Skocz do zawartości

Auto oklejone folią- co zrobić ??


_arek_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na aucie folie dokładnie chodzi o srebrny... Od słońca już zrobił się brzydki porobiły się plamki matowe...

 

Czy ktoś ma może jakiś patent, lub próbował jakoś odżywić powlokę. Przypuszczam, ze to ju trwałe odbarwienie od słońca ale może coś się uda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to może być uchwycić... Po prostu srebrna folia błyszcząca zrobiła się lekko matowa wyblakła. Powstały takie plamki mało widoczne ale pod kątem widać. Szczególnie na powierzchniach płaskich.

 

Próbowałem to "nawilżyć" 303 Rubber Vinyl Protectant ale nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to folia błyszcząca to należy postąpić podobnie jak w przypadku lakieru. Zacząć od oczyszczenia (glinka, ironx itp). Jeżeli to nie przyniesie zamierzonego skutku to śmiało możesz użyć sprzętu używanego do korekty lakieru.

W ostateczności można wykorzystać niepodważalną zaletę folii - wymienić ją na wybranych elementach na nową 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ma raczej strukturę taką chropowatą nie jest typowo taka gładka to taki metaliczny srebrny nie akrylowy....

 

Myślałem nad spolerowaniem lekkim moze nawet jakieś AIO lub Cleaner nie wiem tylko czy to da dobry efekt..... Odnośnie oklejenia raczej odpada na razie, jest to bardziej skomplikowana grafika za dużo roboty ten srebrny jest tłem...

 

W ostateczności zerwę wszystko ale chciałbym podratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ma raczej strukturę taką chropowatą nie jest typowo taka gładka to taki metaliczny srebrny nie akrylowy...
:idea::idea:

 

Jeśli nie masz wiele do stracenia to śmiało możesz tam wpaść środkami ściernymi, oczywiście na początek najmniej inwazyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

czarna folia matowa. W jednym miejscu zrobiła się "ryska" od paznokcia... Tzn to na lakierze nawet by ryski nie było, ale tu folia zrobiła się z matowej na tym odcinku świecąca, po prostu struktura folii się zmieniła pod wpływem przetarcia. Nie wiem czy wiadomo o co chodzi? Ona nawet nie ma wgłębienia, ani nic, ale pod pewnym kątem jest widoczna. Pytanie czy cokolwiek da się z tym zrobić? Czy jeśli bym zastosował powłokę do folii matowych to ryska ta powinna się zgubić? :) Czy już temat nie do uratowania. Wiadomo, że z matem to za wiele się nie da wymyślić... Ale może ktoś coś poradzi. Może jakieś QD, albo coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.