Jump to content

Trójmiasto - szukam kogoś kto rozklei mi lampy


szaryjurek
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie, chciałbym przełożyć szkła z jednego kompletu lamp do drugiego w Golfie V. W jednym zakładzie powiedzieli mi że się nie podejmą, bo zbyt duże ryzyko, ale po forach widać jak ludzie to robią i jakiejś większej krzywdy nie ma. Więc szukam kogoś, kto się tego podejmie (osoba prywatna/zakład)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz opalarkę to spróbowałbym opalarką podgrzać porządnie klej i np. śrubokrętami podważać - powoli, delikatnie. Ja tak rozklejałem lampy w Lanosie. Co prawda przeźroczyste "szkło", szkłem nie jest, bo plastikiem :D niemniej nie potrzebowałem jakoś dużej siły do rozklejenia po podgrzaniu. Więc myślę, że nawet w przypadku szkła nic nie powinno się stać. Chyba że tam łączenie jest jakieś specyficzne?

Link to comment
Share on other sites

mawa33,

+1

Sposób przetestowany odobiście na pasku B5 ... póżniej by skleiś z powrotem też do piekarnika na chwilę i git malina ...

Link to comment
Share on other sites

Powyciągaj wszystko z lampy, zdejmij wszystkie uszczelki, gumki itp., do piekarnika na 60-70C (można później podkręcić jak klej nie będzie puszczał), nie jest to takie hop-siup ale dasz rade :good:

Później skleisz klejem Soudala FixAll Turbo i będzie git :) U mnie już 3 rok po takim zabiegu i wszystko ok

Link to comment
Share on other sites

Ja po rozklejeniu lamp wyczyściłem je ze starego kleju a następnie użyłem kleju szklarskiego do akwariów. Klej ten jest odporny na wysokie temperatury, uszczelnia lampę oraz jest elastyczni i można ponownie rozkleić lampy.

Link to comment
Share on other sites

hm, trochę się boję z tym kombinować, dlatego chciałem to oddać w ręce kogoś bardziej ogarniętego, no ale skoro z tym piekarnikiem jest taki dobry sposób, to może spróbuję sam to zrobić :)

dziękuję bardzo za rady :) mam nadzieję że nie uszkodzę lamp, bo muszę w sumie 4 sztuki rozkleić :D

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio rozkleiłem szklane halogeny samą suszarką, skleiłem silikonem do wklejania szyb od Boll'a. Szczelność jest. Jeszcze reflektory mnie czekają ale to już plastik z którym jest dużo trudniej :x Łatwiej o pęknięcie. Szkło idzie jak masło, bez stresu ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.