Skocz do zawartości

Nielsen Finesse vs Shiny Garage Apple Plastic Dressing


Sabat

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w sobotę(20.04.2013) ogarniałem ciut wnętrze wpadłem na pomysł porównać dwa środki z dolnej półki cenowej w dziedzinie dressingu do plastyków.

 

Nielsen Finesse oraz Shiny Garage Apple Plastic Dressing

 

Obydwa są już u mnie dość długi czas ale nigdy nie porównywałem ich między sobą.

Najczęsciej Nielsen leży w bagażniku i służy jako szybkie przetarcie pobrudzonego plastyku. SG nakładam najczęściej przy ogarnianiu wnętrza.

 

Na testy wybrałem dość nietypowe miejsca, pierwsze to boczek plastykowy z prawej strony z tyłu auta, drugie to listwa progowa od strony pasażera. Dlaczego akurat tutaj.

Bo jak ja wysiadam to staram się nie uwalić plastyków, a żona i syn na to nie zważają ;)

Warunki były ciężkie.

jako datę rozpoczęcia testu przyjmiemy Sobotę 20.04.2013r.

 

Obydwa ładnie pachną, opisów już nie będę powielał bo środki są znane.

Powierzchnia testowa umyta APC 1:10 później przetarta mokrą MF i osuszona następną.

 

Obydwa środki mam jeszcze w starych opakowaniach.

 

 

IMG_1815.jpg

 

Po nałożeniu aplikatorem bawełnianym

 

IMG_1816.jpg

 

Po minucie od nałożenia.

 

IMG_1818.jpg

 

Nie były przecierane MF po aplikacji. więc jak widać troszkę się świecą.

 

 

A tutaj na boczku z tyłu

góra Nielsen Finesse z dołu SG Apple

 

IMG_1812.jpg

 

Tutaj również nie były przecierane MF.

 

IMG_1813.jpg

 

W sobotę 04-05-2013r po zrobieniu ponad 1500km, przeżyciu zlotu na lotnisku itp.

Z osobami testowymi ( które były oczywiście nie świadome testowania ;)

Na listwie już ich nie widać, na boczku jeszcze jest (syn jeździ po prawej stronie więc także tam kima ;)

 

Listwa

IMG_2135.jpg

 

IMG_2134.jpg

 

Na środkach nie zostają ślady po deszczu. Na desce oczywiście wygląda to inaczej tzn dłużej się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety listwa progowa była brudna i pewnie raczej była przykryta juz pyłem i kurzem , warunki na lotnisku były średnie tzn mokro, później nocowanie w domkach letniskowych w lesie :).

Dzisiaj po południu zrobię test na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niestety nie zrobiłem na desce :( jakoś mi wypadło . Ale testując po całości SG zdecydowanie bardziej matowy i mniej przyciąga kurz.

Obiecuję że w następnym tygodniu po powrocie z urlopu zrobię takie porównanie, dorzucę jeszcze 303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.