiotele", więc foto podpowiedź :mrgreen:

 

 

Obrazek

 

Pole 1 i 2 z bliska :|

 

Obrazek

 

Konkurs z przymrużeniem oka, ale nagroda jak najbardziej realna, także zapraszam :song:

 

 

Bull's eye;)

 

BSD/P40/Golizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil dwa dni temu "przeleciałem" nim (Sonax wosk na mokro) swoje Punto.

 

Niestety zrobiłem to "na mokro" :)

 

Masakra, mazanie koszmarne ... produkt przeczy zupełnie swojej nazwie.

Kropelki na następny dzień śliczne, przyciemnienie lakieru też fajne.

Na mokro polecam od siebie Duragloss Aquawax. Produkt jest moim zdaniem świetny i używam go do przedłużania trwałości wosku oraz do szybszego osuszenia auta (myję auto, pryskam Aquawax i wycieram do sucha. Na sucho daje jednak trochę lepszy efekt). Nie jest tak trwały jak Sonax BSD, ale daje bez porównania lepszy wygląd, lakier jest śliski i jest prosty w aplikacji. Nie smuży, nie ma problemów z docieraniem, mikrofibra nie ciągnie się po lakierze. Fajny jest też Zaino Z8, bardzo podobny do Duragloss Aquawax, ale jednak sporo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No dobra, widzę że w konkursie nikt już nie uczestniczy... :mrgreen:

 

Tak więc ogłaszam, szczęśliwców, którzy przeszli do drugiej rundy, tych, którzy mieli tyle szczęścia i udało im się zgadnąć :-] :

mohseth, Xeper, Artih, Buczek21, atvmmz, Sabat, Griffe, TOM3, Iza88, Chat, Evo (pisał na PW :mrgreen::D )

 

Nie zgadł: kubik :P

 

OK>>> zaraz losowanie zwycięzców... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysię masz? ;)

Mam:

 

http://www.losowe.pl/liczba

 

Zaraz będzie losowanie liczby od 1 - 11 :-]

 

1. mohseth,

2. Xeper,

3. Artih,

4. Buczek21,

5. atvmmz,

6. Sabat,

7. Griffe,

8. TOM3,

9. Iza88,

10. Chat,

11. Evo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Marysia wylosowała (sorry Evo, tym razem nie wygrałeś :dontknow: ):

 

osbq.jpg

 

Iza88, moja droga, wyślij dane do wysyłki na PW - wraz ze specyfikiem, który sobie życzysz :-]

 

PS> oczywiście preferowany odbiór osobisty - podetailingujemy razem jak by było co do zrobienia :mrgreen::-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.