Skocz do zawartości

Autoglym Interior Shampoo & Hi-Foam Interior Shampoo


kamil_rosen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;) .

Zamieszczam test płynu i pianki do czyszczenia plastików wewnątrz samochodu i do

odświeżania tapicerki i chciałem podzielić się z wami swoimi wrażeniami i zdjęciami

z procesu czyszczenia wnętrza środkami Autoglym.

 

Bohaterami testu są:

Autoglym Interior Shampoo & Autoglym Hi-Foam Interior Shampoo.

 

Test przeprowadziłem we wnętrzu samochodu Toyota Yaris który jest dość świeżym

samochodem z małą ilością najechanych kilometrów, ale cóż tam, coś tam widać.

Środki użyte w relacji są środkami które dostałem od Marka, dystrybutora Autoglym,

autogloss.pl ;)

 

Autoglym Interior Shampoo

Opis producenta:

"Jedyny na rynku środek, któremu nie oporze się żadna plama. Interior Shampoo

marki Autoglym 500ml jest środkiem do czyszczenia o wyjątkowej wszechstronności.

Zawiera on wyważone połączenie środków powierzchniowo czynnych i środków

zapachowych. Pracuje się nim szybko i bezpiecznie. Łatwy w użyciu spray: wystarczy

spryskać i przetrzeć szmatką. Formuła usuwa kurz i brud z włókien syntetycznych,

foteli, dywanów, paneli drzwiowych, okładziny dachu, winylu i innych części. Stosowany

na kokpit zadowoli przede wszystkim zwolenników mat finish czyli wykończenia bez

połysku. Aby uzyskać najlepsze rezultaty zaleca się korzystania z Hi-Tech Hand Pad

marki Autoglym, specjalna gąbka z fibrą (niebieska). Pojemnik spray 500 ml".

 

Opakowanie: butelka prostokątna, pojemność 500ml

+ spray do rozpylania produktu, wygodny w użyciu.

Konsystencja: wodnista.

Kolor: bezbarwny.

Zapach: chemiczny, cytrusowy,

czuć go w czasie aplikacji.

Cena: 32-38zł, zależnie od sklepu.

 

Autoglym Hi-Foam Interior Shampoo

Opis producenta:

"HI-Foam Interior Shampo marki Autoglym 450ml aerosol. Zawiera specjalistyczną

mieszankę środków powierzchniowo-czynnych oraz rozpuszczalniki wzmocnione

przez energiczne działania piany. Służy do rozpuszczenia i poluzowania zabrudzeń

z szerokiego zakresu powierzchni. Stosowana do kokpitu i innych części plastikowych

pozostawia elegancki wygląd, bez połysku. Używać na kokpit, PCV, drzwi i wykładziny,

podsufitkę, siedzenia, uszczelki drzwi. Pozostawia naturalny wygląd, Nie dodaje połysku.

Nie zmienia koloru. Pojemnik aerosol 450 ml"

 

Opakowanie: okrągły pojemnik, pojemność 450ml.

Konsystencja: pianka.

Kolor: biały.

Zapach: bez zapachowy.

Cena: 46-48zł, zależnie od sklepu.

 

Bohaterowie testu. Prostokątne opakowanie Interior Shampoo 500ml ze

spryskiwaczem znane z innych produktów Autoglym i okrągła "tuba" która

również się przewija w produktach Autoglym o pojemności 450ml.

 

gcit.jpg

 

Brudu było niewiele, bo auto zadbane, ale chodzi o coś innego. Lewa strona po

zastosowaniu Interior Shampoo, prawa stan zastany. Widać tutaj wyraźnie, że mimo iż

produkt ten czyści powierzchnię to pozostawia jednak powierzchnię lekko przyciemnioną.

Świetny produkt dla osób nie lubiących połysku na plastikach.

 

dfcw.jpg

 

Tutaj zastosowanie Hi-Foam Interior Shampoo, zaraz po psiknięciu na element. Jak widać

produkt jest w postaci pianki, butelka w aerozolu, jedno krótkie psiknięcie, jedna "kropka".

Zdjęcie zaraz po aplikacji produktu, po chwili piana zanika, ale produkt nadal jest obecny.

 

6hg0.jpg

 

Tutaj widać efekty po wypracowaniu pianki. Jak widać powierzchnia jest również

oczyszczona i zabezpieczona, efekt matowy. Strona prawa oczyszczona pianką :)

 

zf6x.jpg

 

Tutaj ta sama część ale zdjęcie na większej powierzchni. Prawa wyczyszczona, lewa nie.

Oczywiście różnicę są subtelne, bo auto młode, plastiki względnie czyste, a i środek nie

jest dressingiem do plastików. Ale mimo tego jednak różnica jest widoczna.

 

ncg5.jpg

 

Tutaj deska po wyczyszczeniu Interior Shampoo. Widać, że jest oczyszczona i

zabezpieczona, ale nie świecąca. Jeśli ktoś ma świecące z natury plastiki, albo

lubi matowe wykończenie, to produkt dla niego.

 

gr8f.jpg

 

Zdjęcie przed aplikacją produktu. Widoczny kurz i ogólny brak nasycenia koloru na

boczku tapicerki.

 

v1bt.jpg

 

Tutaj efekt po zastosowaniu Interior Shampoo. Jak widać na powierzchni nie ma już

kurzu, a kolor staj się bardziej nasycony. Zdjęcie po ok 10min, jak powierzchnia już

wyschła, żeby nie było że tapicerka lekko mokra i dlatego taki efekt.

 

vjl1.jpg

 

Tutaj zdjęcie całego boczku po zastosowaniu Interior Shampoo. Brudny nie był, ale

przykurzony, teraz widać, że jest czysty i taki powinien być :)

 

xb6z.jpg

 

Prawa strona po zastosowaniu pianki, lewa stan zastany. Jak widać próg był trochę

brudnawy, wszystko zeszło, pianka przyciemniła plastik i zamaskowała drobne ryski.

 

4kyo.jpg

 

Tutaj dywanik tylko poodkurzany. Jak widać podstopnica jest lekko przybrudzona.

 

jue9.jpg

 

Jak widać brud zszedł, powierzchnia jest odświeżona. Zastosowałem Interior Shampoo.

 

vwij.jpg

 

Podsumowanie:

Jeśli chodzi o moje wrażenia. Pianka troszkę lepiej doczyszcza i pozostawia powierzchnię

ciut bardziej nasyconą kolorem, ciemniejszą. Niestety ja ogólnie nie jestem zwolennikiem

żadnych pianek, więc tym samym tylko do testu używałem pianki, a tak to Interior

Shampoo. Produkt ten w przeciwieństwie aplikuje się łatwiej na dodatek co dla mnie

jest plusem pozostawia miły i świeży zapach, co przypadku takiego odświeżenia jest

dość ważne. O ile po piankę nie sięgam, bo nie lubię, co nie znaczy, że produkt jest zły

bo jest dobry, to po Interior Shampoo sięgam prawie cały czas. Uważam, że jest to

świetny produkt na szybkie odświeżenie. Postaram się jeszcze zaktualizować temat

z czyszczenia jakiegoś większego dziada, bo wstępne testy przebiegły pomyślnie

i uważam, że produkty mają niezła moc czyszczącą. Pozdrawiam i zapraszam do zadawania

pytań i komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Raczej fibrą. Używam interior shampoo od półtora roku fajnie wymywa kokpit jak pokazałeś, materiał również. Czasem tez psikam trochę na dywaniki i po minucie albo dwóch przecieram fibrą zapach w samochodzie bardzo się odświeża. Dla mnie najlepszy produkt do wnętrza. Nie radzę go pozostawiać na dłużej na plastikach, najlepiej odrazu wymyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze konkurencja posiada takie produkty, ale z moich obserwaxji wynika, ze ten jest naprawde niely. Uzywalem np Sonax do czyszczenia wnetrz i tez dawal rade, ale zapach duzo bardziej chemiczny i potrafil czasami zostawic na tapicerce jakas plame. Natomiast Autoglym zostawia fajny zapach i nigdy nie bylo problemow z jakas plamka.

Co do pianki wypracowywalem aplikatorem, a co do Interior Shampoo to psik, psik na dany element i przetarcie fibra i gotowe. Ogolnie to nie jest srodek do zapuszczonych tapicerek i plastikow, a jedynie do odswiezenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Również posiadam go w swoim arsenale i jak koledzy wcześniej pisali jest rewelacyjny do szybkiego odświeżenia samochodu, zapach mógłby utrzymywać się dłużej, ale to nie jest zadanie dla tego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.