Jump to content

Zapach w aucie, brak odświeżaczy

qasu

Recommended Posts

Jak kilka miesięcy temu kupiłem auto to we wnętrzu był bardzo fajny zapach. Jakby pachniało nowością. Mimo, że auto już trochę lat ma. Woń trochę traci na intensywności i chciałbym coś zrobić, aby nadal się utrzymywała. Nie posiadam żadnych odświeżaczy w aucie. A to już utrzymuje się ze 5 miesięcy. Może ktoś czyścił tapicerkę lub coś innego. Mimo to interesuje mnie taki specyfik który tak długo się trzyma i pachnie naturalnością.

Kojarzy ktoś jakiś specyfik?

Jak kilka miesięcy temu kupiłem auto to we wnętrzu był bardzo fajny zapach. Jakby pachniało nowością. Mimo, że auto już trochę lat ma. Woń trochę traci na intensywności i chciałbym coś zrobić, aby nadal się utrzymywała. Nie posiadam żadnych odświeżaczy w aucie. A to już utrzymuje się ze 5 miesięcy. Może ktoś czyścił tapicerkę lub coś innego. Mimo to interesuje mnie taki specyfik który tak długo się trzyma i pachnie naturalnością.

Kojarzy ktoś jakiś specyfik?

Właśnie problem w tym, że to nie zapach. Możliwe, żeby jakiś środek czyszczący tak długo się utrzymywał?

Kilka osób już pytało mnie co używam, że tak ładnie pachnie.

Właśnie problem w tym, że to nie zapach. Możliwe, żeby jakiś środek czyszczący tak długo się utrzymywał?

• 1 year later...

Może zapachy samochodowe Yankee Candle, sam tego używam i są niesamowicie wydajne. Poza tym całe auto nim przechodzi o pachnie nawet długo po skończeniu. Preferuję te przyczepiane do kratki wentylacyjnej, ponieważ są najbardziej wydajne. Najlepszy według mnie to ten o zapachu świeżo wypranej bawełny.

• 1 month later...

Może zapachy samochodowe Yankee Candle, sam tego używam i są niesamowicie wydajne. Poza tym całe auto nim przechodzi o pachnie nawet długo po skończeniu. Preferuję te przyczepiane do kratki wentylacyjnej, ponieważ są najbardziej wydajne. Najlepszy według mnie to ten o zapachu świeżo wypranej bawełny.

Zgadzam się z Kolegą, Yankee Candle, zamów na allegro i po kłopocie :) Zapachy miłe dla nosa, naturalne i świeże. Najgorzej jak ktoś używa zapachów przypominających odświeżacze z toalety...

• 2 months later...
  • 5 months later...

Po pierwsze odśwież auto - wypierz tapicerkę, zrób gruntowne sprzątanie, a potem pomyśl o jakimś zapachu - jeśli cenisz sobie naturalność, to możesz sam przygotować zapach samochodowy - wystarczy pojemniczek, soda oczyszczona i kilka kropel olejku eterycznego ulubionego:)

• 1 year later...

Dobrze jest wyprać welurowe dywaniki jeśli takie są, oraz zadbać o filtr kabinowy, klimatyzację. Druga sprawa to warto sprawdzić, czy jest jakiś kawałek jedzenia (frytki, itd) pod siedzeniem. Przewietrzyć auto... ale zgadzam się, nowe auta lub solidnie przygotowane do sprzedaży pachną najlepiej i trudno jest do tego stanu powrócić.

W samochodzie żony spróbowałem puścić parę kropel zapachu w płynie na welur i zapach utrzymuje się już kilka dni, jest naprawdę solidnie.