Skocz do zawartości

Mycie silnika - po wycieku oleju


sirtrojan

Rekomendowane odpowiedzi

Mycie silnika z innej beczki.

Czego użylibyście do mycia silnika po wycieku. Nie chcę myć olejem napędowym bo potem śmierdzi jak się silnik rozgrzeje.

Będę czyścił z kanału i bez żadnej myjki. Mogę sie wspomóc opryskiwaczem ciśnieniowym.

Najlepiej coś w sprayu albo na szmatę.

 

Mam Attack, APC i inne siuwaxy ale to bardziej na górę niż uświniony po wycieku dół silnika.

Czyszczę żeby zobaczyć czy wycieki ustały i czy ew. coś się jeszcze poci.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywacz hamulcowy ma jedna wade, potrafi rozpuszczac plastiki ;)

Jesli myjemy goly silnik to owszem, ale uzbrojonego bym nie dotykal.

Nafta oswietleniowa sie nadaje, miesza sie z olejem, na to mocniejsza chemia i wszystko ladnie splynie :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwasem do felg ładnie idzie ale ze względu na węże i kostki bym odpuścił, natomiast prickbort pięknie wymywa wszystko, blok i skrzynia zasmarowane starym przysmażonym olejem w starej corsie wyglądały jak nówki po takim zabiegu, na koniec profilaktycznie apc 1:3 i myjka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem Prickbortem i preparatam MOTIP dedykowanym do czyszczenia silników.

 

Minusem tego pierwszego jest to że szybko ścieka wiec aby skuteczne zadziałał trzeba zużyć go więcej.

Chemii do alu nie chciałem używać ze względu na przewody gumowe i uszczelki.

 

Generalnie powyższe produkty + szczoteczka Colgate i silnik wyglada jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki zawsze myje Dimerem w rozcienczeniu 1:4, 1:5. Dimer opryskiwaczem, a pozniej pedzelkowanie. Wszelkie oleje smary znikaja w mgnieniu oka. Ostatnio denerwowalo mnie utlenione aluminium na pokrywie zaworow i bloku silnika. Przetarlem silnik pare razy wloknina scierna i byl jak nowy. Na koniec pokrywa zaworow zostala przepolerowana pasta do polerowania chromow i aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

13719893884dc01091e331a.jpg

 

zmywacz wurtha 5L + atomizer z pompką - niezastąpiony do warsztatu do odtłuszczania. Mam i polecam (nie tylko do mycia silnika). Nigdy nie zdarzyło mi się by zaszkodził plastikowi czy gumie.

 

Nie jest na bazie wody i momentalnie odparowuje - co jest duzym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.