Jump to content

Karcher k5.55 jubilee - problem z ciśnieniem


Recommended Posts

Ostatnio myjka zaczęła mieć problem z wytwarzaniem ciśnienia. Gdy ustawię Lance Vario-Power na "max" i przycisnę spust to jest bardzo słabe ciśnienie natomiast gdy ustawię na "min" i przycisnę to po przekręceniu na "max" (spust cały czas wciśnięty) wytwarza bardzo dobre ciśnienie takie jak być powinno zanim zaczęły się problemy.

Może ktoś miał podobny problem i wie co może być przyczyną. Również jakieś schematy by się przydały bo nie mogłem odszukać instrukcji serwisowej w internecie do tego modelu.

Byłem w serwisie pół roku temu i problem rozwiązali natomiast wystąpił ponownie. Niestety nie dopytywałem co dokładnie naprawiali, jedynie zalecili dokupić zewnętrzy filtr.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że jest to typowa usterka 5.55...

 

jedynie zalecili dokupić zewnętrzy filtr.

 

Podstawa użytkowania, dziwne że sprzedawca nie proponował przy zakupie. :/

 

w serwisie pół roku temu i problem rozwiązali

 

Mnie powiedzieli że czyszczenie pompy i wymiana oringów, płaciłem bodajże 80zł, sugerowali też aby nie używać podajnika na chemię ;)

Link to comment
Share on other sites

2 tygodnie temu dałem swojego K5.55 do serwisu również miałem problemy z ciśnieniem, serwisant powiedział że przesmarował "bajpasy" i wszystko działa jak należy zapłaciłem 69zł

Link to comment
Share on other sites

"Bajpasy" powiadasz :o

Jutro rozkładam na czynniki pierwsze i zobaczę jaki stan oringów i reszty podzespołów.

Zdam relacje co i jak może wspólnymi siłami dojdziemy co i jak bo regularna wizyta w serwisach to raczej nie jest rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

ja borykałem się z tym problemem w mojej k 7.85 własnie po przez podawanie chemii przez zbiorniczki i próba metod i błędów ze stężeniem zawsze kończyła się serwisem więc zaprzestałem podawania chemii przez "silnik" i skupiłem się na samej pianownicy ;) po za tym zmieniłem serwis bo jak się potem okazało po dodawali jakieś podkładki pod tłok tak mi powiedział konkurencyjny serwis, u mnie objawy były takie jak powiedział pilchu, ale również bywało ze i przerywał "cisnienie, przerwa, ciśnienie , przerwa" a za ostatnim razem włączał się chodził cały czas i nie dawał ciśnienia. Odkąd zmieniłem pana w serwisie i serwis to nie byłem już w nim od 2 lat ;) a tak to taka przygoda średnio 2 razy w roku była, więc odpukać nic się na razie nie dzieje

Link to comment
Share on other sites

na brzeskiej nie polecam mega drogo i zawsze do nich wracał za "wymianę oleju i nasmarowanie" cokolwiek to brzmi brali 180 zł w porywach do 220.

Zmieniłem serwis na serwis w stoku lackim po lewej stronie jadąc od siedlec (bo jest też po prawej stronie) to za tą samą usługę wzięli bodaj że 80 zł i już ponad rok jest spokój

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

odkopuje temat.

mam ten sam problem w K5.55 - jak ustawie lancę na maxa i nacisne to leje słabym "sikiem" ale jak skręce na min włącze kompresor i potem odkręcam na max jest OK.

 

wiadomo już co jest przyczyną? wkurzające i mam wrażenie że przez to pianownica leje mlekiem. :/ nie mam możliwości skręcenia i rozkręcenia wiec pianownica leje przez pianownicę/

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

U mnie w K5.55J wystepują podobne objawy jak koledzy wyżej opisali, czyli problem jest szerszy .

1) Normalna praca i nagły spadek ciśnienia. Silnik pracuje a woda wylatuje z lancy pod minimalnym ciśnieniem. Nawet jak wyłączę spust lancy to silnik dalej pracuje. Jedynym wyjściem jest wyłączenie i załączenie przełącznika elektr na myjce. Jeśli korzysta się lancy vario-power to sytuacja jest łatwiejsza - wystarczy wtedy jak nastąpi spadek ciśnienia, obrócić w lancy na min. i następnie na max. Wtedy sytuacja wraca do normy, i tak do następnego razu. Gorzej jak pracuje się pianownicą albo lancą z dyszą rotacyjną, wtedy pozostaje biec do wyłącznika na myjce i tam operować wyłącznikiem elektrycznym.

 

2) Innym objawem od w/w jest np. normalna praca z prawidłowym ciśnieniem, następnie krótka przerwa ciśnienia (łącznie z zatrzymaniem silnika) trwa to ułamek sekundy, po czym znowu pracuje i tak kilka razy, po czym normalnie pracuje, chyba że zaczną się pojawiać problemy opisane w pkt.1

 

Co ciekawe w/w sytuacje nie występują stale w równych odstępach czasowych, ale różnie czasami bardzo rzadko, innym razem tak często że można dostać białej gorączki. Nie wiem co z tym zrobić, bo oddam do serwisu i u nich jak na złość podczas próby takie objawy nie wystąpią. Zrobią jakiś ogólny przegląd, zapłacę a po przyjeździe do domu będzie powtórka z rozrywki.

 

Zna ktoś jakiś serwis na śląsku (najbliżej jastrzębia-Zdroju), gdzie mógłbym się z tym problemem zwrócić ?

Link to comment
Share on other sites

sprawdźcie czystość dyszy wylotowej, mój ostatnio zaczął trochę wariować ale kompresor dobre wydmuchanie dyszy wylotowej, później jeszcze wylot dyszy z regulacją potraktowałem z przyłożenia dyszą rotacyjną i śmiga znów normalnie ;) Okazało się że przytykało chyba dyszę, ciśnienie w układzie wyłączało silnik itp itd ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Też mam taką myjkę (k5.55) i mam wrażenie że ostatnio ciśnienie nieco spadło. Znajomy mówi żebym zalał myjkę octem lub innym środkiem do usuwania kamienia, mówi że ze swoją (jakaś starsza k5 niż moja) robi tak raz na rok od nowości i nie ma z nią problemów, co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Też mam taką myjkę (k5.55) i mam wrażenie że ostatnio ciśnienie nieco spadło. Znajomy mówi żebym zalał myjkę octem lub innym środkiem do usuwania kamienia, mówi że ze swoją (jakaś starsza k5 niż moja) robi tak raz na rok od nowości i nie ma z nią problemów, co o tym sądzicie?

Kamien to sie chyba odklada przy podgrzewaniu wody wiec nie wiem co przy zimnej wodzie mozna odkamieniac.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.