Skocz do zawartości

Test rodziny produktów Sonax Premium Class


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Test miał za zadanie zweryfikować jakoś kosmetyków przynajmniej pod względem cenowym klasy medium . Padło na markę Sonax i przede wszystkim na serie Premium Class.

 

Zrobiłem sobie podczas pracy krótką przerwę i podjechałem do znajomego dystrybutora Sonaxa i zanabyłem zestaw ;)

 

 

Auto zostanie umyte standardowym szamponem marki sonax,

kolejnie zadziałamy glinką sonaxa Spray & clay z serii extreme .

 

Pod sam wosk wejdzie zalecany przez sonaxa cleaner z serii Premiunm Class,

a na sam koniec Sonax premium class Carnauba .

 

Tak oto prezentuje się zestaw jeszcze przed testami nawet nie wie co go czeka jeżeli się nie sprawdzi ;)

 

 

 

sonaxset.jpg

 

Ps. pozwoliłem sobie zdjęcie oznakować naszym adresem :)

 

Sam test przeprowadzę wczesnym wieczorem dzisiaj, mam nadzieje że starczy siły i czasu aby jeszcze dzisiaj przedstawić efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze szkoda... ;)

 

 

No nic chyba się przeliczyłem

 

Poki co auto wymyte , wyczyszczone glinką (swoją droga nie polecam baardzo twarda gniotłem maczałem w ciepłej wodzie i "dupa blada z celulitem" poprostu kiepsko się nią operuje )

 

Dalej Wstępnie auto pojechałem cleanerem który miał mieś właściwości polerujące hmmm jęzeli choć jedna mikro ryska znikneła to będzie dobrze ... zato powierzchnia dobrze wyczyszczona jest . :) nie powstrzymałem się i na tylną klape już położyłem wosk ręcznie to jest najprzyjemniejsze z tym woskiem miałem już nieco do czynienia i ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony jest tylko jeden minus tego wosku trwałość ... szybko się kończy na lakierze . no nic ale nie pogrążajmy Sonaxa przed zachodem słońca strzele może dzisiaj jakas fote ale ostateczna ocena i fotki jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko to znaczy po pierwszym myciu już nie ma efektu kropli na karoserii :/

 

Aplikuje się przyjemnie spolerowuje również bardzo łatwo to jest zdecydowanie na plus .

 

No może jak wosk pozostanie nie wytarty około 1h to już stawia problemy na "świeżo" jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe spy foto. Dzisiejszy dzień pełen pracy niestety tej nie Detailingowej ;) wieć z całym woskowaniem się nie wyrobiłem .. eh

 

W weekend no już musze coś sensowengo zapodac ! :)

 

3554241022_d7299aa450_o.jpg

 

Porozmawiałem z nią w garażu zeszłej nocy i jest średnio zadowolona z tej operacji zato podobało się jej jak ją głaskałem woskiem ;)

No cóż jako że jej zdanie dla mnie się najbardziej liczy a jasno powiedziała uważa że zasługuje na lepsze kosmetyki a za to to ja jej waciki mogę kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czarny Sonax będzie również brać udział w zawodach w sobotę.

Ciekawe, czy pokryje się z Twoimi doświadczeniami.

 

Nikt nic nie pisze szkoda... ;)
nie każdy miał możliwość "coś" napisać

 

Poki co auto wymyte , wyczyszczone glinką (swoją droga nie polecam baardzo twarda gniotłem maczałem w ciepłej wodzie i "dupa blada z celulitem" poprostu kiepsko się nią operuje )

 

Dalej Wstępnie auto pojechałem cleanerem który miał mieś właściwości polerujące hmmm jęzeli choć jedna mikro ryska znikneła to będzie dobrze ...

Ten Cleaner nie usuwa rys.

Co do glinki: w sobotę będziemy mogli przetestować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cleaner nie usuwa rys.

 

Teraz to juz wiem :D

 

Ale producent mowi co innego .

 

Między innymi .

 

"usuwa zmatowiałe lekko porysowane i mocno utlenione lakiery zarówno zwykłe "

 

"Usuwa:

 

* ryski powstałe w strukturze lakieru,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac punkt po punkcie co dokladnie kupiles i za ile?

 

No to tak

 

Szampon

 

 

szampon_nablyszczajacy.jpg

 

po osuszeniu całe auto oczyściłem glinką

 

03_sprayclay.jpg

 

Po glince cleaner

 

sonax_cleaner.jpg

 

i na zakończenie

 

wosk 2 warstwy czemu 2 ? for fun ;)

 

 

 

sonax_carnuba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt ? lakier nie byl w jakimś tragicznym stanie ale idealny też nie był

 

Koliste zarysowania niestety ani troche się nie zmniejszyły chyba że jestem zbyt srogi w ocenie??

 

Po prostu liczyłem na coś więcej .

 

Na zdieciach wychodzi pięknie ale tak nie jest.

 

bmw1n.jpg

 

bmw2p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już wspominałem lakier nie był w złym stanie mimo swoich 9 lat poprzedni właścicel mega fan auta przy sprzedaży nawet pochwalił sie swoją szafką z kosmetykami która była imponująca choć w wiekszości był to właśnie soanax.

 

Powiem tak Sam premium class w szczególności wosk jest dobrym produktem myśle że warty swojej ceny .

 

Co do wody postaram się ustrzelić foto dzisiaj ale myślę że bardzo dobrze radzi sobie z wodą . jestem ciekawy bo możliwe że uda mi się wpasc właśnie tym autem na test wosków. Wtedy zobaczycie że w cale taki piękny nie jest przynajmniej ja tak uważam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.