Skocz do zawartości

Parujące szyby przy używaniu klimatyzacji.


rustin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem od dawna. Jak używam klimatyzacji wszystko jest ok, w deszcz szyby nie parują itp. Jak ją wyłączę podczas jazdy też nic się nie dzieje. Dopiero jak zgaszę auto,zostawię nawet na 30min i odpalę czy to z klimą czy bez od razu szyba z przodu paruje momentalnie. Klima ozonowana i odgrzybiania jakaś chemią,filtr nowy. Klimatyzacja szczelna. Czy jakoś można sobie z tym poradzić? Napewno nie jest to kwestia brudnych szyb czy coś bo dzieję się tylko tak jak używam klimę i po zgaszanie auta i ponownym odpaleniu parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy wyłączasz klimę na jakiś czas przed wyłączeniem auta, aby osuszyć kanały ? Jeśli nie to przez różnice temperatur po wyłaczeniu silnika i klimy w kanałach jak i na parowniku osadza się wilgoć, która po ponownym włączeniu klimy zanim się osuszy to szyby parują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mogę załapać.

Jedziesz z klimą włączoną jest OK

Jedziesz z klimą wyłączoną jest OK

Wyłączasz silnik, wychodzisz i włączasz po 30min zaczynają szybko parować.

Dobrze cię zrozumiałem?

 

Na mój gust to tak jakbyś jeździł z obiegiem wewnętrznym

lub

skroplona para nie spływa na zewnątrz rurką (pewnie zapchana) i sobie stoi podczas jazdy masz cały czas nawiew wiec jest OK, zostawiasz na jakiś czas, para się skrapla.

Wracasz do auta odpalasz nawiew i wdmuchuje ci mocno wilgotne powietrze i nawet włączenie klimy od razu jej nie osuszy i wymaga trochę czasu.

 

To takie pomysły mi przychodzą do głowy.

Może ktoś bieglejszy podrzuci inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem przed zgaszenie wyłączacie klimę?

 

ja tak robię na kilka minut przed dojechaniem na miejsce wyłączam klimę i lekko podnoszę temp oraz ustawiam większy nadmuch. Nigdy nie miałam problemu z parującymi szybami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na jaką temperaturę masz ustawioną klimę i gdzie jest ustawiony nawiew, bo jak masz klimę ustawioną na min to większości przypadków delikatnie po odpaleniu za paruje przednia szyba (szczególności jak nawiew jest ustawiony na nią), parowanie może też być gdy masz nieświadomie obieg zamknięty, ale najczęściej jest spowodowana nie możnością odprowadzenia skropliny z parownika, gdzieś w jego okolicy odkłada się woda. Ja nawet nie wiedziałem że takie procedury robicie przed zgaszeniem samochodu, ja osobiście mam climatronica i jest ustawiony na 22 i nigdy go nie wyłączam, bo nie mam takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.