Skocz do zawartości

A6 C5 2002 - szum wiatru


r_afaello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto mam już ponad rok ale w końcu przyszedł czas aby rozprawić się ze szumem który odbiera mi przyjemność z jazdy.

Przy bezwietrznej pogodzie przy ok 110-120km/h zaczynam dosyć wyraźnie słyszeć wiatr/ szum od strony drzwi kierowcy, środkowego słupka od tej samej strony. Z prawej nie słysze bo lewa strona zagłusza. Jak wieje to już słyszę szum przy mniejszych prędkościach.

 

Mam porównanie z poprzednim autem (passat B5 z 1999r- też sedan) tam było dużo ciszej.

Przejechałem się innym A6 C5 i tam prawie do 150 nie słyszałem szumów tak mocno jak u mnie.

 

Po zakupie w celu usunięcia "usterki" dałem samochód do lakiernika żeby ustawił drzwi/ramki - rozbierają takie auta na co dzień wiec wiedza co i gdzie. Nie chętnie ale podjął się.

Poregulował i nic nie dało. (ramek nie ruszał)

 

Dalej już działałem sam.

Obejrzałem dokładnie drzwi, wszystko dolega, uszczelki całe, nie widać odkształceń (chyba że wystarczą takie małe że okiem nie widać).

Dla testów dociągnąłem drzwi głębiej - przesunąłem bolec zamka w głąb auta. Trzeba było porządnie trzasnać drzwiami żeby sie zamkneły - test i :(

 

Obkleiłem wszystkie szczeliny z zewnątrz taśmą papierową (tylko taką miałem) i wsiadłem od drugiej strony i testy - bez zmian.

 

Rozebrałem drzwi tył i przód z mojej strony - wygłuszenia są.

W tylnych drzwiach kolega mi pomógł i ruszyliśmy lekko na klinach ramkę okna aby górna częśś przylegała bardziej do kabiny - minimalnie się polepszyło ale na poziomie autosugestii wiec pewności nie mam.

W akcie desperacji zadzwoniłem do sklepu z pytaniem o nowe uszczelki - nie mogli dokładnie powiedzieć bo w kraju nie ma i trzeba sprowadzać kosz to za 1 szt 200-300zł.

Czyli dużo szczególnie że niemam pewnosci czy to ich wina.

 

Kupiłem uszczelkę okienną i nakleiłem na swoją. Drzwi prawie trzba było kolanem dociskać - nic to nie dało.

 

Piszę tutaj bo fora audi nie wiele pomogły a tutaj są ludzie kórzy swoje/klientów auta rozbierają i może coś mogą podpowiedzieć.

Jak mogę znaleźć przyczynę, czy jakoś uszczelkę zregenerować (uszkodzeń nie widać) - może gliceryna + podgrzanie suszarką?

A moze ten model ma jakieś miejsca o których zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij ten plasticzek co zaznaczylem chyba nie ma z nim wiekszych problemow zobacz czy masz tam taka gabke/pianke jak nie masz to wydaje mi sie ze to bedzie problemem albo spotykalme sie z taka jakby uszczelka dla lusterka naklejana tylko czy w tym modelu to jest to nie wiem

beztytuucai.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina przedniej szyby ? nie była czasem wymieniana? Czasem jest tak że klej sie odklei gdzieś i przez to szumi

Z tego co pamiętam to jest jeszcze oryginalna

 

Sprawdzałeś mocowanie lusterka bocznego ? U mnie w a6 c5 śruba, która je trzyma była lekko poluzowana i przez to od 100km/h miałem już dość głośno we wnętrzu

 

zdejmij ten plasticzek co zaznaczylem chyba nie ma z nim wiekszych problemow zobacz czy masz tam taka gabke/pianke jak nie masz to wydaje mi sie ze to bedzie problemem albo spotykalme sie z taka jakby uszczelka dla lusterka naklejana tylko czy w tym modelu to jest to nie wiem

Rozbierałem ten plastyczek przy okazji zdejmowania boczka drzwi - sprawdzałem czy mam komplet wygłuszeń - mam w tym trójkąciku wygłuszenie, śruba też jest dokrecona 9tylko nie pamiętam czy jest jakaś uszczelka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekaj. Coś ja chyba słabo kojarzę.

O ile dobrze pamietam to po zdjęciu plastikowego trójkąta widać grubą gąbkę.

Pod gąbką od razu widać śrubę mocującą lusterko. To samo miałem z 2 strony ale nie wiem czy nikt tam nie grzebał bo auto miało Porysowane 2 przednie błotniki (przód auta nie bity) i moze ktoś drzwi też sciągał.

 

znalazłem kilka fotek - niestety nie z rozbiórki aler moze da się coś wywnioskować

http://imageshack.us/g/1/10146663/

zdj- 1- widać jak listwa nie dolega - ale każda A6 jaka widziałem tak miała

zdj 2 - przyleganie drzwi przy słupku

zdj 3 -dzisiaj zauważyłem że ten plastik pod wkrętem ugina się minimalnie pod naciskiem reki.

zdj 4 - lekko nachodzi uszczelka - ale tylko w tym miejscu - reszta idealnie

Pozostałem zdjęcia to tylne drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem.

Nie raz już myłem go na samoobsługowej i celowo mocniej drzwi zlałem. Nic nie przeciekło.

 

Ps.

Kupiłem wczoraj buteleczkę gliceryny. Gdzieś na forum była informacja że gliceryna potrafi przywrócić kształt uszczelki.

Jak to zrobić?

myślałem żeby zrobić tak:

- apc pędzelkiem żeby umyć

- ipa 50/50 - odtłuści (mam tam jakiś silikon na nich)

- podgrzać suszarką (też gdzieś czytałem że wysoka temperatura może pomóc)

- rozsmarować pędzelkiem/palcem po uszczelce gliceryną

- zostawić na pół godzinki żeby wchłonęło

- podgrzać suszarką

- posmarować gliceryną

 

Następnego dnia powtórzyć procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dolną listwę drzwi czy jest dobrze zamontowana. Listwa na obu końcach powinna być przykręcona na śrubki (U mnie śrubki przerdzewiały i trzymała sie tylko na zaczepach). Po odkręceniu śrub (o ile takie jeszcze masz) listwę wysuwa się w prawa stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Trzyma się solidnie.

Poza tym mam wrażenie że szum słychać na wysokości mojej głowy.

 

Aktualizacja.

Zdjąłem ten trójkącik od lusterka.

Śruba mocujaca lusterko trzyma bardzo mocno.

Wygłuszenie jakie tam jest to jest to pianka ktróa siega do mniej więcej połowy wysokosci ego trójkąta. Czyli sama śruba i 2 cm w górę jest nie wygłuszona.

Czy tak jest oryginalnie?

 

Ponadto zasugerowano mi że to moze być opadajaca szyba.

Domknąłem szybę i spróbowałem ją ręką podnieść daej - o dziwo od strony środkowego słupka szyba uniosła się minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.