Skocz do zawartości

zmatowienie lakieru po polerowaniu


tomasns

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zarejestrować sie na Waszym forum dopiero teraz mimo ze jakiś czas już go sledze. mam problem. pierwszy raz zdążyło mi sie cos takiego ze po polerowaniu jakies 2-3 tygodnie lakier mi zmatowiał. polerowałem maskę i podzieliłem sobie na 4 części i próbowałem rożnych kombinacji past (3m zielony, zółty, fioletowy i na koncu czerwony korek) i kombinacji past menzerna. robiłem takie próby z racji ze od paru lat poleruje na systemie 3m ale chcialem spróbować menzerny. po tych 2- tygodniach lakier zmatowiał (wyglada jak pokryty warstwa kurzu) ale tylko w tych miejscach gdzie byl polerowany w miejscach gdzie byla taśma rozdzielająca maskę na 4 kawałki, błyszczy sie tak jak przedtem. Lakier nie byl glinkowany przed polerka ale tylko umyty. Robilem to tak na probe wiec nie przykładałem sie do tego tak bardzo ale jestem ciekawy co moglo to spowodowac. niwyglinkowanie lakieru? nieprzepracowanie pasty? brak IPA po pastach ? macie jakies pomysły. bardzo prosze o jakies odpowiedzi i swoje rady. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z podzielonych kwadratów na masce próbowałem takiej kombinacji ;

zielony korek + zielony pad -> żółty korek + zółty pad -> fioletowy korek (Ultrafina SE) + niebieski karbowany pad -> czerwony korek + czarny karbowany pad

na innym kwadracie pomiąłem zielony korek i zacząłem od zółtego

w systemie 3M polerowałem z Metoda punktu zenitu nie przekraczając 1800-2000 obrotów ( spokojnie zawsze do takich obrotów udawało mi sie rozpracować pastę do końca)

na dwóch pozostałych użyłem systemu Menzerna

FG500 -> IP2000 ->FF3000 do tego pady Felxipads odpowiedniej twardosci

 

spons, może faktycznie lakier zrobił sie lekko mleczny. wygląda na taki matowy mało przejrzysty. próbowałem wczoraj mikrofibra wypolerować i delikatnie zmieniło to wygląd. wiec myślę ze podczas glinowania zejdzie to w 100 procentach ale chce sie dowiedzieć co mogło być tego przyczyna. ewidentnie przywarła do tego jakaś warstwa ale jakim sposobem skoro wszystkie panele zostały zabezpieczone woskiem wiec raczej powinno zapobiegać przywieraniu brudu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie ważne czy po 3M czy po menzerna. wszędzie tam gdzie bylo polerowane lakier zrobil sie mleczny . tam gdzie były taśmy rozdzielające lakier jest dalej błyszczacy. Lakier do Dupont 3750S czyli dosc dobry. maska była lakierowana ok 4 lat temu i co rok robiłem lekka korektę systemem 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.