Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie lakieru po prickborcie i prixie


obcy1234

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w tym tygodniu przyszlo pierwsze większe zamówienie, pogoda juz nieco lepsza, wiec postanowilem dzisiaj isc wypróbować dzialanie prickborta i prixa.

 

 

tak wiec wyciagnalem myjke, oplukalem autko.

po tym spyrskalem część samochodu prixem, a na to bez splukiwania od razu prickbortem. odczekalem jakies 4 minutki i splukalem wszystko. podczas splukiwania ukazały mi sie jaśniejsze przebarwienia na lakierze, jak na tej fotce ( na początku były troche inne, ale zanim dorwalem fona troche wyschly) zaznaczylem czerwonym o co chodzi:

IMG_20130611_123930.jpg

 

udało mi sie usunąć to uzywając IPA, na mikrofibrze jednak zostały takie ślady:

IMG_20130611_151516.jpg

 

Po usunięciu nie widze jakichś zmian w lakierze, ale mam obawy czy dalej stosować te preparaty, czy są bezpieczne? dlaczego taki nalot mi wyskoczyl ( autko mam od niedawna nie wiem co wczesniejszy wlascicel z lakierem robił ).

 

moge uzywac prickborta od razu na prixa czy splukac i dopiero?

 

dodam ze przecierając ipa w innym normalnym miejscu na lakierze zauwazylem tez lekkie ślady niebieskiego na fibrze, w niczym to nie przeszkadza?

prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że to był spray, i że poprzedni wlaściciel próbował coś zamaskować. tylko nie wiem co, bo po usunięciu tego lakier jest taki sam.

 

tutaj jak wygląda po usunięciu:

IMG_20130611_155946.jpg

 

oczywiscie nie pracowalem na rozgrzanym lakierze, akurat pogoda byla taka ze nie padalo ale slonca tez nie bylo za wiele.

nie wiem co z tym lakierem jest nie tak, a w weekend chce zrobic korekte 3 stopniową pastami menzerna, i boje sie zeby czasami calkowicie tego lakieru nie dojechac...

 

 

ale nic nie szkodzi jak sie prickborta napsika na prixa?? - moge to potem jeszcze pędzelkiem czyścić? czy zostawić i spłukać?

 

taka plama pojawila mi sie tylko w tym miejsu z jednej strony auta. z obawy juz drugiej strony ani maski nie pryskalem niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem już na paru autach prixa i prockborta i nie było takiego efektu. Najpierw pryskam prickbortem i spłukuję. Następnie prixiem i też spłukanie. Może poprzedni właściciel posmarował woskiem koloryzującym typu TW color magic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, watpie zeby sie w to bawil... mysle ze ktos tanim kosztem probowal ukryc niedoskonalosci. mam nadzieje ze lakier będzie na tyle w stanie żeby wytrzymać glinkowanie i korekte :/ .

 

a takie pytanie jeszcze odnośnie prixa i prickborta - moge ich uzywac na całym samochodzie, nic sie nie stanie jak psikne na szyby albo plastiki? moge spryskac od razu cale auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny efekt po zastosowaniu IronX-a i Prickborta. Znajomy miał w szopie lakierowane auto, i po spłukaniu chemii pół zderzaka, błotniki itd. zrobiły się białe :D. Osuszyliśmy auto i poszliśmy na kawę. Po godzinie lakier wrócił do swojej pierwotnej postaci bez dotykania go nawet szmatką. Ot- taka reakcja chemiczna :mrgreen:. Normalny lakier bezbarwny spokojnie przetrzymuje te środki (nieważne czy fabryczny czy nie). Wina leży po stronie "lakiernika", a raczej malarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, w innym miejscu mniej bylo tego i zostawilem, tez samo jakos wyschlo i nie widac tego, ale pewnie po przetarciu ipa by zeszło...

 

a takie pytanie jeszcze odnośnie prixa i prickborta - moge ich uzywac na całym samochodzie, nic sie nie stanie jak psikne na szyby albo plastiki? moge spryskac od razu cale auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.