Skocz do zawartości

Zimowanie auta w garażu


ziomqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy trzymanie auto w nieogrzewanym garażu w zime jest bezpieczne?? Chodzi mi głównie o to, aby koleżanka ruda nie zawitała (auto w tym roku po odnowie blacharko-lakierniczej).. Niestety jest to garaż, który będzie codziennie otwierany. Jest to garaż, gdzie wchodzą 2 auta, jedno za drugim. Rozumiem, że te codzienne otwieranie auta spowoduje wzrost wilgotności, ale czy ta wilgoć będzie na tyle duża, żeby uszkodziła blache??

 

Czy taki pokrowiec byłby dobrym rozwiązaniem?? http://softgarage.zloto.de/sklep/produc ... ucts_id=14

Trochę drogi ale... czego się nie robi dla swojego samochodu :)

Może są jakieś inne pokrowce, które polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli auto po kompletnej blacharce wstawiasz do garazu nawet nie ogrzewanego to niczym go nie przykrywaj, bo zrobisz mu kokon pod ktorym bedzie zbierac sie pelno wilgoci ktora bedzie odzialywac na auto.. jesli chcesz juz cokolwiek polozyc to tylko i wylacznie przescieradlo.. wjezdzajac drugim autem do garazu, zawsze bedzie snieg z sola (nieuniknione).. poprostu staraj sie wjezdzac autem z jak najmniejsza iloscia blota posniegowego... jesli jest dobra konserwacja zrobiona to nic mu nie bedzie..

sam posiadam auto zabytkowe ktore trzymam cala zime w nieogrzewanym garazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy trzymanie auto w nieogrzewanym garażu w zime jest bezpieczne?? Chodzi mi głównie o to, aby koleżanka ruda nie zawitała (auto w tym roku po odnowie blacharko-lakierniczej).. Niestety jest to garaż, który będzie codziennie otwierany. Jest to garaż, gdzie wchodzą 2 auta, jedno za drugim. Rozumiem, że te codzienne otwieranie auta spowoduje wzrost wilgotności, ale czy ta wilgoć będzie na tyle duża, żeby uszkodziła blache??

 

Czy taki pokrowiec byłby dobrym rozwiązaniem?? http://softgarage.zloto.de/sklep/produc ... ucts_id=14

Trochę drogi ale... czego się nie robi dla swojego samochodu :)

Może są jakieś inne pokrowce, które polecacie??

 

Kolego czy ty aby nie przeginasz?

Dla twojego spokojnego snu włączał bym mu jakaś farelkę na noc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomqq, zimowanie auta, które jeździ na co dzień i ma kontakt z błotem pośniegowym, solą itp. w nieogrzewanym garażu jest bezpieczniejsze dla karoserii niż w garażu ogrzewanym. Sól wchodzi w reakcje z karoserią i niszczy ją w temperaturach dodatnich, czyli powyżej 0 stopni. Dlatego jeśli garaż mamy ogrzewany ważne jest, aby przed wjazdem do niego przepłukać auto porządnie również sięgając lancą pod spód auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać. Niestety garaż nie jest mój tylko dziadka. Auto chce zimować całą zime. Dziadek czasami wraz z pracownikami (firma budowlana) może coś robić w garażu stąd boje się że mi auto porysują... Uważacie więc, że nie warto kupować takiego pokrowca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak także zimuje auto w garażu, na zimę kładę jak napisał RadMon, tylko prześcieradło. Ważne żeby przed wstawieniem auto było suche i dobrze umyte. Warto zabezpieczyć woskiem. jak najczęściej przepalać, zabrać akumulator do domu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy już dwie zimy trzyma odrestaurowanego Mercedesa w116 w zwykłym podwójnym ocieplonym blaszaku i nie widać na nim absolutnie żadnych najmniejszych oznak korozji. Merc niczym nie przykryty. Auto zimą wogóle nie jeździ a latem tylko w weekendy. Auto przesmarowane 3 razy do roku FK 1000P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne w zimowaniu auta to:

- odpalenie co jakis czas w celu odnowienia historii olejowej

- zatankowanie do pelna

- mozna postawic auto na kobylkach w celu odciazenia opon, zawieszenia

- akumulator zaleznie od temp w garazu, mozna zabierac albo i nie

- umyc dobrze i wysuszyc dobrze przed zimowaniem

- zapewnic wentylacje w garazu w celu unikniecia termosu w ktorym bedzie panowac duza wilgotnosc

- zadnych pokrowcy nie stosowac, przescieradlo itp tylko w celu zabezpieczenia przed kurzem :)

 

i to chyba na tyle :D

 

Dla przyjemnosci ja dodaje jeszcze napalenie w piecu, zeby autko mialo cieplej i zeby nie marzly jak bedzie sie cos zima dlubac ;) Spokojnie piec co stoi w 2 pomieszczeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sytuacja się trochę zmieniła i będę zimował tylko swoim autem w blaszanym garażu. Czy coś się zmienia?? Jak mam zapewnić wentylacje?? Boje się że w takim blaszaku jednak rdza mnie dopadnie :/

 

Tylko jest taki problem, że chce już w tą sobotę zawieźć auto do garażu. Jako że od poniedziałku do piątku jeżdże autem więc tylko w sobote moge je umyć. W sobote mam czas jedynie rano, więc jak je umyje i od razu zawioze to będzie totalna klapa.. Czy w takim razie auta nie myć czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomqq czym Ty się przejmujesz :dontknow:

Wstawiasz auto do garażu, zamykasz i idziesz do domu.

Garaż blaszany masz idealnie szczelny ? Wątpię ;)

Przez całą zimę nie będziesz autem wyjeżdżał :idea: Co to za auto ? :idea:

 

 

 

 

Żeby ludzie tylko takie mieli problemy :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No garaż blaszany więc raczej szczelny nie będzie. Jeśli chodzi o auto to jest to Honda Civic Vgen.

A jak z tym myciem?? Coś się stanie jak nie wstawie super umytego auta??

 

Ja sie tak martwię bo auto świeżo po malowaniu, a chce nim jeszcze troche pojeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie było żadnych ptasich bomb ;)

 

Ja Buicka na zimę stawiam na klockach drewnianych, podkładam pod całe auto kartony żeby monitorować wycieki i zostawiam minimalnie uchylone okna. Cała filozofia, żadnych folii, pokrowców, jedynie na klapę bagażnika narzucam cienki kocyk bo często tamtędy się przechodzi i chroni to przed ewentualnymi szkodami. Akumulator odpinam, jak mi się przypomni to go odpalę na 10 minut, nie ma co przesadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.