Skocz do zawartości

Autoglym High Definition Wax vs Zymol Carbon (22/11/2013)


jukojuko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , z racji że dzisiaj ładna pogoda (może ostatnia w tym roku ) postanowiłem przetestować dwa średniaki . Tymi średniakami są Autoglym High Definition Wax i Zymol Carbon .

Woski na razie są tylko na masce ale o wszelkich zmianach postaram się pisać na bieżąco.

 

 

 

Teraz startuje troszkę inaczej , to zawodnicy

oodk.jpg

Teraz mam nadzieję że jest jak powinno być .

Aplikatory AG Wax i HD Cleanser troszkę się różnią . Ale to tylko ciekawostka.

08in.jpg

Tutaj różnice już po nałożeniu całego zestawu testowego.

pmq0.jpg

mny0.jpg

Jestem zaskoczony pozytywnie HD clanserem. Fajnie się go nakłada (tym razem używałem całą powierzchnię aplikatora). Ale nadmiar jak zaschnie to już nie jest łatwo.Po jednej próbie fibrą od razu poleciałem do worka po aplikator i tym razem nie dopuściłem do całkowitego zaschnięcia.

AG Cleanser zdecydowanie bardziej przyciemnił lakier , może tego tak nie widać na zdjęciach ale różnica jest .

01/11/2013

Pierwsze mycie już za mną .

Tutaj filmik przerwany przez wyładowanie się baterii. Ale wystarczająco długo żeby coś zobaczyć ;)

Kawałek telefonem nakręcone

AG HD WAX

epfa.jpg

 

ZYMOL CARBON

cpko.jpg

22/11/2013

Minęły 3 tygodnie. Trzy tygodnie ciągłego wiatru i deszczu. Do tego coś białego sypane na drogę w razie przymrozków.

Drugie mycie :)

Pierwszy filmik po samej pianie.

 

 

Po myciu

 

Kropelki

AG

n1vi.jpg

Carbon

s6dl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG ULTRA DEEP SHINE (lewa),

 

No to AG wytrzyma ze dwa mycia góra, producent nie zaleca przykrywania UDS woskiem, bo to AIO "singiel". Miałem kiedyś i chciałem użyć jak SRP - niestety nic (colli, fk, dodo) nie chciało na nim dłużej poleżeć. To jest łatwe i przyjemne AIO do częstego miziania jak ktoś ma czas... ;)

 

Do HD Wax jest dedykowany cleaner - jeszcze przed zimą zdążysz ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih cleaner dedykowany dałem jaj już wcześniej pisałem (czyściciel),na kawałek góry z lewej strony. Ale przykryłem do UDS.

 

AG ULTRA DEEP SHINE (lewa),

 

No to AG wytrzyma ze dwa mycia góra, producent nie zaleca przykrywania UDS woskiem, bo to AIO "singiel". Miałem kiedyś i chciałem użyć jak SRP - niestety nic (Colli, fk, dodo) nie chciało na nim dłużej poleżeć. To jest łatwe i przyjemne AIO do częstego miziania jak ktoś ma czas... ;)

 

Do HD Wax jest dedykowany cleaner - jeszcze przed zimą zdążysz ;):P

Tutaj jest kawałek opisu z sklepu

Cechy i zalety

''Daje doskonałe wyniki na ciemne kolory

Stanowi trwałe wykończenie

Wypełnia drobne rysy i maskuje niedokładności powierzchni.

Pozostawia wysoki połysk.

Genialny podkład pod wosk lub sealant.''

A tu z strony AG "Shine should not be followed by Extra Gloss Protection or High Definition Wax"

Trochę rozbieżności ale trudno .

Ale i tak zaczekam i zobaczę co się będzie działo , następnym razem przygotuję powierzchnie w inny sposób tak jak zalecają .

 

A może zamienić strony i na HDC zymola dać AG WAX a na HDC AG dać Carbon .Ale to po teście normalnym , może tutaj głównymi skrzypcami bedą HDC zymola i AG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny podkład pod wosk lub Sealant.''

 

Gdy kupowałem pierwsze detailingowe kosmetyki to też się tym opisem zasugerowałem, nawet korespondencja z jednym z partnerów mnie utwierdziła, że to będzie dobry podkład pod Collinite 476 :D

 

Niestety, życie zweryfikowało opis na stronie sprzedawcy i jednak wskazania producenta okazały się realne. Fakt jest taki, że 2 warstwy UDS pięknie wyglądają i naprawdę sporo potrafią ukryć jednak do "pierwszego" mycia.

 

Daj oba na HDC Zymola (choć pod HD Wax warto mieć HD Cleanser), będzie świetny wygląd, AG HD Wax powinien sobie na nim poradzić a zwolennicy spiskowych teorii dziejów nie będą mówić, że Carbon bez HDC już na starcie przegrywa (bo nie zadziała "symbioza na poziomie kwarków") ;)

 

Generalnie świetny test bo wosk od AG bardzo mnie kusi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw porównania ;) Sam od paru miesięcy mam HD Wax-a, ja kładłem na SRP, troszkę się to zapycha, "ingi" ma ładne ale obiecywane 6 miesięcy to tylko dla weekendowego auta w garażu :P

 

Ja mu daje w naszej aurze na daily car, z myciem 1-2 razy w tygodniu na bezdotywku Magi/samą wodą 2 miesiące ;) Na HD Cleanse dłużej z miesiąc pożyje co pokazuje obserwacja na aucie Yaśk-a:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest kawałek opisu z sklepu

Cechy i zalety

''Daje doskonałe wyniki na ciemne kolory

Stanowi trwałe wykończenie

Wypełnia drobne rysy i maskuje niedokładności powierzchni.

Pozostawia wysoki połysk.

Genialny podkład pod wosk lub Sealant.''

A tu z strony AG "Shine should not be followed by Extra Gloss Protection or High Definition Wax"

Trochę rozbieżności ale trudno .

Wstyd się przyznać ale sam zrobiłem ten bezsensowny opis. :wallbash:

Na szczęście sprawa dość stara i już w dziale AG wyjaśniana kilka razy.

UDS właściwie jest produktem ostatecznym. Ma dwie funkcje i lakier musi być w dobrym stanie. A jako, że to sealant nie nadaje się na podkład pod HD Waxa. Już prędzej SRP choć znawcy tematu , nie bez racji twierdzą, że HD Cleanser i HD Wax w dwóch cienkich warstwach (warstwa to 4-5 g na średnie auto) i wytrzyma całe lato. Może faktycznie 6 miesięcy w naszych warunkach to za dużo ale aplikacja 3 razy w roku starczy w zupełności.

Tak więc ten test porównawczy- moim zdaniem- trzeba powtórzyć - ale już bez wspomnianego "podkładu" UDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale sam zrobiłem ten bezsensowny opis. :wallbash:

Bez przesady, opis poza jednym zdaniem według mnie jak najbardziej odpowiada właściwościom UDS ;)

 

Test na pewno powtórzę

 

Super, bo porównanie może pomóc zdecydować kilku osobom podczas kolejnych zamówień :-]

 

A miałeś może przyjemność pracować tym czerwonym aplikatorem AG? Jeżeli tak to podziel się wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikator jest inny niż inne :)

 

Po pierwsze jest on wilgotny , nowy na granicy mokrego.

Nie pracuje się nim jak normalnym słoneczkiem , bynajmniej ja tak nie pracowałem. Wosk nakładałem na prawie pół aplikatora , przy woskowaniu pół aplikatora jest w powietrzu a resztą nakłada się wosk. Nakłada się fajnie i moim zdaniem jest bardzo dobry dla oszczędnych jak chcą nałożyć jak najmniej wosku.

Nie wyobrażam sobie aplikowania wosku całą powierzchnią roboczą tego aplikatora.Choć na filmiku AG cleanser'a pan pracuje całym aplikatorem :-]

Gąbka z której jest zbudowany aplikator jest mega gęsta prawie otworów (dziurek jak ktoś woli) nie widać .

AG aplikator szybko się mi wybrudził czymś czarnym jak przez nieostrożność dotknąłem np czarnej uszczelki przedniej szyby. Ale ten aplikator dla mnie ma cztery strony użyktowe :D do tego przy wosku są dwa :song:

Właśnie jeden będe musiał jakoś umyć to coś na skrobie czy nadaje nie dalej do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikatory są mega wypasione :) Pracuje się z nimi "ciężko" :D Bo łapy bolą jak się leci całą powierzchnią aplikatora :D Ale co zrobić idzie szybko :evil:

 

Ja już mojego myłem nie raz nie dwa ;) I siup wilgotnego do woreczka :D

 

HD Wax jak dla mnie to dużo ciekawsza opcja od Collnite :) Droższa, może ciut krócej trzyma ale kropelki i odprowadzenie wody :song: nieporównywalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam oba starczają na paredziesiąt aut ;P Wiec cenowo różnica jest tylko przy zakupie :D

 

Taak wiem HD Wax jest raczej aspiracją do wyższej niż budżetowej półki.

Z drugiej strony Zymol jest ponad 2x droższy niż HD Wax ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups:D fopa

HD Wax aż taki drogi nie jest zawsze się jakiś rabat znajdzie ;P Ale Zymol wydawało mi się że Zymole w normlanej (nie samplerkowej) pojemności są droższe, a tu moja ignorancja wyszła na jaw

Uwaga na głowę :)

Ceny są bardzo porównywalne- HD WAX jest w zestawie z porządną mikrofibrą i dwoma wspomnianymi padami a Zymola jest nieco więcej (tak się wydaje-nie znam wagi Zymola w gramach). Tak czy inaczej po zrobieniu z każdego 30 aplikacji wychodzi ok 7 zł na jeden raz. To w przypadku wosku twardego koszt prawie do pominięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie HD Wax, ale zawsze jest coś innego do kupienia (tańszego).

Pytanie do posiadaczy tego wosku: czy warto inwestować w dedykowany cleaner: HD Cleanser, czy można go zastąpić innym cleanerem bez utraty na trwałości i looku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tobie na czasie nie zależy to możesz obserwować temat. W weekend jak dobrze pójdzie to kładę zymola na HDC i AG wax też na HD cleanser .

Ja napiszę tyle, jak ma się kaskę na cleanera przeznaczone to warto.

Bez sensu jest kupować wosk np AG HD i to tego w tym samym sklepie cleaner dodo.

Choć bez problemu mogę zrobić test np. HD wax i carbona na dodo LPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, z ciekawości, dlaczego? :o

 

Jako, że będzie to najdroższy kupiony przeze mnie wosk (mam nadzieję już droższych nie kupować :) choć wiadomo jak z tym później bywa) to kieruję się trochę moją starą zasadą - wolę TOP produkt mniej cenionej marki niż najtańszy produkt topowego producenta :)

 

Ot taka mocno subiektywna zasada ... poza tym Carbon'a ma już prawie każdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.