Jump to content

Voigt Katopol- APC


czarekcw
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Test (a raczej prace) przeprowadziłem na plastikowych elementach w aucie Suzuki Grand Vitara II z 2002r. Auto mega zaniedbane bo służy jako wół roboczy dla leśniczego. Miałem za zadanie wyczyszczenie tylko plastików więc proszę o nie najeżdżanie mnie że syf na dywanikach dalej jest :mrgreen: .

 

Ale przejdźmy do konkretów. Firma "Voigt" jest polską firmą, która ma w zanadrzu wiele produktów dla profesjonalistów jak i amatorów. Produkt "Katopol" wybrałem z powodu stosowania go przez pewną osobę a nie jest jakoś rozreklamowany wśród entuzjastów. Nie ma zbyt drażniącego zapachu, jestem zdania że w zamkniętych pomieszczeniach można bez obaw nim działać.

 

Opis produktu:

" Skoncentrowany środek o podwyższonych właściwościach czyszczących, przeznaczony domycia przedmiotów z tworzyw sztucznych, pleksi oraz powierzchni lakierowanych.

Zalecany do mycia komputerów, telewizorów, radioodbiorników, aparatów telefonicznych oraz maszyn biurowych. Usuwa przebarwienia nikotynowe. Posiada właściwości antystatyczne. Zaleca się rozcieńczyć koncentrat w stosunku 1:50 (200 ml środka na 10 l wody)."

Źródło: http://www.voigt.pl/produkt/linia_produ ... _vc_171,32

Tak wygląda litrowe opakowanie które kosztowało mnie niecałe 13zł rok temu

b630a05da7bf5ac2.jpg

dc5d60ee83e7649c.jpg

 

Produkt nakładałem pianownicą

94c318ff047240c7.jpg

 

Stężenie wyniosło 1:1 bo wiedziałem, że wnętrze jest cholernie zabrudzone przez pasażerów oraz psa (leśniczy wozi go w bagażniku jak jeździ w teren :grin: )

 

Tak wyglądały plastiki przed moją ingerencją:

16d46c0296741acc.jpg

f55233f11c2cfc50.jpg

 

Nakładanie środka:

49fe38871a88c683.jpg

 

Praca szczotką:

0230e9943b43a3f6.jpg

 

Efekt przed przetarciem fibrą:

e1f0c6f11d52d523.jpg

 

I finalny efekt (rysy są uszkodzeniami mechanicznymi):

8ae7714b8547dacc.jpg

4d420c592f8b2fcb.jpg

 

 

Podsumowanie.

Działanie produktu mogę uznać za bardzo zadowalający, brud schodzi natychmiast po przejechaniu szczotką. Na pewno będę go używał do dalszych prac nad autami.

Link to comment
Share on other sites

Na te auto można stosować nawet druciaka :D . Ale do swojego auta używam pędzelków, w tym przypadku musiałem posłużyć się cięższym sprzętem.

Link to comment
Share on other sites

Został jeszcze tył auta (bagażnik) więc udokumentuję jaki jest w niej syf. A powłoka lakiernicza? Jest tak cienka że nie ma za bardzo jak ciąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ja mam Grundpura i spokojnie daje sobie rade jako mocne APC. Dobrze mi się nim usuwa woski i dressingi, choć na plastikach trzeba ostrożnie ;)

 

dokładnie tak. ogólnie to nadaje sie na wszystkie rodzaje wykończeń wewnetrznych tylko trzeba dobrze operować rozcieńczeniem. A sa to środki bardzo wydajne. Nie wiem jak Wy ale ja nie lubię tym pracować bo lubię jak mi sie mieni, łatwiej mi się pracuje, ale za to voigt domywanie ma niesamowite, dlatego go używam.

 

NIE STOSOWAĆ BEZ PÓŹNIEJSZEGO ZABEZPIECZENIA DRESSINGIEM !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.