Skocz do zawartości

Espuma Revolution


Shine Factory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Ostatnim czasy miałem do czynienia z produktami firmy Espuma. Z racji tego, iż dość mocno zainteresowały mnie swoją efektywnością chciałem o nich co nieco napisać.

Dziś chciałem Wam pokazać bardzo krótki test z użycia preparatu do czyszczenia felg- Espuma Revolution.

 

Wg. producenta:

Profesjonalny preparat do czyszczenia felg aluminiowych, jak i stalowych.

Bezpieczny dla lakieru, bezkwasowy. Znakomicie radzi sobie z zapieczonym brudem.

Skoncentrowany. Rekomendowane proporcje 100ml Revolution na 800ml wody.

 

Do tej pory miałem do czynienia przede wszystkim z kwasowymi środkami, zasady schodziły na bok. Jednak te preparat mnie miło zaskoczył.

Pierwszy duży plus to cena oraz proporcje, tylko 100ml/800ml wody. Potraktowałem to troche z przymrużeniem oka, ale okazało się że już w tych proporcjach działa skutecznie.

Oczywiście nie jest tak mocny jak stężony very cherry od AB, ale jak będe miał okazje to sprawdzę nierozcieńczoną Espume.

Drugi plus to zapach, praktycznie bezwonny, wogóle nie drażniący jak kwasy, spokojnie możemy nim myć bez duszenia się.

Jedyny minus to niewiedzieć czemu bardzo słabo radzi sobie przy myciu bezdotykowym, syf trzeba ruszyć koniecznie, ale umówmy się ze to bez znaczenia bo takie mycia zazwyczaj są bezsensu, zawsze coś zostanie.

 

Przetestowałem go na felgach od subaru imprezy STI, jak zobaczycie na foto poniżej felgi miały mocno wżarty pył hamulcowy, zwykły preparat nie bardzo by to ruszył.

Po spryskaniu, odczekaniu chwili i ruszeniu brudu na felgach pozostała smoła oraz coś dla Irona. Na białych koła doskonale to widać. :good:

 

P1340828_zps7932d88e.jpg

 

P1340830_zpsf0978a43.jpg

 

P1340831_zps214fb058.jpg

 

P1340832_zps668f8bd3.jpg

 

P1340833_zps15437456.jpg

 

P1340836_zps62251946.jpg

 

P1340837_zps9260fc86.jpg

 

P1340840_zpsb0bc0da0.jpg

 

P1340842_zps3bf38ee2.jpg

 

P1340843_zps5d00ebd4.jpg

 

P1340845_zpse928125a.jpg

 

 

Mam jeszcze od jakiegoś czasu od Espumy APC oraz ph neutralną pianę które to postaram sie przetestować i coś dorzucić do tematu bo zapowiadają sie bardzo okej. :good:

Czekam także na jakieś inne produkty tej firmy, ciekawe czy cos jeszcze pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem 3 te produkty.

Podobne wrażenia ;)

Aktywna piana naprawdę dobrze domywa,pH ok.8,ale wciąż delikatna dla wosków.

APC też dawało radę,naprawdę mocne ;)

Przy tym są to produkty w bardzo rozsądnych cenach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

daniels, a jakie stezenie polecasz? Bo szukam odpowiedniego jak np. Megsowy 1:4.

Piana ph neutral niestety lipna, leci mleko a nie piana :( (ok90ml) nie domywa za szczegolnie. Co dziwne w polaczeniu z mocna piana Bepsa ktora takze sama w sobie sie nie pieni dostaje mega kopa i leci super bita smietana (po ok. 45ml) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana ph neutral niestety lipna

Ja używałem z ręczną pianownicą i sobie chwalę,naprawdę spora siła domywania,a wciąż delikatna.

Piana nie jest zupełnie neutralna,bo pH ma ok 8,ale wiadomo,że w roztworze,robi się to już blisko 7ki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój test z marca ;)

Bezwonny,nie duszący nawet w garażu.

Jak widać dobra sztuka na testy,która od 4kkm nie widziała szczotki,ani chemii.Są dziady ;)

 

dsc02709c.jpg

 

dsc02710b.jpg

 

dsc02711h.jpg

 

to poszli stężenie 1:3 :evil:

dsc02712q.jpg

 

Szybkie pędzekowanie i szczotkowanie

dsc02713b.JPG

lekkie złocenie,gdzie nie doszedłem...bierzemy szczoteczkę od zębów :lol:

dsc02718hc.jpg

jest ok :u

Ogólnie prawdziwym egzaminem dla tegoż środka były BBSy,które od 10lat leżały :shock:

Było tak

dsc02636b.jpg

 

A tu już po robocie

dsc02662e.jpg

 

dsc02699bn.jpg

 

Wspomagałem się parownicą,potem od smoły wleciał Prickbrot i na koniec inspekcyjnie Tenzi Prix i na dobrą sprawę,purpury nie ujrzałem,tylko co gorsze ciężarki się zazieleniły :-]

Ogólnie dość mocny środek,sprawdza się,z zasady z zasadami trzeba uważać 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.