Jump to content

Schodzi klar - co robić

Dino1984

Recommended Posts

jak chcesz, żeby nie poleciało dalej, to papierem ściernym krawędź przejedź, a potem lakierem do paznokci. Najprostsze i najtańsze rozwiązanie ;) Ale żeby to naprawić, to lakierowanie Cię nie minie ;)

• 4 weeks later...

Witajcie mam problem zauważyłem na aucie coś takiego jak na fotkach :( schodzi klar ? Oznaki zlego lakierowania auta ? powłoka mierzona miernikiem i było niby wszystko ok . Poradzcie mi co z tym zrobić jak zabezpieczyć by dalej nie poszło ?? Będe wdzięczny za wszelką pomoc

04735128968060967300.jpg

32127217244832211327.jpg

01222877019991504163.jpg

• 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Jak schodzi bezbarwny to najpoewniejszym rozwiązaniem zedrzeć wszystko do podkładu i polakierować ponownie. Przyczyn odpadanie bezbarwnego jest wiele. Za miesiąc może Ci lakier odłazić w innym miejscu na tym elemencie więc tylko darcie i lakierowanie.

W twoim przypadku może nie ma konieczności darcia całego elementu bo widać ze odłazi to w miejscu gdzie jest uszczelka czyli prawdopodobnie jakiś partacz nie zdjął uszczelki tylko okleił i teraz odłazi.

Jednak nie ryzykował bym i zrobił zgodnie ze sztuką...

• 4 weeks later...

mam podobnie w new beetle, dowiadywalem sie u lakiernika i neistety bez szlifowania i lakierowania sie nie obejdzie

wczesniej jednak spróbuje jak koledzy mówią papierem złagodzić krawędzie i zaprawka bez barwnym ;) co wyjdzie zobaczymy

Po zimie jest to częsty przypadek - pod źle wykończony element lakierem dostaje się woda, zamarza i mamy to co widać. Najgorzej, że mimo zabezpieczenia lepiej uważać z myciem wysokociśnieniówką tego elementu. Nie mówię już o nalepkach i ich próbach zerwania - ja tak sobie urządziłem klapę w samochodze, były małe początki łuszczącego się lakieru, zapodałem sobie folię carbon (w sumie na próbę), niestety koncepcja w ogóle mijała się z celem i niewiele myśląc jednym ruchem zerwałem naklejony. I kilka dni później musiałem wzbogacić lakiernika :) Tam, gdzie kleiłem folię została sama baza...