Jump to content

Auto oklejone folią- co zrobić ??


_arek_

Recommended Posts

Mam na aucie folie dokładnie chodzi o srebrny... Od słońca już zrobił się brzydki porobiły się plamki matowe...

 

Czy ktoś ma może jakiś patent, lub próbował jakoś odżywić powlokę. Przypuszczam, ze to ju trwałe odbarwienie od słońca ale może coś się uda zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko to może być uchwycić... Po prostu srebrna folia błyszcząca zrobiła się lekko matowa wyblakła. Powstały takie plamki mało widoczne ale pod kątem widać. Szczególnie na powierzchniach płaskich.

 

Próbowałem to "nawilżyć" 303 Rubber Vinyl Protectant ale nie pomogło...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to folia błyszcząca to należy postąpić podobnie jak w przypadku lakieru. Zacząć od oczyszczenia (glinka, ironx itp). Jeżeli to nie przyniesie zamierzonego skutku to śmiało możesz użyć sprzętu używanego do korekty lakieru.

W ostateczności można wykorzystać niepodważalną zaletę folii - wymienić ją na wybranych elementach na nową 8-)

Link to comment
Share on other sites

Folia ma raczej strukturę taką chropowatą nie jest typowo taka gładka to taki metaliczny srebrny nie akrylowy....

 

Myślałem nad spolerowaniem lekkim moze nawet jakieś AIO lub Cleaner nie wiem tylko czy to da dobry efekt..... Odnośnie oklejenia raczej odpada na razie, jest to bardziej skomplikowana grafika za dużo roboty ten srebrny jest tłem...

 

W ostateczności zerwę wszystko ale chciałbym podratować

Link to comment
Share on other sites

Podepnę się pod temat.

czarna folia matowa. W jednym miejscu zrobiła się "ryska" od paznokcia... Tzn to na lakierze nawet by ryski nie było, ale tu folia zrobiła się z matowej na tym odcinku świecąca, po prostu struktura folii się zmieniła pod wpływem przetarcia. Nie wiem czy wiadomo o co chodzi? Ona nawet nie ma wgłębienia, ani nic, ale pod pewnym kątem jest widoczna. Pytanie czy cokolwiek da się z tym zrobić? Czy jeśli bym zastosował powłokę do folii matowych to ryska ta powinna się zgubić? :) Czy już temat nie do uratowania. Wiadomo, że z matem to za wiele się nie da wymyślić... Ale może ktoś coś poradzi. Może jakieś QD, albo coś :)

Link to comment
Share on other sites

Witam , spróbuj rozłożyć szmatkę na folii i polać po niej acetonem potem dociskać, folia powinna się zrobić jak guma. Miałem taki sam przypadek tylko że auto było całe w folii (porażka) :cry:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.