Skocz do zawartości

ALCANTARA co do czyszcenia i zabezpieczenia


piotrekRDM

Rekomendowane odpowiedzi

Alcantara to nie skóra :) Są dedykowane środki do tego typu tapicerki. Najpierw czyścisz cleanerem (np. colourlock, raceglaze) i szczotką, potem przecierasz wilgotną, białą, czystą szmatką, a jak wyschnie to impregnujesz impregnatem do tkanin. Słyszałem że dobrym pomysłem też jest użycie odkurzacza piorącego, ale tego nie praktykowałem.

 

Jeżeli chodzi o skórę to mogę Ci polecić zestawy Furniture Clinic- ja jestem mega zadowolony z efektów i wydajności ;) (Warto załatwić sobie pianującą buteleczkę- spora oszczędnośc cleanera i wygoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jest też inny sposób podobno - pierzesz Alcantarę jak każdy inny materiał i odsysasz po czym szczotkujesz lekko przeschniętą.

popieram w 100%

alacantra jest to zwykły,stuczny materiał i pierze się go jak kazdą inny materiał samochodowy(oprócz skóry oczywiscie :-] ) z wykozystaniem odkurzacza piorącego,presprey i szczotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

jestem świeży na forum ale postaram się przekazać trochę swojego doświadczenia.

mam paska z ALCANTR-ą :)

pół na pół ze skórą.

 

to co koledzy napisali na tym poście jest szczerą prawdą, potrzeba cierpliwości i trochę kosmetyków aby doprowadzić ten materiał to stanu ( jak nowy )

ja użyłem papieru wodnego o granulacji 1000 i 2000 aby usunąć zmechacona powierzchnię. Efekt przeszedł moje oczekiwania. zdjęcia załączę popołudniu ale pozostaje jeszcze tylko zaimpregnować :) i będzie miodzio. dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

witam bede miał auto do prania z alkantara słyszałem że alkantare pierze się na sucho nie odkurzaczem chociaz go posiadam czy sądzicie że to dobry pomysł czy lepiej dac piane aktywna troche wanisza i prac a potem odciągnąć wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alcantare możesz wyprać na mokro, ale środkami do niej przeznaczonymi oraz jak będzie jeszcze wilgotna przeczesać szczoteczką np. do skór i tak pozostawić do całkowitego wyschnięcia

 

ok jakie preparaty do alkantary proponujesz ? oczywiscie piore odkurzaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. środkiem do prania tapicerki nisko pieniącym Nielsen Nap Low Foam lub proszkiem Karchera. Pamiętaj tylko, aby nie przemoczyć alcantary i porządnie wypłukać preparat i odciągnąć jak najwięcej wody. Jeśli natomiast alcantara nie jest mocno zabrudzona to wystarczy ręcznie Colourlock Alcantara Cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. środkiem do prania tapicerki nisko pieniącym Nielsen Nap Low Foam lub proszkiem Karchera. Pamiętaj tylko, aby nie przemoczyć alcantary i porządnie wypłukać preparat i odciągnąć jak najwięcej wody. Jeśli natomiast alcantara nie jest mocno zabrudzona to wystarczy ręcznie Colourlock Alcantara Cleaner

 

ok dzieki wyprubuje tylko musze zamówic kilka preparatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radex1978, używałem ostatnio tego samego środka co jbiz, tyle że chyba w nowym ładniejszym opakowaniu , powiem że jest świetny i poradził sobie z dość mocno zabrudzoną alkantarą. Absolutnie nie prałem jej odkurzaczem piorącym !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do prania alcantary VALETPRO HEAVY DUTY CARPET CLEANER .Ostatnio u siebie testowałem i daje rade bez problemowo ;) Plamy, zabrudzenia znikają bardzo szybko. polecam szczególnie ze kasa za produkt praktycznie żadna w porównaniu z konkurencją :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.