Skocz do zawartości

Farbowanie - drogie farby wodne vs budżetowe


Dedis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Przeszedłem lekturę kilkunastu tematów w interesujących mnie zagadnieniach i

oczywiście nasunęło mi się więcej pytań niż przed lekturą :)

Ale może najpierw opiszę o co chodzi.

 

W dwóch samochodach chcę wykonać budżetową renowację skórzanych obić na fotelach (głównie wytarte boczki) oraz kierownice (Hyundai Coupe GK 2002 - skóra, oraz Opel Vectra GTS 03' - półskóra). Z tego co widzę to pacjenci nie wyglądają źle.

Jako że wszystko jest w jednym kolorze to chciałbym kupić jeden komplet specyfików i zastosować w obu autach.

 

po kolei:

 

1. Mam zamiar czyścić skórę wodą z szarym mydłem, bo to ponoć wystarcza

 

2. Następnie po suszeniu szlifowanie papierem P2000/P2500

 

3. Następnie Nitro do odtłuszczania

 

4. farbowanie... Mam łatwy dostęp do sklepu gdzie sprzedają znane tu produkty RENOSKÓR i chyba mniej znane COCCINE (które świetnie się sprawdzają w przypadku galanterii skórzanej) Obie farby wychodzą w podobnej cenie ok. 15zł/100ml - co wybrać z tych dwóch?, ewentualnie zainwestować w dwukrotnie droższy produkt FURNITURE CLINIC (Leather Colourant za ok 30zł/100ml) lub trzykrotnie droższą farbę firmy COLOURLOCK (ok. 45zł/100ml) - ale ten produkt raczej odpada ze względu na cenę.

 

5. Utrwalanie... Efekt farbowania chciałbym poprawić i utrwalić za pomocą półmatowego lakieru bezbarwnego firmy RENOSKÓR, lub FURNITURE CLINIC (Leather Finish) - cena podobna ok.11zł/50ml. Jest sens jechać cały fotel dla równego efektu?

 

6. Impregnacja...? Nie wiem czy jest sens farbować wszystkie skóry w autach, ale chciałbym je chociaż wyczyścić wodą z mydłem i podejrzewam, że po tym zabiegu skóra będzie sucha i wrażliwa. Należało by ją zaimpregnować jakimś kremem lub olejkiem?

Do galanterii i butów używam świetnego produktu COCCINE CRAZY OIL - nada się? I czy świeżo pofarbowana i polakierowana skóra też wymaga takiego zabezpieczenia?

 

 

Jeszcze kwestia ilości: ile farby muszę liczyć na dwa średni zużyte boczki i dwie kierownice?

Ewentualnie jakby chciał polecieć cały fotel to ile trzeba liczyć? (orientacyjnie, bo nie wiem czy kupić 50ml czy 500ml). Podobnie z lakierem bezbarwnym. ile trzeba?

 

 

Proszę doświadczonych kolegów o ocenę toku postępowania w przypadku tapicerki foteli i kierownic, oraz pomoc w doborze właściwych, tanich środków.

Nie oczekuję niesamowitych efektów, tylko chcę utrzymać skóry w dobrej kondycji.

 

Proszę o obiektywne rady.

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam kolegów.

 

Przeszedłem lekturę kilkunastu tematów w interesujących mnie zagadnieniach i

oczywiście nasunęło mi się więcej pytań niż przed lekturą :)

Ale może najpierw opiszę o co chodzi.

 

W dwóch samochodach chcę wykonać budżetową renowację skórzanych obić na fotelach (głównie wytarte boczki) oraz kierownice (Hyundai Coupe GK 2002 - skóra, oraz Opel Vectra GTS 03' - półskóra). Z tego co widzę to pacjenci nie wyglądają źle.

Jako że wszystko jest w jednym kolorze to chciałbym kupić jeden komplet specyfików i zastosować w obu autach.

 

po kolei:

 

1. Mam zamiar czyścić skórę wodą z szarym mydłem, bo to ponoć wystarcza

 

2. Następnie po suszeniu szlifowanie papierem P2000/P2500

 

3. Następnie Nitro do odtłuszczania

 

4. farbowanie... Mam łatwy dostęp do sklepu gdzie sprzedają znane tu produkty RENOSKÓR i chyba mniej znane COCCINE (które świetnie się sprawdzają w przypadku galanterii skórzanej) Obie farby wychodzą w podobnej cenie ok. 15zł/100ml - co wybrać z tych dwóch?, ewentualnie zainwestować w dwukrotnie droższy produkt FURNITURE CLINIC (Leather Colourant za ok 30zł/100ml) lub trzykrotnie droższą farbę firmy COLOURLOCK (ok. 45zł/100ml) - ale ten produkt raczej odpada ze względu na cenę.

 

5. Utrwalanie... Efekt farbowania chciałbym poprawić i utrwalić za pomocą półmatowego lakieru bezbarwnego firmy RENOSKÓR, lub FURNITURE CLINIC (Leather Finish) - cena podobna ok.11zł/50ml. Jest sens jechać cały fotel dla równego efektu?

 

6. Impregnacja...? Nie wiem czy jest sens farbować wszystkie skóry w autach, ale chciałbym je chociaż wyczyścić wodą z mydłem i podejrzewam, że po tym zabiegu skóra będzie sucha i wrażliwa. Należało by ją zaimpregnować jakimś kremem lub olejkiem?

Do galanterii i butów używam świetnego produktu COCCINE CRAZY OIL - nada się? I czy świeżo pofarbowana i polakierowana skóra też wymaga takiego zabezpieczenia?

 

 

Jeszcze kwestia ilości: ile farby muszę liczyć na dwa średni zużyte boczki i dwie kierownice?

Ewentualnie jakby chciał polecieć cały fotel to ile trzeba liczyć? (orientacyjnie, bo nie wiem czy kupić 50ml czy 500ml). Podobnie z lakierem bezbarwnym. ile trzeba?

 

 

Proszę doświadczonych kolegów o ocenę toku postępowania w przypadku tapicerki foteli i kierownic, oraz pomoc w doborze właściwych, tanich środków.

Nie oczekuję niesamowitych efektów, tylko chcę utrzymać skóry w dobrej kondycji.

 

Proszę o obiektywne rady.

pozdrawiam

Darek

 

 

Jaką techniką będziesz nanosił barwnik ? Od tego zależy zużycie poszczególnych preparatów.

 

 

Szczerze mówiąc, jeśli 15 złotych za farbę do skóry wydaje Ci się wygórowaną ceną, to nie wiem co powiedzieć... Renoskór jest tańszy, owszem. Olejna w Castoramie również, ale co z tego ? :mrgreen:

 

Żeby wykonać renowację po ludzku MUSISZ kupić przynajmniej:

 

- Środek do czyszczenia skóry (nie, nie szare mydło)

- Szczoteczkę do czyszczenia skóry

- Środek do odtłuszczania skóry

- Barwnik

- Utrwalacz

 

Najlepiej żeby były to produkty od jednego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu robiłem skórzane boczki i kierownicę środkami z COLOURLOCK i naprawdę bardzo polecam. Farba kryje już po jednej nałożonej warstwie. Cena ceną, ale środki na pewno są watrę tej ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką techniką będziesz nanosił barwnik ? Od tego zależy zużycie poszczególnych preparatów.

 

Gąbka, lub pędzelkiem.

 

 

Szczerze mówiąc, jeśli 15 złotych za farbę do skóry wydaje Ci się wygórowaną ceną, to nie wiem co powiedzieć... Renoskór jest tańszy, owszem. Olejna w Castoramie również, ale co z tego ? :mrgreen:

 

15? to chyba za renoskór, bo jeśli na fotel potrzeba 150ml to za colourlock trzeba dać prawie 70zł. Chyba, że potrzebne są zupełnie inne ilości no to już koszt robi się pomijalny...

Wiem, że to nie są jakieś zaporowe koszty, ale jeśli mam kupić wszystko jednej firmy to wydatek 100, a 300zł robi jednak różnicę - przynajmniej mi :)

 

zastanawia mnie jaka faktycznie różnica jest w farbach wodnych, a tych tanich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką techniką będziesz nanosił barwnik ? Od tego zależy zużycie poszczególnych preparatów.

 

Gąbka, lub pędzelkiem.

 

 

Szczerze mówiąc, jeśli 15 złotych za farbę do skóry wydaje Ci się wygórowaną ceną, to nie wiem co powiedzieć... Renoskór jest tańszy, owszem. Olejna w Castoramie również, ale co z tego ? :mrgreen:

 

Wiem, że to nie są jakieś zaporowe koszty, ale jeśli mam kupić wszystko jednej firmy to wydatek 100, a 300zł robi jednak różnicę - przynajmniej mi :)

 

zastanawia mnie jaka faktycznie różnica jest w farbach wodnych, a tych tanich?

 

 

Na przykładzie Furniture Clinic:

 

- Leather Mousse do czyszczenia: 42,00

- Alcohol Cleaner: 11,00

- Farba 2x 50ml: 30,00

- Utrwalacz 50ml : 11,00

 

Do tego znakomita szczoteczka Colourlock: 15,00

 

 

Razem: 109,00

 

Nie przesadzajmy z tymi kwotami. Używając aerografu pewnie opędziłbyś to jedną 50ml farbką, więc koszt wyniósłby 94,00 zł.

 

 

Rożnica między Renoskórem a produktami Furniture Clinic czy Colourlock jest naprawdę ogromna, zarówno w łatwości pracy jak i w rezultatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie Furniture Clinic:

 

- Leather Mousse do czyszczenia: 42,00

- Alcohol Cleaner: 11,00

- Farba 2x 50ml: 30,00

- Utrwalacz 50ml : 11,00

 

Do tego znakomita szczoteczka Colourlock: 15,00

 

 

Razem: 109,00

 

Nie przesadzajmy z tymi kwotami. Używając aerografu pewnie opędziłbyś to jedną 50ml farbką, więc koszt wyniósłby 94,00 zł.

 

 

Rożnica między Renoskórem a produktami Furniture Clinic czy Colourlock jest naprawdę ogromna, zarówno w łatwości pracy jak i w rezultatach.

 

no to już inna rozmowa :)

 

taki zestaw wystarczy na 2 boczki + 2 kierownice + może 2 boczki z siedziska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie Furniture Clinic:

 

- Leather Mousse do czyszczenia: 42,00

- Alcohol Cleaner: 11,00

- Farba 2x 50ml: 30,00

- Utrwalacz 50ml : 11,00

 

Do tego znakomita szczoteczka Colourlock: 15,00

 

 

Razem: 109,00

 

Nie przesadzajmy z tymi kwotami. Używając aerografu pewnie opędziłbyś to jedną 50ml farbką, więc koszt wyniósłby 94,00 zł.

 

 

Rożnica między Renoskórem a produktami Furniture Clinic czy Colourlock jest naprawdę ogromna, zarówno w łatwości pracy jak i w rezultatach.

 

no to już inna rozmowa :)

 

taki zestaw wystarczy na 2 boczki + 2 kierownice + może 2 boczki z siedziska?

 

Tak, wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spoko :) chyba mnie przekonałeś.

 

W takim razie zostały mi chyba dwa ostatnie pytania odnośnie reszty skór w autach.

 

5. Utrwalanie... Jest sens jechać cały fotel dla równego efektu? podejrzewam, że odnawiane fragmenty mogą się odróżniać.

 

6. Impregnacja...? podejrzewam, że po myciu skóra będzie sucha i wrażliwa. Należało by ją zaimpregnować jakimś kremem lub olejkiem? Jakim?

Do galanterii i butów używam świetnego produktu COCCINE CRAZY OIL - nada się? I czy świeżo pofarbowana i polakierowana skóra też wymaga takiego zabezpieczenia?

 

dzięki za dotychczasowe rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spoko :) chyba mnie przekonałeś.

 

W takim razie zostały mi chyba dwa ostatnie pytania odnośnie reszty skór w autach.

 

5. Utrwalanie... Jest sens jechać cały fotel dla równego efektu? podejrzewam, że odnawiane fragmenty mogą się odróżniać.

 

6. Impregnacja...? podejrzewam, że po myciu skóra będzie sucha i wrażliwa. Należało by ją zaimpregnować jakimś kremem lub olejkiem? Jakim?

Do galanterii i butów używam świetnego produktu COCCINE CRAZY OIL - nada się? I czy świeżo pofarbowana i polakierowana skóra też wymaga takiego zabezpieczenia?

 

dzięki za dotychczasowe rady

 

 

 

Tam gdzie nie był nakładany kolor nie nakłada się utrwalacza. Jeśli kolor jest prawidłowo dobrany, nic nie ma prawa się różnić.

 

 

Skórę po czyszczeniu odżywia się odżywką do skór tapicerskich - w przypadku Furniture Clinic warto pomyśleć o zestawie Leather Care Kit: http://www.detailershop.pl/pl/p/Furnitu ... e-Kit-/591, Colourlock: http://www.detailershop.pl/pl/p/Colourl ... STRONG/998 (przepraszam że linkuję ze swojego sklepu, ceny są identyczne u wszystkich partnerów danych firm).

 

Po koloryzacji nie wolno nakładać odżywki przez siedem dni. Przez ten czas nie powinno się również dopuszczać do zmoczenia skóry (np czyszczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info.

 

spoko - zrozumiałe ze sklepem ;)

 

[ Dodano: 9 Czerwiec 2013, 15:05 ]

Jeszcze jedno.

 

Utrwalacz to w tym przypadku FURNITURE CLINIC LEATHER FINISH tak?

Zastanawiam się czy wybrać mat, półmat czy jaki?

 

poniżej fotki tapicerek pacjentów (na tą chwile nie mam innych fotek)

dscf9755.jpg

img4751b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info.

 

spoko - zrozumiałe ze sklepem ;)

 

[ Dodano: 9 Czerwiec 2013, 15:05 ]

Jeszcze jedno.

 

Utrwalacz to w tym przypadku FURNITURE CLINIC LEATHER FINISH tak?

Zastanawiam się czy wybrać mat, półmat czy jaki?

 

 

Wybrałbym Leather Finish Satynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze pomyśleć nad takimi dwoma mini zestawami:

 

to na 2 boczki oparcia + 2 boczki siedziska i 2 dwie kierownice to ze 3 zestawy by poszły...?

 

Wybrałbym Leather Finish Satynowy

 

spoko. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podczepię się do tematu.

W swoim autku mam dość mocno zniszczone przednie fotele, które chciałbym poddać renowacji. Proszę Was o pomoc w doborze środków i ich ilości do kompleksowej odnowy oraz o kilka praktycznych wskazówek. Nie ukrywam, że chciałbym się zmieścić w kwocie 100-120zł (jeżeli to możliwe oczywiście)

Na allegro znalazłem taki zestaw: http://allegro.pl/renowacja-farba-do-sk ... 24490.html ale nie wiem czy to coś jest warte.

 

Furniture Clinic:

 

- Leather Mousse do czyszczenia: 42,00

- Alcohol Cleaner: 11,00

- Farba 2x 50ml: 30,00

- Utrwalacz 50ml : 11,00

 

Do tego znakomita szczoteczka Colourlock: 15,00

 

Razem: 109,00

Czy ten zestaw wystarczy do odnowienia dwóch przednich foteli? Bo cena mi odpowiada.

IMG_20140201_145406.jpg.bd81edc80fdad91df4bacceecdeea503.jpg

IMG_20140201_145335.jpg.c59c210ed496a771c96204fb8560853e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z allegro to chyba jakiś noname, więc chyba bym nie ryzykował bo ten drugi zestaw jest sprawdzony i kosztuje podobnie.

 

Z cytowanego zestawu wywaliłbym Leather Mousse (ja czyściłem środkiem z zestawu "Leather Care Kit" i szmatki miałem prawie czyste) i dokupił Alcohol Cleaner i Utrwalacz . Dodatkowo przyda się jakiś krem żeby skóra była elastyczna.

To wszystko styknie moim zdaniem na 4 fotele.

 

ja zrobiłem dwa całe fotele (głównie boczki od wsiadania - kilka warstw, ale reszta fotela też poszła co najmniej jedną-dwiema warstwami, ale fotele mniej zużyte niż u Ciebie) + trzy całe kierownice + jeden cały boczek w innym fotelu (w siedzisku i oparciu). Na to zużyłem:

- cały cleaner

- prawie całą farbę (drugiej jeszcze nawet nie otworzyłem)

- cały utrwalacz

 

Teraz dokupię drugi cleaner i będę miał na drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Rozumiem, że potrzebuję:

- Leather Care Kit - 1szt.

- Alcohol Cleaner - 2szt.

- Farba 2x 50ml

- Utrwalacz 2x 50ml

- Szczoteczka

- Krem.

 

A czy jest jakiś dobry, trwały elastyczny klej do skóry? Bo mam w jednym miejscu przetarcie, którego raczej nie da się zszyć, a oddawanie do tapicera, ze względu na koszty nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś dobry, trwały elastyczny klej do skóry? Bo mam w jednym miejscu przetarcie, którego raczej nie da się zszyć, a oddawanie do tapicera, ze względu na koszty nie wchodzi w grę.

Polecam Furniture, osobiście sprawdzałem, tu masz link do sklepu http://detailershop.pl/pl/c/Skora/89 , ja osobiście jeszcze wykorzystałem płynną skórę na pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Furniture Clinic:

 

- Leather Mousse do czyszczenia: 42,00

- Alcohol Cleaner: 11,00

- Farba 2x 50ml: 30,00

- Utrwalacz 50ml : 11,00

 

Do tego znakomita szczoteczka Colourlock: 15,00

 

Razem: 109,00

Czy ten zestaw wystarczy do odnowienia dwóch przednich foteli? Bo cena mi odpowiada.

 

Zależy od tego czym chcesz pracować - gąbka, aerograf, pistolet ?

 

Osobie z doświadczeniem wystarczy. W przypadku foteli ze zdjęcia, wypadałoby jeszcze użyć Furniture Clinic Leather Prep (11 PLN).

 

Nie wiem tylko czym jest biała plama na boku fotela pasażera, niestety nie umiem ocenić tego na podstawie zdjęcia (brakuje zbliżenia). Jeśli to pęknięty/wykruszony skaj, to nie będzie to wdzięczne w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego czym chcesz pracować - gąbka, aerograf, pistolet ?
gąbka.

 

Osobie z doświadczeniem wystarczy.
jestem totalnym amatorem, będę to robił pierwszy raz.

 

Nie wiem tylko czym jest biała plama na boku fotela pasażera,
Jest to ubytek. Myślałem, aby coś dosztukować (przykleić) i pomalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego czym chcesz pracować - gąbka, aerograf, pistolet ?
gąbka.

 

Osobie z doświadczeniem wystarczy.
jestem totalnym amatorem, będę to robił pierwszy raz.

 

Nie wiem tylko czym jest biała plama na boku fotela pasażera,
Jest to ubytek. Myślałem, aby coś dosztukować (przykleić) i pomalować.

 

Sądzę, że 100ml farby wystarczy, ale nie mogę za to dać głowy :)

 

"dosztukowanie" z pewnością się nie uda, i nie będzie dobrze wyglądało. Bez zbliżenia nie wypowiem się z całą pewnością, ale może przydałaby się szpachla do skóry w tym miejscu ? Nazywa się Furniture Clinic Heavy Filler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Rozumiem, że potrzebuję:

- Leather Care Kit - 1szt.

- Alcohol Cleaner - 2szt.

- Farba 2x 50ml

- Utrwalacz 2x 50ml

- Szczoteczka

- Krem.

 

 

Jak kupisz Care kit to ci krem nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.