Jump to content

Czym polerować marmur i granit


PeeJey
 Share

Recommended Posts

Witajcie, wiem że offtop, ale osób używających polerek jest pełno na tym forum, czy ktoś z was polerował może kamień w domu ? Chodzi mi o to, że mam blaty i parapety, które straciły trochę "szajn" i chciałbym je odświeżyć :) Zastanawiam się tylko czym, filcem z jakąś pastą do kamienia ? Może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenie w tym temacie :)

 

PS Nie bardzo wiedziałem w którym temacie zrobić taki offtop jeśli jest w złym miejscu proszę moda o przeniesienie.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej napisał tylko że , dyski z filcu są do finiszu, aby usunąć rysy śa specjalne tarcze odpowiadające gradacji papieru sciernego od 240 do 3000, oraz dysk BUFF którym teoretycznie powinno udać się wypolerować marmur na lustro, w praktyce nie nadaje sie do niczego. Do marmuru koniecznie trzeba zakupić specjalny proszek do krystalizacji marmuru.

Rozrabiamy go z wodą i stosujemy dokładnie tak samo jak tlenku ceru przy polerowaniu szyb z tym ,że używamy pada filcowego. Ja polerowałem mocno porysowane schody, 1m2 to okolo 7h pracy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :) mniej więcej planuję zrobić to tak jak pisał max_mind, powierzchnie nie są porysowane tylko straciły blask, więc chcę je odświeżyć :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.