Skocz do zawartości

Mocno zniszczona tapicerka skórzana, propozycje naprawy


starykot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wpadł mi w oko pewien egzemplarz samochodu- mercedes w140.

O ile z zewnątrz wygląda akceptowalnie, to w środku jest tragedia. Głównie fotel kierowcy i pasażera, okropnie zaniedbane, skóra zniszczona w miejscach szycia, przetarcia, załamania, ponaciągana, dwa pęknięcia na oparciu kierowcy. Reszta wygląda w porządku, kanapa z tyłu, boczki drzwi wyglądają w miarę dobrze, po użyciu kosmetyków stan byłby zadowalający.

 

W grę wchodzi zapewne wymiana foteli/skóry.

Jako że kolor jest mało spotykany- na allegro nie znalazłem ani jednego elementu wnętrza w tym kolorze, do głowy przychodzą mi dwa rozwiązania.

 

-oddanie fotela kierowcy i pasażera do tapicera, aby obił je skórą o jak najbardziej zbliżonym kolorze.

-zakup foteli w lepszym stanie ale innym kolorze, i oddanie do zakładu w celu polakierowania jej na inny kolor- byłaby to zmiana z koloru kremowego na żółty.

 

Pytanie czy uda mu się odwzorować wszystkie detale, aby fotele wyglądały w miarę fabrycznie? Dodam, że są to fotele wentylowane.

 

Jaki byłby koszt tej zabawy za fotel kierowcy i pasażera, ile obicie na nowo, ile lakierowanie, i które rozwiązanie wydaje się być lepsze? Bo obicie nową skórą będzie na pewno trwalsze, ale czy będzie wyglądać przyzwoicie i w miarę fabrycznie?

 

Zdjęcia wnętrza, ale zbytnio to one uszkodzeń nie oddają, tutaj to i tak wygląda w miarę ładnie.

 

xy0x.jpg

9jht.jpg

xleq.jpg

 

Zdjęć w lepszej jakości niestety póki co nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile znasz dobrego tapicera, który używa odpowiedniej jakości skór, efekt uszytej na nowo tapicerki zapewne będzie bardzo dobry. Niestety, kompleksowe obszycie foteli to bardzo kosztowny zabieg (w przypadku dość skomplikowanych foteli takich jak w W140, koszt wyniósłby zapewne ca 3500-4500 zł), a z mojego doświadczenia wynika że fabrycznie uszyta skóra to inna bajka względem rzemieślniczych wyrobów.

 

Opcją, którą często proponujemy naszym Klientom jest wariant mieszany ;) :

 

- Elementy z głębokimi przetarciami, mocno uszkodzone, dziurawe, są wymieniane na nowe (to dość prosty zabieg dla tapicera, który rozcina szwy, bierze element na stół i wycina identyczny. Jego wszycie nie jest skomplikowane, i wychodzi bardzo dobrze. Koszty zależą oczywiście od wielu czynników, ale nie powalają jak w przypadku kompleksowego odtworzenia tapicerki.

 

- Zadaniem Klienta i tapicera (jeśli robią to we własnym zakresie) jest dobór skóry o maksymalnie zbliżonej fakturze i grubości. Kolor jest kwestią drugorzędną, dobrze jeśli jest podobny, ale absolutnie nie musi być identyczny.

 

- Fotel trafia do firmy zajmującej się renowacją tapicerek skórzanych. Mniejsze defekty są naprawiane

 

- Całe fotele podlegają mniej lub bardziej zaawansowanemu farbowaniu, tak aby efekt finalny był równomierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena troszkę zniechęca, samochód raczej nie jest wart takiej inwestycji.

 

A jak sytuacja wygląda z lakierowaniem skóry? Jak z trwałością przy odpowiedniej pielęgnacji, jaka byłaby cena takiej usługi?

 

 

Trwałość jest bardzo dobra, idąca w lata.

 

Ceny zależą od konkretnej firmy wykonującej usługę i zakresu prac, ale z założenia taka usługa kosztuje 1/4 - 1/3 tapicerowania foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.