Skocz do zawartości

Biały osad, wytarty kolor


EvilGucio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem dzisiaj środek Sonax Xtreme Cockpit Matowy, nałożyłem go na szmatkę a następnie zacząłem wycierać czarną deskę w Civicu V Gen. Po paru przetarciach zauważyłem, że szmatka z żółtej zrobiła się czarna i od razu do mnie dotarło, że niemożliwością jest aby był to brud tylko kolor który ten ''świetny'' specyfik wytarł. Żeby się upewnić sprawdziłem go na Audi B5 z granatowym wnętrzem i po przetarciu spoglądam na szmatkę a tam granatowy kolor. Po wyschnięciu w miejscu w którym wycierałem deska zrobiła się bardziej biała jak by z takim biały osadem. Moje pytanie brzmi jak i czym to wszystko naprawić! Chciałbym wydobyć ten kolor bo ten Sonax był dla mnie szokiem zgłasza, że na opakowaniu wyraźnie pisze, że nie zawiera rozpuszczalników itp. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co z tym zrobić :( Pisze na opakowaniu, że produkt nie ulega przeterminowaniu. Może coś źle robiłem ale jak można coś źle robić? Również zostawało Ci takie coś na szmatce? Moja jest po czarna a przetarłem tylko malutki kawałek deski rozdzielczej. Wcześniej przed kupnem czyli jakiś tydzień temu poprzedni właściciel wyczyścił środek czymś w rodzaju plaka, że nabłyszcza i może to weszło jakoś w reakcje i wszystko szlak trafił :/ Przyglądam się no i wyraźnie jest matowo ale znacznie mniej czarno niż sąsiedni kawałek deski w dodatku delikatnie biało, wygląda to jak kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na początku robi się test w mało widocznym miejscu, i najlepiej kłaść dressingi na oczyszczone plastyki APC.

Może po prostu zacząłeś wycierać tego plaka..

 

Byłem przekonany, że skoro kupuje tak znany środek to nic nie może się stać. Audi plaka czy innych podobnych rzeczy nie widziało od stycznia a i tak na ściereczce został granatowy kolor czyli taki jaki mają plastiki we wnętrzu. Teraz boje się użyć czegokolwiek a w Civicu nie wygląda to za ładnie i nie mam pojęcia czego użyć, żeby to naprawić.

 

Wiem, że na tym forum radziliście sobie z gorszymi sytuacjami także jest nadzieja, że wszystko uda mi się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem przekonany, że skoro kupuje tak znany środek to nic nie może się stać.

 

Wiem, że na tym forum radziliście sobie z gorszymi sytuacjami także jest nadzieja, że wszystko uda mi się naprawić.

 

Są stanowczo lepsze dressingi do kokpitu. w pierwszej kolejności należałoby umyć to APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, ze kolor jest słabszy to zostały jeszcze przebarwienia a winnym co dziwne była szmatka bo jak wziąłem inną to po przetarciu nic na niej nie zostało. Tu macie zdjęcie deski rozdzielczej i przypominam, że ma być ona czarna a nie szara:

 

P1040577.jpg

P1040579.jpg

 

A tu inna część deski rozdzielczej:

 

P1040578.jpg

 

Czy jakieś APC z marketu da radę? I czy w ogóle coś da radę przywrócić tą powierzchnie do ładu? Nie chcę mi się wierzyć, że wytarło trochę koloru ale wygląda na to, że tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze ta szmatka była wcześniej nasączona czymś mocnym.

 

Szmatkę wziąłem nowiutką, była to taka żółta do szyb ale mięciutka z tym, że nawet jak dałem ją pod wodę to wydawało mi się, że delikatnie puszczała swój żółty kolor. Przetarłem nią kilka razy deskę z Sonaxem i zrobiła się czarna :/

 

Da się do naprawić czy nie? Bo już sam nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Civic ma bardzo delikatne plastiki, nie mam zupełnie pojęcia czemu tak jest - u mnie podobna akcja była jak próbowałem zmyć kroplę lakieru samochodowego z boczku drzwi benzyną ekstrakcyjną - efekt był taki ze po 2-3 przetarciach zauważyłem czarną właśnie sciereczkę, efekt był jak u ciebie. Trzeba uważać - za mocnymi środkami można sobie biedy tylko napykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.