Skocz do zawartości

Daewoo Matiz '99


daball

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Autem, którym się zajmowałem jest mój Matiz. Samochód prawie od początku w rodzinie, zajmuję się nim od 6 lat.

Lakier w stanie dobrym jak na swoj wiek. Ma kilka grubasów na drzwiach, które chciałem choć trochę zatuszować oraz

swirli. Z uwagi na trudne warunki pracy oraz brak halogenu z góry przepraszam za brak 50/50. Lakier sprawdzałem za pomocą

zwykłej lampki, probowałem robić zdjęcia ale nic na nich nie udało się uchwycić.

 

Zestaw kosmetyków.

 

Mycie

Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

 

Karoseria

Shiny Garage Red Devil HD Nano

ValetPRO Yellow Poly Clay 100g

ValetPRO Achilles Prep

ValetPRO Banana Wax

 

Plastiki wewnątrz

Shiny Garage Apple Plastic Dressing

 

Plastiki zewnątrz

ValetPRO Yellow Bumper Gel

 

Opony

Nielsen Brillance

 

W oczekiwaniu na uzupełnienie poszczególnych kosmetyków zregenerowałem lampy, które były w fatalnym stanie.

Użyłem do tego papierków wodnych 1000, 1500, 2000, 2500, a następnie pasty Farecli G3. Proces powtórzyłem dwa razy.

Na koniec zabezpieczyłem woskiem VP Banana Wax.

 

dscf3197w.jpg

 

Stan przed

dscf3189e.jpg

 

Stan po pierwszym przejeździe

dscf3191r.jpg

 

Efekt końcowy

dscf3194l.jpg

 

Następnie zająłem się wnętrzem. Poza odkurzeniem oraz przetarciem plastików dressingiem od SG Apple...

dscf3248m.jpg

dscf3249y.jpg

dscf3250f.jpg

 

...jedyną rzeczą, którą należało się zająć była brudna wykładzina z tyłu. Poleciała na to APC SG Red Devil, lecz słabo sobie radziła. Miałem na szczęscie środek do tapicerek od Autolandu,

który załatwił sprawę.

dscf3242f.jpg

dscf3245o.jpg

dscf3240nr.jpg

dscf3244u.jpg

 

Tak samo potraktowałem dywaniki oraz wykładzinę w bagażniku, bo tam następnie skierowałem swoje kroki.

dscf3251en.jpg

dscf3254b.jpg

dscf3238z.jpg

dscf3256i.jpg

 

Wyciągnąłem zapas, który był ubrudzony jakąś lepką substancją, którą zostawił po sobie konserwator.

Bagażnik prezentował się tak.

dscf3228j.jpg

 

Na początek odkurzacz, potem APC oraz środek do czyszczenia silnika MojeAuto.

dscf3230o.jpg

 

Efekt końcowy

dscf3231hq.jpg

 

Opona również zrobiłem tym samym zestawem...

dscf3232o.jpg

 

...i już na swoim miejscu.

dscf3237w.jpg

 

Postanowiłem jeszcze zajrzeć pod kanapę z tyłu. Nie było tu jednak prawie nic do roboty więc przeleciałem odkurzaczem oraz przetarłem APC.

dscf3233l.jpg

dscf3235y.jpg

 

Czas wreszcie na to co najważniejsze. Tak prezentował się przed myciem.

dscf3259g.jpg

dscf3260h.jpg

dscf3261t.jpg

 

Jako, że nie posiadam pianownicy, piana od SG Fruit Snow Foam prezentuje się tutaj mało atrakcyjnie. Wcześniej jednak miałem VP Combo i sprawdzała się wg mnie gorzej, tzn gorzej zbierała bród, słabiej się pieniła, nie wspominając już o zapachu, którego tam nie było wcale. Nie wiem niestety jak zachowała by się rozprowadzona za pomocą pianownicy.

dscf3262yu.jpg

 

Teraz wnęki drzwi. APC i Moje Auto do silników.

dscf3270m.jpg

dscf3271c.jpg

dscf3272n.jpg

 

Następnie płukanie i dwa wiadra. Tutaj użyłem szamponu SG Strawberry Car Shampoo. Wcześniej miałem orange i zapach jak dla mnie miał ładniejszy, a przede wszystkim bardziej intensywny.

Kołpaki, które są już w słabym stanie spryskałem APC i Moje Auto do silników. Efekt niezły.

Żeby nie było, że zapomniałem o silniku, wrzucam też i jego zdj. Silnik myłem po zimie więc przetarłem tylko APC i przejechałem dressingiem SG Apple.

dscf3275y.jpg

dscf3277i.jpg

 

Wlew paliwa też myty niedawno.

dscf3296o.jpg

 

W dalszej kolejności użyłem APC Red Devil, który znów sobie nieporadził, tym razem ze smołą i innym syfem na drzwiach. którego

było naprawdę sporo. Zapomniałem tu niestety o zdjęciu, w każdym razie ratować sytuację musiała benzyna ekstrakcyjna.

Ta poradziła sobie bez zarzutu i spokojnie mogłem przejść do etapu glinkowania.

Samochód zaraz po zimie był glinkowany więc jakoś szczególnie dużo do zbierania nie było. Tutaj po przejeżdzie maski.

dscf3273r.jpg

 

A tu po zrobieniu boku.

dscf3274b.jpg

 

Całość po glince.

dscf3279g.jpg

 

Po glince mogłem wreszcie przejść do polerowania. Postanowiłem robić to w garażu pomimo tego, że jest bardzo ciasny, niestety na zewnątrz było dość wietrznie i zaraz miałbym zakurzoną karoserię. Na początek, choć nic na nich nie widać kilka zdjęć przed i w trakcie.

dscf3280i.jpg

dscf3309g.jpg

dscf3313g.jpg

dscf3316t.jpg

dscf3317vc.jpg

dscf3318y.jpg

dscf3305l.jpg

 

Polerowanie wykonywałem zestawem Megs UC i Tricolor Flexi. Teraz porcja zdjęć po.

dscf3322a.jpg

dscf3323q.jpg

dscf3325t.jpg

dscf3327t.jpg

dscf3329f.jpg

dscf3330ct.jpg

dscf3331.jpg

 

Następnie auto ponownie umyłem, nałożyłem cleaner VP Achilles Prep i wosk VP Banana Wax. Na plastiki zewnętrzne VP Yellow Bumper Gel, na opony Nielsen Brillance. Po kilku godzinach autem musiałem z garażu wyjechać, pogoda beznadziejna, zaczął padać deszcz, więc przy okazji efektu końcowego od razu kropelkowanie.

dscf3333s.jpg

dscf3335eu.jpg

dscf3336f.jpg

dscf3337d.jpg

dscf3338.jpg

dscf3339q.jpg

dscf3340s.jpg

dscf3341y.jpg

dscf3342q.jpg

 

Jak na pierwszy raz i polerkę ręczną jestem zadowolony. :) Chwała tym, którzy dotrwali do końca. :D

dscf3334g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać włożony wysiłek w mycie i czyszczenie auta, ale mogłeś się bardziej przyłożyć. Dywaniki, bagażnik, kierownica, to tylko niektóre elementy do poprawy. Pozytywne wrażenie może też psuć jakość zdjęć bo na niektórych nie bardzo widać, że cokolwiek było robione.

 

Tyle ode mnie, choć jak na początek może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że podoba mi się to że mimo że auto niezbyt pozorne i niezbyt kosztowne zaczynasz swoje przygody z detalingiem! Ja też zaczynam i to właśnie dzięki temu forum wiedza jak i doświadczenie przechodzi na moje auto. Małymi kroczkami do celu! Szacun za ręczną polerkę:P Z każdym razem będzie lepiej! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.