Skocz do zawartości

regeneracja foteli bmw


szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje opini co do środków które użyć do zregenerowania dwóch foteli w bmw 7.

Fotele są w odcieniu szarości, powycierane, straciły przez to kolor.

Do użycia materiałów podchodzę dwojako, albo Saphir/Avel, albo Colourlock/Furniture Clinic.

Co do nanoszenia materiałów dysponuję sprzętem aerografy itp... także może być aplikacja ręczna lub maszynowa.

Uważam że przetarte są boki oparcia, a reszta fotela jest zabrudzona, lecz pewności nie mam, gdyż wyjdzie to po wyczyszczeniu.

 

 

DSCN3005.JPG

 

 

DSCN3004.JPG

 

DSCN3003.JPG

 

DSCN3002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Farby nie masz też na szwach siedziska i jeszcze pewnie sporo wyjdzie po czyszczeniu. Generalnie pomimo, że siedzenia śle wyglądają są w dobrym stanie i da się je doprowadzić do fajnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeezu, ale nieapetycznie fotele :mrgreen:

 

 

A tak serio to na moje oko kłania się bardzo dokładne czyszczenie aby ocenić co z nimi nie tak.

 

Bez Colourlock Strong Cleaner / Furniture Clinic Leather Ultra Clean nie podchodź.

 

Z pewnością obowiązkowe będzie dofarbowanie lewego boczka i przeszyć na środku siedziska i oparcia (99% tych foteli tego wymaga).

 

Po wyczyszczeniu skóry musisz dać jej chwilę aby wyschła (ew możesz ją przesuszyć suszarką do włosów) - w miejscach gdzie zdarte jest fabryczne wykończenie mogą być przetłuszczenia (fotel wygląda jakby mechanik wsiadał na niego w roboczych spodniach, i to dość regularnie...). Jeśli odkryta skóra będzie zaciemniona, musisz ja odtłuścić przed nałożeniem barwnika - i nie mam tutaj na myśli przetarcia jej alkoholowym cleanerem (co wypada zrobić zawsze), a o pozbyciu się tłuszczu który wlazł wgłąb. Sposoby na to są dwa:

 

- Dedykowane degreasery do skóry (które są w postaci żelu do nakładania pędzlem - w miarę wysychania zamieniają się na proszek do odessania odkurzaczem)

 

- Ugniatanie, szczypanie skóry przez ściereczkę nasączoną alkoholem do tego przeznaczonym (nie do szczypania, a do skóry)

 

Najlepiej działa jeden w połączeniu z drugim. W przypadku silnie zatłuszczonych skór, proces trzeba powtórzyć wielokrotnie (mój rekord to siedemnaście cykli - ale nie w przypadku tapicerki samochodowej).

 

Nakładanie barwnika na odtłuszczoną skórę aerografem jest łatwe i przyjemne.

 

Fajnie by było gdybyś wkleił zdjęcie fotela po czyszczeniu, będzie można precyzyjniej doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jukojuko, fotele bardzo zapuszczone, nie było nic przy nich robione z tego co się orientuje.

 

DS_Tomek, kierowca auta nie dbał wogóle, jeździ w kombinezonie, smary, warsztat... także fotele potrzebuje gruntownego czyszczenia,

jak będę miał dostęp do auta to wyczyszcze fotele, tak jak już od początku zamierzałem żeby wiedzieć jak postępują uszkodzenia.

co do barwienia skóry to kwestia finansów właściciela, albo pójdzie dobrze, albo budżetowo saphirem

GrzegorzLU, nie to nie było całkowite przecięcie, jedynie zarysowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.