Skocz do zawartości

Autoglym High Definition Wax vs Zymol Carbon (22/11/2013)


jukojuko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj już koniec testu. I ostatnie dane na jego temat .

 

Mycie

xpyt.jpg

 

Maska myta była 2 razy, dawka szamponu przekraczała 10 krotność zalecenie producenta .

 

 

Masaka została przetarta i

 

Teraz startuje troszkę inaczej , to zawodnicy

oodk.jpg

Teraz mam nadzieję że jest jak powinno być .

Aplikatory AG Wax i HD Cleanser troszkę się różnią . Ale to tylko ciekawostka.

08in.jpg

Tutaj różnice już po nałożeniu całego zestawu testowego.

pmq0.jpg

mny0.jpg

Jestem zaskoczony pozytywnie HD clanserem. Fajnie się go nakłada (tym razem używałem całą powierzchnię aplikatora). Ale nadmiar jak zaschnie to już nie jest łatwo.Po jednej próbie fibrą od razu poleciałem do worka po aplikator i tym razem nie dopuściłem do całkowitego zaschnięcia.

AG Cleanser zdecydowanie bardziej przyciemnił lakier , może tego tak nie widać na zdjęciach ale różnica jest .

Teraz mam zamiar położyć na maskę samochodu mojej żony to samo tylko z jednym cleanerem.

Np HD cleanser i na to carbon i HDwax lub HDC zymola i na to wyżej już wymienione woski.

A może LPL całkowicie inny producent do tych wosków?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie AG cleaner przyciemnił lakier :) chyba będę musiał go zakupić do kompletu z hd wax'em, szczególnie jeśli to prawda, że na nim hd wax dłużej leży niż srp . Jakieś właściwości maskujące posiada ? Odnośnie aplikatorów to potwierdzam bardzo fajnie się nimi pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze mycie już za mną .

Tutaj filmik przerwany przez wyładowanie się baterii. Ale wystarczająco długo żeby coś zobaczyć ;)

Kawałek telefonem nakręcone

AG HD WAX

epfa.jpg

 

ZYMOL CARBON

cpko.jpg

 

Coś się zmieniło z dodawaniem youtube , jakoś mi nie wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2 tyś km.

Dopiszę tylko że na progach poniżej drzwi mailem słynnego sonax'a i z niego nie zostało nic :o . Ale nikt nie pisał że ma być lekko.

Co do carbona to w jakimś tam stopniu się zregeneruje. Jutro będę obserwował czy jest poprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba woski miały tak samo a jest to test porównawczy - w związku z tym wnioski są jak najbardziej miarodajne moim zdaniem.

 

Ile leży Carbon w normalnych warunkach powszechnie wiadomo - z testu wynika, że w takich samych AG HD poleży dłużej.

 

Jak dla mnie zwycięzca testu wyłoniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem jadąc z pracy lekko padało i krople się poprawiły. Myślę że woski padają bo prawie cały czas jest 100% wilgotności powietrza. Do tego inne szkodliwe warunki i jest jak jest .

Dzisiaj rano test z butelką wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panie i panowie , to już będzie koniec . Nie ma co już to przedłużać.Auto myte było myte 3 razy od ostatniej aktualizacji.

 

Od siebie dodam ze nie jest źle z tymi woskami , trzy miesiące w trudnych warunkach .

Do tego aplikacja (przypominam) była przeprowadzana w chyba najgorszych warunkach dla wosków z możliwych (93% wilgotnośći powietrza .

 

Jak chcecie test przeprowadzę jeszcze raz ale w innych warunkach i może dodam trzeciego gracza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.