Skocz do zawartości

Pranie ręczne foteli i kanapy.


rbkt666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z góry napiszę, że używałem szukajki wpisując: "pranie ręczne foteli" i nie wyświetliło mi ani jednego tematu z tym związanego, więc zakładam nowy, szczególnie, że pytanie sprecyzowane, a odpowiedzi szukałem też na innych stronach i... Nie znalazłem.

 

Kupiłem specyfik Tenzi Texwash, dziś metodą ręczną umyłem praktycznie cały bagażnik (wszystkie materiały wyjęte, schną w "suszarni" - czyt. w pomieszczeniu w blokowej piwnicy, w której nie ma nawet kaloryfera, ale ładnie rozwieszone na sznurkach o_O). Użyłem "rozcieńczenia" 100ml/6l.

 

Pytanie brzmi: jak ręcznie umyć tym cudem fotele i kanapę? Pytania by nie było, gdyby nie fakt, że nie posiadam odkurzacza piorącego - jak większość moich bliższych znajomych i muszę zrobić to ręcznie (usługi jakiekolwiek odpadają ze względu na pieniądze). Chodzi o to, że niespecjalnie mam jak to potem porządnie wysuszyć, bo z pogodą jak widać bywa różnie, a nie chcę, żeby pianka mi zgrzybiała, dlatego nie chcę tego obficie zalewać wodą. Chyba, że nic się nie stanie i mogę to zrobić tak samo jak z materiałami z bagażnika - wytrzepać, odkurzyć, polać wodą, polać tym rozcieńczonym texwash'em, wyszorować szczotką, porządnie spłukać i pozwolić wyschnąć? Tego schnięcia jedynie się obawiam, że może trwać długo i zrobić się coś niemiłego z pianką w środku (nie wiem, czy to ma znaczenie, ale jest twardawa - Honda Civic 5 generacji).

 

Główny cel to lekkie odświeżenie tapicerki, nie ma jakichś plam ani innych cudów.

 

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że niespecjalnie mam jak to potem porządnie wysuszyć, bo z pogodą jak widać byw

Tym sposobem za dużo nie upierzesz, bo bród zostanie w większosci w fotelach. Aczkolwiek na pewno je odświeżysz. Po praniu osusz fotele jak najlepiej suchymi fibrami. Aby dosuszyć wnętrze odpal samochód na godzinę z nawiewem na full na najwyższej temperaturze, zostaw uchylone leciutko szyby.

 

Ten sposób był już opisywany chyba ze 100 razy. :acute: Ja sam sprawdzałem go parokrotnie i powiem Ci, że jest 100% skuteczny. :good:

 

Co do chemii i prania ręcznego się nie wypowiadam bo mam odkurzacz piorący i robię to zawsze dwuetapowo. Możesz spróbować VP HDCC, choć wielu osobą się on nie podoba :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy praniu ręcznym największy problem jest z usunięciem brudu z foteli, zazwyczaj wciera się go tylko głębiej. Osobiście polecam wycieczkę do jakiegoś sklepu z chemią profesjonalną i kupno płynu do szmponowania. Normalnie stosowany jest do szorowarki jednotarczowej (czegoś takiego http://www.favore.pl/galeria/235914_pra ... kie,7.html) do dywanów i wykładzin ale wiekszośc specyfików ma na opakowaniu adnotacje że do tapicerek też się nadaje. A na czym cały myk polega? A na tym że tapicerkę spryskujemy płynem i szorujemy szczoteczką tak aby uzyskac jak najwięcej piany która zresztą będzie czarna od brudu następnie pianę razem z brudem zbieramy z tapicerki i powtarzamy mycie aż tapicerka będzie czysta. Następnie zgodnie ze sztuką powinno się odkurzyc mytą powierzchnie po wysuszeniu. Metoda jest skuteczna nie mniej od ekstrakcji tyle że bardziej pracochłonna i więcej czasu zajmie wysuszenie auta wiec lepiej robic to w ciepłe dni :P . Można dla zwiększenia skuteczności stosowac prespray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Moje zdanie jest takie: Odpuść sobie Tenzi i poproś o próbkę producenta czy dystrybutora Chemspeca. Nanieś na tapicerkę, wetrzyj mikrofibrą a potem jeszcze raz przetrzyj wilgotną szmatką tak aby zebrać jak najwięcej preparatu. Efekt będzie porażający ale "praniem " przez duże "P" nie będzie można tego nazwać.

 

Link do filmu. Mam nadzieję że Ci się przyda. Tak jak mówię nie sugeruj się odkurzaczem piorącym bo efekt jest już po samym przetarciu Enz-Allem. Potem wyciągnij wszystko mokrą mikrofibrą i będzie super. Film poglądowy kręcony jedną ręką więc sory za dziwne ujęcia:)

 

 

 

Byłbym zainteresowany taką bezpłatną próbką.Czy mógłbyś przesłać mi na priv adres ,link do dystrybutora Chemspeca gdzie taką próbkę mogę dostać. Chyba że moderator zgodzi się na umieszczenie na forum w końcu jeśli to bezpłatne próbki to nie powinien mieć nic przeciwko.Tylko czy jesteś pewien że bezpłatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gdzieś w okolicy sklep komfort? tam za 50 pare zyla dostaniesz odkurzacz piorący, trzeba sobie jasno powiedzieć że bez ekstrakcji nie będzie miało to pranie większego sensu. Pierwsza kropla wody zostawi plamę i zaciek na tak wypranym ręcznie fotelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie jasno powiedzieć że bez ekstrakcji nie będzie miało to pranie większego sensu. Pierwsza kropla wody zostawi plamę i zaciek na tak wypranym ręcznie fotelu...

 

To nawet nie chodzi o to, tylko gość chce na siłe sprzedać (wcisnąć ) mu produkt z którym nic nie zrobi. Enz Alla jak dobrze nie wypłukasz fotel zacznie się kleić i przywierać brud, o białych plamach nie wspomnę. Sam Enz All choć dobry nic nie daje, do tego potrzeba jeszcze proszku do płukania i ekstraktora. A jak tego nigdy nie robiłeś to podsufituwki nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak chcesz mało to możemy Ci odsypac trochę. Ale tak patrze w google i widzę że na stronie www.praniedywanow.sklep.pl można kupic. Moze napisz żeby Ci próbki wysłali. Tylko cos posciemniaj że będziesz robił duże zamówienia itd bo z tego co wiem to nie każdy s klep wysyła chętnie próbki.Jak odmowia to pisz do mnie. Nie zbiednieje:-P

dzieki za informację zadzwoniłem tam i dostałem próbki Enzalla i Formula 90. człowiek z którym rozmawiałem owiedział mi że jak chcę wypróbować to tyko te dwa produkty razem. Posłuchałem się, pożyczyłem od znajomego z komisu odkurzacz karcher i oto efekty.Jestem bardzo zadowolony.Poniżej widać efekt moich prac, siedzenie przed i po.

 

 

33f1a7d46fa07dbfmed.jpg

 

ca300d17eed17f0fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zabrudzenia to byle czym wyczyścisz :) wystarczyło kupić jakiś wanish , czy dywanlux itp .... wlać do maszyny i heja :ad:

 

[ Dodano: 19 Czerwiec 2013, 23:41 ]

dzieki za informację zadzwoniłem tam i dostałem próbki Enzalla i Formula 90. człowiek z którym rozmawiałem owiedział mi że jak chcę wypróbować to tyko te dwa produkty razem. Posłuchałem się, pożyczyłem od znajomego z komisu odkurzacz karcher i oto efekty.

coś tu nie gra , wcześniej pisałeś to

 

Ja zamiast Tersusa używam Chamspeca jako prespray enz all,do ekstrakcji formula 90 .Do tapicerki i delikatnych- Dfc 210 lub pure clean z prochemu te dwa ostatnie maja taką zaletę że nie zostawiają osadu.

Mam nadzieję że moderator nie uzna mojej wypowiedzi za ,,bezczelną reklamę".Po prostu jedni używają tersusa tak jak Kanar a inni inne produkty.

a tu piszesz o próbkach :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zabrudzenia to byle czym wyczyścisz :) wystarczyło kupić jakiś wanish , czy dywanlux itp .... wlać do maszyny i heja :ad:

 

 

 

Piotrze z Gdańska. Już wyjaśniam.Wszystko gra .Do tej pory ściągałem te produkty z UK ale jest to dość uciążliwe jeśli chodzi o dostawę i opłaca się przy większej ilości.

Teraz potrzebowałem niewielką ilość proszków i dlatego pytałem się o próbki.

 

 

Jeśli chodzi o wanisch to bałem się używać do prania tapicerki produkt który nie jest do tego przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolega zdradził taką tajemnicę :D

dostałem próbki Enzalla i Formula 90. człowiek z którym rozmawiałem owiedział mi że jak chcę wypróbować to tyko te dwa produkty razem.

a w UK tego nie mówili ?

 

a co do vanisha , jak to nieprzeznaczone ? jak najbardziej przeznaczone

za 15zł nie było by zachodu z próbkami :roll:

a tu :

Opis produktu

Vanish szampon do dywanów i tapicerki pranie mechaniczne 500ml. Nowy Vanish 3 w 1 szampon do prania maszynowego dywanów, z systemem dogłębnego czyszczenia. Szampon posiada niskopieniącą recepturę i można go stosować do wszystkich typów odkurzaczy piorących. Nowa formuła wnika głęboko we włókna, usuwając nawet najmniejsze drobiny brudu, dzięki czemu Twój dywan jest dogłębnie czysty.

 

na ifc też był taki co reklamował swój sklep i już go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
masz gdzieś w okolicy sklep komfort? tam za 50 pare zyla dostaniesz odkurzacz piorący, trzeba sobie jasno powiedzieć że bez ekstrakcji nie będzie miało to pranie większego sensu. Pierwsza kropla wody zostawi plamę i zaciek na tak wypranym ręcznie fotelu...

 

Uzywales tego ichniego odkurzacza? warte to cos? nie przemoczy tapicerki w aucie?

Pisza w instrukcji ze mozna uzywac tylko ichnich srodkow...

 

Mysle ze to ciekawa opcja i zastanawiam sie mocno nad nia (odkurzacz z komfortu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie piorę , ale jak kto śnie ma innych środków i nie pierze zawodowo i na takie plamki co były pokazane na tych fotelach to w zupełności wystarczy ...

piotr - brutusie :-] i ty polecasz takie rzeczy?mysłalem ze jako specjalista wiesz czym to ,,śmierdzi,,- sam mam kilka zdjec zrobionych u klientek które owym specyfikiem(oczywiscie bez winny nie jest tu reklama z tv)załatwiły dywan lub mebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten ktos w domu to robił odkurzaczem piorącym , czy polał koncentratem na plamę :kox: ,

moim liderem jest koles który spryskał vanishem wykładzine (granatowa)w samochodzie z wraz gumowymi wstawkami pod nogi(zółta) i mu sie kolory pozamienialy :lol: -vanish to vanish czy to w plynie czy to proszku robi te samo spustoszenie -oczywiscie jak wezmiesz i rozrobisz z woda poczynisz mniejsze szkody lub zadne ale tez efektu zamirzonego tak reklamowanego :wallbash: tez nie bedzie

wcieranie w głąb brudu tez nie jest dobrym razwiazaniem bo przy najblizszym czasie on wyjdzie wiec lepiej albo dac ludzia na myjniach zarobic lub samemu wynajac ekstraktor i przeprac-JAK TO MÓWI MÓJ MECHANIK -JAK CIE STAĆ NA SAMOCHÓD TO TEZ NA NAPRAWY( :-] czy tez pranie-jak ci przeszkadzaja plamy :-] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem że ręcznie :o , pisałem że maszynę pożyczył i kombinował jak tu próbki załatwić itp , to napisałem że wystarczy iść do byle marketu i kupić np vanish do prania maszynowego , uwierz mi nic się nie stanie jak wypierzesz puckiem z vanishem fotele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.