Skocz do zawartości

Pranie tapicerki, metoda "suchej piany"


iljash

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule

 

Jako ze potrzebuje na wiosne odswiezyc autko i bede chcial je wyozonowac a chwile wczesniej odswiezyc fotele + kanape, pomyslalem czy nie zrobic tego za jednym zamachem. Jest wiele gruponow i firm ktore oferuja czesto taka usluge w pakiecie ?

 

Czy takie pranie tapicerki sucha piana ma sens? W sumie nie interesuje mnie bardzo ze po 30 min mozna odjechac bo tapicerka sucha, interesuje mnie efekt koncowy - Nie mam coprawda zaszczurzonych foteli ale jednak czyste to one nie sa...

 

WARTO ? Czy szukac kogos kto standardowo pierze przy pomocy chocby Puzzi i odpowiednich srodkow :) ( tyle ze tutaj koszt wychodzi conajmniej 2 x tyle )

 

Bede wdzieczny za wszelkie odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi siwyalf, nie oszczędzaj bo i tak nie będziesz zadowolony w 100%- lepiej raz a porządnie.

Ja wczoraj prałem w mojej Fabii fotele przednie, zacząłem koło godz. 18, odciągałem dotąd aż przestało zasysać wodę, potem włączyłem na luz na pół godzinki z max odkręconym ogrzewaniem i o 20 było suchutko :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze sie szarpne , chociaz budzet na auto i tak juz przekroczony :mrgreen:

 

Powiedzcie tak jeszcze zebym wiedzial, o co pytac, o sam przebieg prania tapicerki.

 

Rozumiem ze najpierw powinien byc nalozony pre-spray, nastepnie dopiero puzi 100/200 z e srodkiem typu RM740 jesli mnie pamiec nie myli ? Chce poprostu wiedziec o co pytac jak bede dzwonil z zapytaniem do jakiejs firmy o usluge, ktora swiadcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze sie szarpne , chociaz budzet na auto i tak juz przekroczony :mrgreen:

 

Powiedzcie tak jeszcze zebym wiedzial, o co pytac, o sam przebieg prania tapicerki.

 

Rozumiem ze najpierw powinien byc nalozony pre-spray, nastepnie dopiero puzi 100/200 z e srodkiem typu RM740 jesli mnie pamiec nie myli ? Chce poprostu wiedziec o co pytac jak bede dzwonil z zapytaniem do jakiejs firmy o usluge, ktora swiadcza :)

 

RM740 to powłoka metaliczna do podłóg :D chyba chodziło o RM760 do prania ekstrakcyjnego. RM760 to środek Karchera do którego co do zasady nie stosuje się pre-spraya. Puzzi 100/200 do tapicerki w samochodzie osobowym wystarczy.

Jeżeli chcesz ozonować to wymień najpierw filtr kabinowy i sprawdz czy ozonują w miarę mocnym generatorem 5000 mg/h wystarczy (uważaj w warsztatach również autorzowanych ozonują g... 400-500 mg/h.

 

kolejność:

1. nowy filtr przeciwpyłkowy

2. ozonowanie

3. pranie tapicerki (środki których użyją ich sprawa, ważne żeby było po praniu czysto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj w warsztatach również autorzowanych ozonują g... 400-500 mg/h.

Czyli to nie moze byc skuteczne?

http://www.edpol.pl/frontend/index.php? ... &Itemid=46

 

to jest zabawka

 

[ Dodano: 13 Maj 2013, 07:41 ]

ja robie ozon po praniu i efekty wg mnie sa lepsze. a 2 razy zdarzylo mi się ozon zrobić przed praniem i jakos tak nie zauwazylem roznicy niż przed ozonowaniem

 

przed praniem ale po odkurzaniu, ze względu na wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze, nigdy tego nie uzywalas. Tak sie składa ze, posiadam taka "zabawkę", sprawdziłem jej działanie, i stosując ja zgodnie z zaleceniami producenta, działa bardzo dobrze. ;)

Nie ozonowalem autobusów, a na osobowki wystarcza.

 

a ile czasu potrzebujesz na usunięcie zapachu nikotyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, muszę się z tobą zgodzić co do tego ozonatora. W zeszył roku miałem taki przypadek: po udanym powrocie z wypadu na dorsze okazało się, że z siatka w której był ryby jest nieszczelna. Ale z racji tego, że dywaniki były welurowe nie było tego widać, na drugi dzień nie muszę mówić jaki zapach mnie zastał. Było tragicznie szczególnie, że auto stało ponad 24h na słońcu. Ozonowanie samochodu podobnej klasy sprzętem jak z linku, chyba 2x 60 minut w odstępie 2 dni załatwiło sprawę idealnie. Wiadomo nie jest to sprzęt do zarobku, bo mi byłoby wstyd przetrzymywać tak długo samochód ale dla siebie jest jak najbardziej OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

nie moim celem jest dyskredytowanie waszych ozonatorów. Natomiast kilka faktów ozon jest gazem wyczuwalnym nawet w niskich stężeniach (stąd po ozonowaniu nawet słabym ozonatorem wyczuwalny jest specyficzny zapach).

Zaletą jak i jednocześnie wadą ozonu jest jego szybki rozpad.

1. zaleta szybkiego rozpadu to bezpieczeństwo, po ozonowaniu można dość szybko korzystać z samochodu lub pomieszczenia.

2. wadą szybkiego rozpadu - należy w dość krótkim czasie wytworzyć odpowiednie stężenie gazu. Stąd ozonowanie wiele godzin małym ozonatorem mija się z celem.

 

Kolega w poście pytał o szczegóły to doradziłem. Jeżeli będzie chciał (w zbliżonej cenie )skorzystać z ozonatora o wydajności 300 mg/h zamiast 5000 mg/h jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie ale podziekowal za wszelkie odpowiedzi. Znalazlem w KRK u siebie osobe pioraca tapicerke przy pomocy puzzi uzywajaca konkretnych srodkow wic powinno byc ok

 

Co do samego ozonowania to kilka tyg temu mialem "boom" zeby kupic wlasny ozonator / generator ozonu ( zwal jak zwal ) oczywiscie do zastosowania przydomowego.

 

Jak sie dowiedzialem i poczynilem research , warsztaty swiadczace profesjonalne uslugi ozonowania uzywaja wlasnie maszynki produkujace jak wyzej wspomniane 5000-7000 mg.

Oczywiscie sa rowniez pseudo warsztaty, ktore nie chcac byc gorsze kupily jakies dziwne ustrojstwo o niskiej wydajnosci i kasuja za to pieniadze tak samo jak inni ...

 

Kiedys nawet natknalem sie na madry tekst w ktorym bylo obliczone, jaka powinna byc minimalna wydajnosc ozonatora, aby pomimo szybkiego rozkladu ozonu, stezenie w aucie moglo osiagnac odpowiedni poziom i bylo to wlasnie cos okolo 5000mg. ( przy czasie pracy bodajze 30 min )

 

Tyle ze znowu wielu uzytkownikow kupuje "zabawki" po 250-500 mg i sa zadowoleni z efektow w ich samochodzie. Koszt uslugi ozonowania przyjmijmy to 50 zl , majac kilka aut w rodzinie + ewentualnie znajomi , koszt takiego urzadzenia moglby sie zwrocic :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy w dość krótkim czasie wytworzyć odpowiednie stężenie gazu

Tutaj wlasnie padlo slowo klucz "odpowiednie" ;)

Cyfry, cyframi a maszynka dziala, nawet jesli nie jest to zgodne z logika niektorych praktykow. ;)

Z zapachem "Fab" ktory wylal sie w samochodzie(prawie cala butelka 0,5l) moj ozonator poradzil sobie koncertowo.

Kolejna sprawa, ze wydajnosc znamionowa wielu cudownych i mocnych ozonatorow jest przesadzona, a ilosc wytwarzanego gazu trudna do zweryfikowania.

Zanim zrobilem zakupy, poczytalem troche, o konkurencji walczacej o wplywy na polskim rynku uslug i urzadzen do ozonowania :-]

iljash, dodatkowo do ozonowania sa jeszcze lodowki, szafy, przenosne klimatyzatory itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zrobilem zakupy, poczytalem troche, o konkurencji walczacej o wplywy na polskim rynku uslug i urzadzen do ozonowania

Kurde a ja wlasnie po tym jak tez poczytalem na ten temat to zrezgygnowalem calkiem , bo wyszlo ze musialbym kupic urzadzenie za wiele tysiecy zeby dzialalo -_- a wszystko inne nic nie warte . :thumbdown:

 

Swoja maszynke brales z jakiego sklepu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.