Skocz do zawartości

korekta po malowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

moi drodzy mam pytanko kto sie podejmie oczywiscie odpłatnie doprowadzenia tej maski to stanu przynajmniej zblizonego do ideału po pomalowaniu

 

lakiernik pomalował maske i zderzak (odpryski) zderzaka nie polerował a maske zaczoł ze względu na to iz siadł mu paproch na środku maski i efekt jest widoczny - to jakas masakra :( :( :(

 

maska była już polerowana i widac na zdjeciach efekt ale był tylko do pierwszego mycia iz po umyciu rysy sie pojawiły spowrotem wiadome mnostwo z nich znikło ale jeszcze duzo pozostało i dodatkowo powstały swirle po polerce

 

grubosc powloki to od 320 do 360 mikronów

 

AUTKO TO AUDI A4 B8 kod lakieru to LY9B

 

mieszkam na śląsku ( JAWORZNO) wiec jezeli ktos moze mi pomoc prosze o odzew w temacie :) :)

DSC_0673.JPG.801b7e3ee41308de87fa828a430d39f0.JPG

DSC_0671.JPG.97ecf342c10fd98810426265891b0347.JPG

DSC_0670.JPG.73ce9b4e24ab5324c24f7623763318e9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten lakier ogolnie jest miekki ale bez przesady , przelecialem recznie maske glaze-m CHEMICAL GUYS i zamaskowalem rysy ale tylko do pierwszego lepszego mycia tak jak po polerce, podobno ten lakier jest bardzo ciezki do wyprowadzenia ale da sie to zrobic

 

po myciu po polerce wyszly te same rysy ktore byly zamaskowane a zniky te ktore udalo sie skorygowac wiec chyba wina lakieru to nie jest

 

poza tym na zderzaku jest ten sam lakier i tutaj nie ma problemu :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się że lakier nie wyschnął dobrze po malowaniu i lakiernik zaczął polerować aby pozbyć się i skasować .Zazwyczaj na masce jest grubiej lakieru niż na zderzakach czy błotnikach i taki lakier musi swoje wyschnąć nawet przy takich temperaturach jak teraz mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac komore i zapewniajac odpowiednia temperature lakier powinien doschnac w komorze tak aby mozna bylo w niego ingerowac , zreszta ostatnio z kolega z forum probowalimy sie pozbyc swirli i reszty zarysowan pasta Megsa i niestety przejazd IPA pokazal ze efekt byl slaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 do 370 mikronów to i tak dużo jak na drugie malowanie. Wstrzymaj sie z korekta aż lakier dojrzeje i wyschnie dobrze. Z jednej strony można gonić ludzi za efekty po malowaniu, ale 90% ludzi się targuje i chce zrobić jak najtaniej a lakiernik też nie jest fundacją harytatywną :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z drugim lakierem nigdy nie wiadomo ile leży tam bezbarwnego i ile można ściąć, może spróbuj jakieś mało widoczne miejsce lekko zmatowić papierami, lub pastą matującą i po kolei pastami do pełnego wypracowania aż skończysz np. na SF4000/4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szymek jak 500 zl to jest malo za element to nie wiem ile by musial mi pow zebym sie do tego 500 zl targowal, spartaczyl robote i tyle zrezta sam sie przyznal , rysy sa na bezbarwnym przynajmniej on tak twierdzi , a bezbarwnego jest duzo tez tak twierdzi zreszta chcial ja pomalowac drugi raz za darmo ale sie nie zgodzilem poniewaz wiedzialem ze da sie wyciagnac z tej maski dobry efekt bez powtornego malowania , no coz czekam do przyszlego roku do po zimie kiedy bedzie pelna korekta + powłoka kwarcowa :)))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.