Jump to content

Wynajem pomieszczenia na godziny-doby ( Poznań )


Arturpr

Recommended Posts

witam jakiś czas temu jeden z forumowiczów umieścił pomysł otwarcia małego auto spa samoobsługowego szukam szukam i nie moge tego znaleść także myślę, żę w dobrym miejscu umieszczam temat. Zaciekawił mnie ten pomysł i myślę nad takim czymś w Poznaniu. Posiadam dwa pomieszczenia jedno z kanałem drugie bez. to bez kanału używam sporadycznie czasem użyczam znajomym za symboliczne kwoty na cały dzień żeby coś przy aucie naprawili i myślę właśnie dlaczego by nie miało na siebie zarabiać skoro dużo jest ludzi którzy nie mają gdzie w spokojnych warunkach przeprowadzić korekte lakieru. Ogrzewanie, prąd-siła, wysokie ok 8m wielkość 55m2 płytki, brama płytowa super oświetlenie. tylko pytanie czy racje bytu w Poznaniu by to miało skoro jest pełno myjni samoobsługowych i dużo ludzi ma garaże...

Jakie ceny za np godzine albo dobe

Link to comment
Share on other sites

Arturpr, pytanie czy jest bieżąca woda, bo jeśli tak to warto szczególnie w okresie jesinno-zimowym, gdzie wiadomo, że zimno nie pomaga w pracach. To że ludzie mają garaże nie zawsze oznacza, że jest tam na tyle dużo miejsca i swobody, żeby biegać z maszyną dookoła auta. Wg mnie pomysł jak najbardziej warty rozważenia ;) W której części Poznania?

Link to comment
Share on other sites

kanał hm własciwie kanał sciekowy, separatory wszystko profesjonalnie zrobione, woda jest ciepła i zimna wszystko co potrzeba:) sam nie wiem czy by to zrobić mocno rozreklamowane czy po prostu z polecenia udostępniać... pasjonatom, nie mówie o bóg jakich wielkich zarobkach z tego bo to by nie było jedyne źródło dochodu ale coś fajnego dla ludzi lubiących kosmetyke aut którzy nie ograniczają się do samego spłukania na myjce bezdotykowej a nie mają miejsca gdzie ze spokojem autko umyć samemu.

Link to comment
Share on other sites

to ja zaryzykuję wycenę. myślę, że to musiałoby kosztować 15-20 zł/h lub 150-180 zł/dobę.

 

jeśli to ma być rozreklamowane to musisz tam siedzieć i pilnować i próbować robić biznes.

 

przy tych założeniach realny (maksymalny) przychód to:

 

5h/dobę x 15 zł przez 20 dni = 1500

150 zł/dobę + 3 dni w miesiącu = 450

 

razem 1950 zł

 

razy dwa stanowiska = 4000 zł na okrągło

 

prąd ok. 400 - 500 zł

woda (ze ściekami - pytanie czy oficjalnie czy nie) - nieoficjalnie jakieś 500 zł

jak woda grzana? ale też z 500 zł

 

zostaje 2500 zł/m-c

 

rocznie 30000 zł

odjąć podatek gruntowy/od nieruchomości - pytanie czy to w ogóle trzeba brać pod uwagę

 

oczywiście to pełna lewizna, bo jak założysz firmę to trochę inaczej, a myślę (bo nie wiem) że będzie jakieś zagadnienie ekstra ze ściekami

 

wniosek:

 

szału nie ma, biznesu też nie. jak tam kogoś posadzisz to będzie sztuka dla sztuki.

 

szanse są dwie:

 

albo sam tam siedzisz i podłączysz pod to sklep, myjnię itp. i pójdziesz docelowo w kierunku detailingu (o ile się na tym dobrze znasz!)

albo wynajmujesz to stopniowo coraz większej grupie zaufanych-wtajemniczonych i "biznes jest bezobsługowy", a na waciki i tak wystarczy

Link to comment
Share on other sites

No dokładnie koszty nie małe a zyski też nie urywają z krzesła. Ścieki cały czas są liczone jak tzw za myjnie bo jest kanał separatory odstojniki pełen pakiet żeby można było myć auta masowo;) z cenami też tak myślałem za godzinke 20zł a co do doby to jak najbardziej do dogadania. O dwóch stanowiskach raczej ciężko bo jedno potrzebuje do pracy. Woda ciepła na zasadzie podłączenia karchera pod bojler 80l w zupełności na pierwsze spłukanie starczy w okresie zimowym jak auto myte w minusowej temp. I tak właśnie mysle, że lepiej jest stałych zaufanych klientów mieć niż od groma przyjezdnych. Tylko pytanie ile osób by było chetnych na taką oferte

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie mam warunków do porządnego umycia samochodu, więc byłbym zainteresowany takim miejscem w Warszawie.

 

Myślę, że muszą być różne opcje wynajmowania pakietów sprzętu, łącznie z polerką, myjką itp.

Link to comment
Share on other sites

ja myslę że 15 zł/h to byłoby w sam raz, bo jak ktoś chce ogarnąć auto to minimum te 3 godzinki musi posiedzieć jak nie lepiej a tu już robi się koszt i zastanowienie. Wody ci nie będą zużywać nie wiem ile bo raz porządnie umyją i ewentualnie po korekcie drugi, szybciej prąd który można dać na ledach lub jarzeniówkach co by mniej watów pochłaniało.

Jestem przekonany że sam bym skorzystał z 2-3 razy w okresie wiosenno ziowym a może i częściej i chętnych tez bym miał.

Link to comment
Share on other sites

Na dniówki bym nieliczył, na jakieś długie wynajmowanie (na korektę) bym nieliczył, bo jak się policzy koszty powiedzmy 2 dni za wynajem, koszt kosmetyków, czas itp. to się robi spora sumka, a za taką cenę są już studia które zrobią robotę za nas w podobnych pieniądzach.

Ma to sens i pewnie będzie miało największy obrót w okresie jesienno zimowym, przy niskich temperaturach, ale to też na 2-3 godzinki, a często tylko po godzince, tak aby odświeżyć samochód.

Pomysł ciekawy, ale trzeba kilka drobiazgów dopracować i wszystko sam sobie musisz przekalkulować.

Takie jest koje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.